Czy wiesz, jakie jest najczęściej zadawane pytanie w komentarzach? Jest to pytanie o promocje dla stałych klientów.

Dlaczego bank robi promocje dla nowych klientów, a o obecnych to już nie dba?”

I faktycznie, prawda jest taka, że 99% promocji kont osobistych skierowanych jest do nowych klientów banku. Tak już jest i póki co nie zapowiada się, że będzie inaczej.

Jednak… mam dla Ciebie coś specjalnego, nawet jeśli jesteś już klientem BNP Paribas. Dziś zamawiając kartę kredytową Mastercard i aktywnie płacąc nią w sklepie za zakupy możesz otrzymać 200 zł w postaci e-bonu do sklepu Carrefour oraz aż 9200 punktów w programie lojalnościowym mamBonus. Będziesz mógł za nie wybrać sobie np. zestaw guma do ćwiczeń Spokey o wartości 29,99 zł, a jeśli dozbierasz 180 punktów (czyli zakupy za 90 zł), to możesz wziąć bransoletkę z firmy W.KRUK o wartości 79 zł.

Jeśli nie masz jeszcze konta w BNP Paribas, to jesteś podwójnym szczęściarzem. Możesz najpierw skorzystać z promocji konta osobistego (znajdziesz ją tutaj: https://banklovers.pl/promocje/bnp-paribas/)

A później (albo równolegle) skorzystać z opisywanej tutaj promocji karty kredytowej.

Nie chcę płacić za posiadanie karty kredytowej

I słusznie, bo w końcu chodzi o to, żeby coś zyskać na promocjach bankowych a nie ponosić opłaty. Biorąc udział w tej promocji sugeruję wybrać kartę Mastercard Standard, ponieważ jest najtańsza i najłatwiejsza w utrzymaniu jej darmowej. Wystarczy, że zastosujesz się do tych wskazówek:

 • nie daj się ponieść fantazji i korzystaj z limitu tak, abyś mógł go łatwo spłacić;
 • pamiętaj o spłacie w czasie okresu bezodsetkowego (masz na to 26 dni od momentu otrzymania wyciągu) – dzięki temu unikniesz odsetek (inaczej 12,14%)
 • kiedy zadzwoni do Ciebie pracownik banku zaznacz, że chcesz otrzymać kartę pocztą (jest to bezpłatna opcja)
 • unikaj transakcji szczególnych (np. doładowanie karty Revolut czy płatność za zakłady bukmacherskie);
 • nie wypłacaj gotówki za pomocą karty kredytowej.

Za transakcje szczególne, przelewy oraz wypłaty gotówki bank pobiera prowizję w wysokości 4,9% lecz nie mniej niż 10 złotych, a do tego nie dotyczy ich okres bezodsetkowy. Karty kredytowe stworzone są do płatności bezgotówkowych i nie warto wykorzystywać ich w inny sposób.

Dodatkowo nie rezygnuj z karty kredytowej w pierwszych 6 miesiącach jej posiadania, bo bank naliczy za to opłatę 25 złotych. W pierwszym roku i tak jest dla Ciebie całkowicie bezpłatna, więc po spełnieniu warunków możesz po prostu nawet ją schować do szuflady i nastawić sobie przypomnienie, aby w odpowiednim czasie z niej zrezygnować.

W następnych latach karta będzie dla Ciebie bezpłatna po wykonaniu płatności na łączną kwotę 1000 zł miesięcznie (w innym wypadku będzie to 9 zł/m-c).

KROK #1 Co zrobić, żeby wziąć udział w promocji?

Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią, która od 01.09.2019 roku nie posiadała karty kredytowej w BNP Paribas. Oznacza to, że promocja skierowana jest zarówno do całkowicie nowych klientów, ale również do tych, którzy postanowili powrócić i raz jeszcze skorzystać z usług tego banku.

Jeśli masz inny produkt, jak konto osobiste, to jak najbardziej możesz wziąć udział w tej promocji.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się wyłącznie z zasiłków.

Teraz jedyne, co Ci pozostaje to najpóźniej do 28.02.2021 roku zawrzeć z bankiem BNP Parbias umowę o kartę kredytową.

Sprawa jest naprawdę prosta. Klikasz w link, który przeprowadzi Cię na bezpieczną stronę banku:

Promocja jest organizowana bezpośrednio przez BNP Paribas. Wystarczy, że wypełnisz formularz – dosłownie 4 pola – a konsultant do Ciebie oddzwoni i poprowadzi Cię już przez wniosek o kartę kredytową Mastercard. Ważne, by podpisać umowę przed końcem lutego 2021.

