Być może zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób dorobić sobie do pensji. Otwierasz komputer lub włączasz komórkę i zaczynasz szukać. Google pokazuje setki możliwości. Niektóre z nich obiecują nawet niebotyczne sumy do zarobienia w zasadzie z dnia na dzień. 

Wystarczy tylko wpłacić komuś na konto odpowiednią sumę Twoich pieniędzy i…. no właśnie.

Możesz uznać to za pewne, że wśród ogłoszeń wiele z nich będzie zwykłym oszustwem. Jedne będą widoczne na pierwszy rzut oka, a drugie będą zmyślnie zaplanowane. Dlatego szukając nowych opcji trzeba być po prostu bardzo czujnym. 

Jest duże prawdopodobieństwo, że jedną z opcji, na które wpadłeś będzie korzystanie z promocji bankowych i zgarnianie bonusów za wykonywanie określonych w regulaminie warunków. 

I tym właśnie zajmujemy się my – cały zespół Banklovers składający się z kilku osób. 

Krok po kroku wyjaśniam czym są promocje bankowe…

W tym artykule chcę Ci pokazać racjonalne argumenty, dlaczego ten sposób dorobienia nie jest oszustwem ani naciąganiem.

Rozumiem, że na początku możesz być sceptycznie nastawiony – nawet to popieram!

Jestem osobą bardzo analityczną i zanim weszłam w świat promocji bankowych nieźle przetrzepałam temat. Chcę więc abyś zrozumiał, czym są promocje bankowe, dlaczego bankom opłaca się je organizować i w jaki sposób my analizujemy te promocje i dostarczamy Ci treść lekką, przystępną, z samymi konkretami. 

Gdy już będziesz miał wiedzę, to sam zdecydujesz czy promocje bankowe są dla Ciebie. Ważne, by był to świadomy wybór, a nie zwykłe uprzedzenie powodowane strachem przed nieznanym. 

Dlaczego banki organizują promocje i rozdają pieniądze za założenie konta (lub innego produktu)?

Zaczniemy od sensu promocji bankowych. No bo… „przecież w życiu nie ma nic za darmo” – to chyba najczęstsze stwierdzenie, z jakim spotykam się w komentarzach od niedowiarków.

Bank jednak ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start. I tutaj wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji. 

Bankom takie promocje opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

  • nagrody najczęściej są tylko dla nowych klientów; banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej
  • zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów; nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
  • przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć szczerze mówiąc, to moje doświadczenie w promocjach pokazuje, że takie zachowania nie są często stosowane przez banki nawet jeśli promocja wymaga udzielenia zgód na kontakt marketingowy

I moim zdaniem najważniejsze: reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają.

Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. 

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Promocja bankowa, loteria, konkurs – czym to się różni?

Może łatwiej byłoby zacząć od tego, co je łączy, bo jest to tylko jedna rzecz: w każdym rodzaju promowania możesz zdobyć jakąś nagrodę. Jednak jest ogromna różnica w tym, jakie są szanse na tę nagrodę.

Loteria – chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu zagrał w lotto. Wiesz jakie jest prawdopodobieństwo trafienia szóstki? Teoretycznie nie brzmi to tak źle: trafić 6 z 49 liczb. Myślisz, że może tym razem się uda i zostaniesz milionerem. Niestety matematyka jest bezlitosna i mówi, że szansa na to wynosi 1 do 14 milionów (czyli 0,0000072%). 

Konkurs – tutaj prawdopodobieństwo jest większe, bo zazwyczaj konkurs polega na wykonaniu jakiegoś konkretnego zadania. W regulaminie konkursu wyznacza się jury, które decyduje kto spośród osób, które spełniły warunki konkursu otrzyma nagrodę. Wygranie konkursu będzie więc zależało od tego, jak wykonasz zadanie konkursowe, ale również od tego ilu rywali będziesz miał.

Promocje bankowe – w tym rodzaju akcji promocyjnych dosłownie wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Regulamin promocji bankowej wskazuje konkretne warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać z góry ustaloną nagrodę: może to być gotówka, voucher czy jakiś gadżet albo nawet droższy sprzęt o wartości kilkuset złotych. Spełniasz warunki = otrzymujesz nagrodę. Dlatego promocje są takie fajne, bo nie opierasz prawdopodobieństwa otrzymania jej na osobach trzecich, tylko wyłącznie na swoich działaniach.  

Jak widzisz jest ogromna różnica między tymi pojęciami, dlatego warto mieć w głowie, że promocje bankowe nie są ani loterią ani konkursem. 

Dlaczego w Banklovers zajmujemy się (prawie) tylko promocjami bankowymi?

Wiara w to, że promocje bankowe działają to jedna kwestia. Osobnym tematem, ale równie ważnym jest to, w jaki sposób szukać promocji bankowych i jak spełniać warunki.

I tutaj dochodzę do zagadnienia czym zajmujemy się w Banklovers. 

Jesteśmy zgraną grupą znajomych zafascynowanych promocjami bankowymi. Od wielu lat bierzemy udział w promocjach i nadal nam się to nie nudzi. Widzimy, jak łatwo można dorobić sobie naprawdę niezłą sumę do wypłaty, dlatego postanowiliśmy, że chcemy podzielić się tą możliwością z innymi. 

Podczas brania udziału w promocjach zauważyliśmy, że czytanie całego regulaminu i analizowanie go zajmowało nam najwięcej czasu, więc stwierdziliśmy, że zrobimy to za Ciebie, abyś mógł w najbardziej komfortowy i szybki sposób wziąć udział w promocjach bankowych. 

Banklovers istnieje na rynku od 2019 roku, ale w promocjach działamy już dużo dłużej. Robimy wszystko, by działać transparentnie i wiarygodnie na każdym etapie naszej pracy. 

  • Po stworzeniu artykułu, wpis zawsze przechodzi przez ręce drugiego członka załogi, aby ten sprawdził, czy aby na pewno wszystkie warunki są opisane prawidłowo;
  • Na końcu każdego artykułu znajdziesz pełną wersję regulaminu (na wypadek gdybyś chciał sprawdzić prawidłowość tekstu);
  • Do każdej promocji dodajemy ściągę w PDFie, aby łatwiej było Ci pamiętać o wszystkich warunkach (nasi czytelnicy bardzo sobie je chwalą); 
  • Jesteśmy do Twojej dyspozycji cały czas, nie tylko na początku: odpisujemy na komentarze pod artykułami i na fanpage’u, wiadomości prywatne oraz maile. Pomagamy w każdej wątpliwości i doradzamy jak najłatwiej prześlizgnąć się przez poszczególne promocje.
  • Naszą przygodę zaczęliśmy na Facebooku, ale obecnie działamy również na Instagramie, YouTube i TikToku. Stale szukamy nowych, ciekawych form przekazywania naszej wiedzy; 
  • Chętnie pokazujemy się w internecie – nie mamy oporu przed pokazaniem swojej twarzy czy przedstawieniem się z imienia i nazwiska. Mamy swoje profile prywatne i niektórzy z nas działają w social mediach na pełnych obrotach. Wiemy, że to, co robimy jest dobre i uczciwe. Tutaj dowiesz się o nas więcej.

Co my z tego mamy?

Co równie ważne, chcę abyś wiedział, że my też zarabiamy na pracy w Banklovers. Inaczej nie bylibyśmy w stanie działać w pełnym wymiarze godzin, nie moglibyśmy się rozwijać i trafiać do coraz to większego grona ludzi. Ważne jest jednak w jaki sposób zarabiamy i chciałabym, żebyś też to rozumiał. 

Niektóre banki udostępniają tzw. reflinki (linki polecające) oraz kody poleceń.

Wstawiamy je do naszych tekstów, jeśli jest taka możliwość. Kiedy z nich skorzystasz, my dostaniemy od banku drobne wynagrodzenie. Możesz w ten sposób podziękować nam za pracę, jaką wkładamy w wyszukiwanie promocji i prześwietlanie regulaminów.

Ciebie to nic nie kosztuje, warunki promocji masz takie same, jak bez linka polecającego, a nam pozwala to zarabiać na utrzymanie strony.

Czy warto brać udział w promocjach bankowych?

Skoro już wiesz, że promocje bankowe działają, to teraz warto zadać sobie zasadnicze pytanie: czy to jest dla mnie?

Promocja promocji nie równa. Czasem możesz zgarnąć 600-900 złotych, a czasem maksymalna wartość bonusu od banku to będzie 250 złotych (to wszystko autentyczne przykłady).

Możesz więc zastanawiać się, czy ma to sens – zakładać nowe konto, spełniać warunki, a później to konto zamykać (lub nie, jeśli Ci się spodoba).

Prawda jest taka, że zazwyczaj spełnianie warunków promocji zabierze Ci od 5 do 15 minut miesięcznie. Niektóre z nich wykonasz “przy okazji”, jak na przykład płacenie kartą.

Po prostu na jakiś czas zmieniasz swoją główną kartę płatniczą na tę z konta promocyjnego. Inne warunki są jeszcze prostsze (jak na przykład wykonanie 3 przelewów) – jesteś w stanie wykonać to zadanie w chwilę. 

Jeśli weźmiesz pod uwagę możliwości, które dają promocje bankowe, to okaże się, że w rok będziesz w stanie dorobić sobie kilka tysięcy złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do przeczytania artykułu o tym, jak zarobiłam 6580zł:

Tutaj jednak chciałabym mocno podkreślić, że jeśli dopiero zaczynasz z promocjami bankowymi, to zacznij od jednej. Sprawdź ile czasu Ci zajmuje, a na koniec przekonaj się na swoim przykładzie, że to serio działa. 

To naprawdę bardzo przyjemne uczucie, kiedy dostajesz sms-a o wpływie na konto od banku. Zamiast pobrać opłatę, bank przelewa Tobie pieniądze! Tak, na przykład, wygląda moja część bonusu z promocji VeloBanku:

Ty też możesz z łatwością zgarnąć premię, a za otrzymane pieniądze pojechać gdzieś na weekend, odłożyć i zarabiać dalej, albo po prostu wybrać się na większe zakupy. 

Później możesz spróbować z większą ilością promocji naraz. Sam poczujesz, ile dla Ciebie to wystarczająca ilość. Tak naprawdę to zawsze zależy od promocji, bo niektóre są mniej wymagające, a inne trochę bardziej. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o promocjach bankowych?

Dzisiejszy artykuł to jedynie krótkie podsumowanie tego czym się zajmujemy i co Ty możesz z tego mieć. Jeśli masz ochotę wgryźć się w ten temat bardziej, to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym kącikiem blogowym.

Poruszamy tam wiele kwestii związanych z finansami osobistymi. Znajdziesz tam odpowiedzi na takie pytania i zagadnienia jak na przykład:

No i jak już poczujesz, że przyszedł czas na udział w pierwszej promocji bankowej, to zachęcam Cię do wybrania, którejś z poniższych, rekomendownych promocji:

[Tylko do 31.05] Zdobądź proste 500 zł od Santander. Szczegóły poniżej

Nazwa promocji: „400zł na dobry początek”
Nazwa promocji: „400zł na dobry początek”

[Trwa do 31.05.2024r.] Początek maja przyniósł świetną wiadomość, o wznowieniu kultowej promocji dla nowych i powracających klientów w Banku Santander. Teraz, nadal możesz zdobyć okrągłe 500zł, ale na jeszcze łatwiejszych zasadach!

Nowa odsłona: Zgarnij 650zł za aktywne korzystanie z konta osobistego w VeloBanku

Nazwa promocji: „STARTUJ Z VELOKONTEM – EDYCJA 1/2024”
Nazwa promocji: „STARTUJ Z VELOKONTEM – EDYCJA 1/2024”

[Trwa do 31.07.2024]. Oto kolejna promocja od VeloBank – jednak tym razem bank zmienił zasady gry. Nadal do zgarnięcia jest aż 650 złotych z tą różnicą, że pierwsze 60zł dostaniesz już w 2 dni robocze od otwarcia konta.

Za 15 płatności kartą z nowego konta osobistego dostaniesz 200zł od Pekao S.A. (+7% na koncie oszczędnościowym)

Nazwa promocji: „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę – edycja 12”
Nazwa promocji: „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę – edycja 12”

[Promocja trwa od 4.04.2024r. do 13.06.2024r.] To kolejna edycja lubianej przez czytelników promocji Banku Pekao S.A. I co ciekawe – jej atutem nie jest wysokość bonusu (bo wiemy, że w innych bankach są wyższe), ale za to niesamowicie proste warunki.