Dla osób początkujących, wybór dobrej promocji bankowej może wydawać się wyzwaniem. Jak odróżnić te najbardziej atrakcyjne promocje w morzu pustych haseł marketingowych?

Dla mnie kluczowe są 3 cechy: wysokości bonusu, łatwości zdobycia premii oraz szybkości wypłaty bonusu.

Poniżej wyjaśnię, jak każda z nich może zwiększać lub osłabiać atrakcyjność promocji bankowej.

Wysokość bonusu

Pierwszym i najbardziej oczywistym kryterium oceny promocji jest wysokość oferowanego bonusu. To właśnie kwota premii przyciąga uwagę i stanowi pierwszy punkt porównania pomiędzy różnymi ofertami.

Atrakcyjna promocja powinna oferować konkurencyjny bonus, który wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku. Naturalnie, większym powodzeniem cieszą się te oferty banków, które dają wyższą premię. Warto jednak być świadomym jednej pułapki, która może kryć się pod tą naturalną tendencją.

Bo nie wszystko złoto co się świeci. Nie chodzi wyłącznie o najwyższą kwotę… Wysokość bonusu powinniśmy rozważać w kontekście własnych nakładów pracy, czyli ilości kroków, które są wymagane w danej promocji.

W ten sposób płynnie przechodzimy do cechy drugiej:

Łatwość zdobycia premii

Drugim, równie ważnym aspektem jest łatwość zdobycia premii. Nawet najwyższy bonus może okazać się mało atrakcyjny, jeśli warunki jego uzyskania są skomplikowane lub czasochłonne.

Ważne jest, aby oferta była transparentna i prosta w realizacji. Klienci cenią promocje, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe spełnienie wymogów, takie jak wykonanie określonej liczby transakcji kartą, czy zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku.

Na drugim końcu szali stają wymogi wydania kartą określonej kwoty, utrzymywania salda (niekiedy w walucie obcej) czy zasilanie konta kwotą, której akurat nie mamy pod ręką.

Każdy jako „łatwe” będzie definiował dla siebie zupełnie inne warunki i warto pamiętać, aby wybierając promocję bankową dopasować je do własnych preferencji.

Szybkość wypłaty bonusu

Trzecią istotną cechą jest szybkość wypłaty bonusu. Oczekiwanie na premię może być frustrujące, zwłaszcza jeśli od wielu miesięcy spełniamy warunki promocji i nadal czekamy na termin wypłaty bonusu.

Atrakcyjna oferta bankowa powinna zapewniać szybką wypłatę bonusu albo choć jego części, aby w pewien sposób wynagrodzić nam pierwsze starania i potwierdzić, że warto starać się o kolejne transze.

Na szczęście banki coraz częściej adresują w swoich ofertach tę potrzebę wypłacając premie po każdym miesiącu spełniania warunków, a te najbardziej zaangażowane również na start za samo założenie konta.

Dwa słowa podsumowania

Te trzy cechy stanowią fundament atrakcyjnej oferty, która nie tylko przyniesie Ci korzyści finansowe, ale również zapewni pozytywne doświadczenia związane z korzystaniem z promocji bankowej – a na tym zależy nam najbardziej, bo chcemy, abyś wracał do nas zadowolony i korzystał z drugiej, trzeciej i… dziesiątej promocji bankowej.

A jeśli akurat rozglądasz się za jakąś atrakcyjną okazją do skorzystania, to poniżej znajdziesz kilka wyróżnionych propozycji:

[Tylko do 31.05] Zdobądź proste 500 zł od Santander. Szczegóły poniżej

Nazwa promocji: „400zł na dobry początek”
Nazwa promocji: „400zł na dobry początek”

[Trwa do 31.05.2024r.] Początek maja przyniósł świetną wiadomość, o wznowieniu kultowej promocji dla nowych i powracających klientów w Banku Santander. Teraz, nadal możesz zdobyć okrągłe 500zł, ale na jeszcze łatwiejszych zasadach!

Nowa odsłona: Zgarnij 650zł za aktywne korzystanie z konta osobistego w VeloBanku

Nazwa promocji: „STARTUJ Z VELOKONTEM – EDYCJA 1/2024”
Nazwa promocji: „STARTUJ Z VELOKONTEM – EDYCJA 1/2024”

[Trwa do 31.07.2024]. Oto kolejna promocja od VeloBank – jednak tym razem bank zmienił zasady gry. Nadal do zgarnięcia jest aż 650 złotych z tą różnicą, że pierwsze 60zł dostaniesz już w 2 dni robocze od otwarcia konta.

Za 15 płatności kartą z nowego konta osobistego dostaniesz 200zł od Pekao S.A. (+7% na koncie oszczędnościowym)

Nazwa promocji: „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę – edycja 12”
Nazwa promocji: „Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę – edycja 12”

[Promocja trwa od 4.04.2024r. do 13.06.2024r.] To kolejna edycja lubianej przez czytelników promocji Banku Pekao S.A. I co ciekawe – jej atutem nie jest wysokość bonusu (bo wiemy, że w innych bankach są wyższe), ale za to niesamowicie proste warunki.