KROK #2 Co zrobić, aby odebrać 200zł do Carrefoura?

To bardzo prosty warunek – wystarczy płacić kartą kredytową, a dokładnie zaczynając od pełnego miesiąca po miesiącu, w którym podpisałeś umowę, w każdym z 2 następnych miesięcy wykonuj płatności kartą na łączną sumę 1000 złotych.

Oczywiście nie musi to być jedna płatność, możesz więc spokojnie „zbierać” cały miesiąc. Pamiętaj tylko, by nie zostawiać tego na koniec miesiąca, ponieważ transakcje potrzebują trochę czasu, by zostały zaksięgowane (najczęściej ok 1 dnia).

Warto również wiedzieć, że bank nie weźmie pod uwagę płatności za rachunki, doładowań wirtualnych portfeli ani płatności za kupony loteryjne i zakłady bukmacherskie.

Jeśli nie spełnisz warunku w jednym z miesięcy, to nie przepada Ci cały bonus. Po prostu otrzymasz odpowiednio mniejszy bonus w myśl: każdy miesiąc, w którym spełniłeś warunki = 100 zł do Carrefoura (max. 200zł).

Bonus będzie czekał na Ciebie na stronie www.mambonus.pl. Zarejestrujesz się na tej stronie za pomocą indentyfikatora klienta (znajdziesz go na miesięcznym wyciągu lub może zostać podany przez konsultanta telefonicznego) oraz 8 pierwszych cyfr Twojego numeru PESEL.

Bank zobowiązał się do wydania bonusu najpóźniej do 60 dni roboczych licząc od dnia, w którym spełniłeś warunki. Pamiętaj, że na dzień wydania bonu karta kredytowa musi być aktywna.

Przykład: Podpisujesz umowę o kartę kredytowa 20.01.2021 r. W lutym wykonaj płatności na min. 1000zł. Następnie ponów tę aktywność w marcu również płacąc na łączną kwotę min. 1000zł. Kartę bez żadnych dodatkowych kosztów możesz zamknąć po 6 miesiącach czyli 21.07.2021 r. ale pamiętaj, że będzie ona dla Ciebie bezpłatna aż do 20.01.2022r.

KROK #3 Dodatkowe 9200 punktów w programie mamBonus

To fajny dodatek i płacąc kartą w celu spełnieniu warunków promocji, dodatkowo będziesz zbierał punkty w programie mamBonus, które to potem będziesz mógł wymienić na ciekawe nagrody. Za każdą wydaną złotówkę otrzymasz 2 punkty.

Dodatkowo możesz skorzystać z obecnej promocji „5000 punktów na start„. Wystarczy, że w ciągu 60 dni od zawarcia umowy wykonasz minimum 4 transakcje kartą, każda na minimum 50 zł. Punkty te zostaną Ci naliczone najpóźniej w ciągu kolejnego miesiąca rozpoczynającego się po miesiącu wykonania czwartej transakcji.

Za rejestrację w programie w okresie promocji i wykonanie warunków opisanych w kroku 2 otrzymasz od banku pozostałe 4200 punktów. Katalog nagród, na które można wykorzystać zebrane punkty jest obszerny i taka ilość punktów pomoże Ci w szybszym zdobyciu wybranego bonusu.

Kilka słów o e-bonach

E-bon do Carrefour wydawany jest w dwóch częściach, każdy bon o wartości 100 zł. Oto kilka informacji, które warto przeczytać przed ich wykorzystaniem:

 • bon jest ważny do 14.02.2022 r
 • zostanie udostępniony na platformie www.mambonus.pl
 • bon możesz wykorzystać w hipermarketach i supermarketach sieci Carrefour oznaczonych logo „Carrefour”, „Carrefour Market” oraz Carrefour BIO
 • podczas jednej płatności można wykorzystać dowolną ilość bonów
 • e-bon należy przekazać kasjerowi w formie ustnej bądź papierowej przed zakończeniem transakcji zakupu
 • e-bon jest jednorazowego użytku – niewykorzystana kwota przepada, więc od razu zaplanuj zakupy za pełne 100zł lub więcej

Mała pomoc ode mnie

Na koniec wrzucam, znany już wszystkim wyjadaczom promocji, PDF z wszystkimi krokami do odhaczenia. Oczywiście nie mogło go zabraknąć 🙂

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

O autorze:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji: