Dziś będzie wpis o nietypowych, a może nawet dziwnych(?) nagrodach, które można zdobywać w promocjach bankowych.

Wszystkie te nagrody łączy to, że budzą zainteresowanie wąskiej grupy odbiorców. I choć z niektórych można się troszkę podśmiewać to dla tego ograniczonego grona są one wartościowe, a może nawet cenne. Kto wie, może i Ty dostrzeżesz wyjątkową korzyść w kilku z nich?

Liczę, że tym artykułem nie tylko pomogę Ci zdobyć szerszy ogląd na to co jest możliwe w promocjach bankowych ale również sprawię Ci nim odrobinę radości 🙂

Zaczynajmy!

Nagroda #1 – Pół roku darmowych teleporad

Choć ta lista „dziwnych” bonusów rozdawanych przez banki nie jest uszeregowana według żadnej kolejności, to nie mogłem się oprzeć pokusie, aby zacząć od nagrody która rozbawiła mnie najbardziej 🙂

W lipcu 2020 koronawirusowe szaleństwo udzieliło się również bankowi Santander, który zamożnym klientom, którzy otworzą u nich rachunek Select zaczął rozdawać pakiet 6-miesięcy darmowych konsultacji medycznych online – zamawianych przez portal Telemedi.co.

Nie mam informacji, czy ktokolwiek z tego skorzystał, ale spodziewam się, że po wykorzystaniu takiego bonusu bankowego musiał czuć się jak nowo narodzony 🙂

Nagroda #2 – Walizka kabinowa

To powyższe zdjęcie to fragment stories, które wrzuciłem w kwietniu 2021r. na nasz firmowy Instagram. Bardzo rozbawił mnie wtedy widok walizek stojących w placówce mBanku i czekających na nowych klientów, którzy zdecydują się założyć konto w promocji.

Choć na mój pierwszy rzut oka był to nieprzydatny gadżet, bo przecież każdy jakąś walizkę w domu już ma, to okazało się, że ta nietypowa nagroda cieszyła się sporym zainteresowaniem, a sama promocja została powtórzona kilka miesięcy później 🙂

Nagroda #3 – 2-letni dostęp do Wyborcza.pl

Jakkolwiek sam pomysł płatnego dostępu do treści na stronie internetowej, jest dla mnie trudny do ogarnięcia rozumem, tak rozdawanie go przypadkowym ludziom w ramach promocji bankowej wydaje mi się już totalnie kuriozalne.

Nie mam pojęcia, do kogo chciał z tą promocją dotrzeć Citi Handlowy ale fakt, że ta promocja już nigdy więcej się nie powtórzyła karze mi podejrzewać, że nie był to strzał w dziesiątkę.

Nagroda #4 – 150 zł w gotówce lub 250 zł na Orlen

Dlaczego w ówczesnej promocji BNP Paribas dyskryminował osoby nie posiadające auta? 🧐 Nie mam pojęcia…

Niemniej sama okazja cieszyła się pamiętam, całkiem sporym zainteresowaniem. Widocznie myśl o kilkukrotnym tankowaniu ZA DARMO, mocno poruszyła wszystkich zmotoryzowanych 🙂

Nagroda #5 – Pół roku darmowego ubezpieczenia

Choć wszystkie powyższe bonusy pochodzą z „historycznych” promocji, to wspomniany w tym punkcie „Pakiet Komfort”, na dzień pisania artykułu, można jeszcze zdobyć w tej promocji.

Mam wrażenie, że świadomość Polaków w kwestii ubezpieczeń nie jest zbyt wysoka i postrzegają je oni raczej jako „zło konieczne” ubezpieczając auto, mieszkanie czy dom tylko dlatego, że wymaga tego prawo albo bank.

Niemniej, Ci którym ubezpieczenia są bliższe, zobaczą w takim bonusie ogromną wartość. W końcu wystarczy przecież że tylko jeden raz skorzystamy z darmowej naprawy pralki, a zaoszczędzimy kilkaset złotych.

Nagroda #6 – Nielimitowane czytanie książek przez 7 miesięcy

Przy współpracy z Legimi.pl bank BNP Paribas mógł zaproponować swoim nowym klientom aż 7 miesięcy dostępu do ebooków i audiobooków dostępnych w serwisie.

I choć dla mnie samego brzmi to kusząco, bo od lat staram się czytać 1-2 książki miesięcznie, to raczej nie mógł to być masowy strzał w dziesiątkę. Według badania przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową, 58% Polaków w roku 2020 nie sięgnęło nawet po jedną książkę.

Nagroda #7 – Klocki LEGO

Jak Mikołajki to prezenty, a jak prezenty to klocki LEGO – do tej tradycji dołączył się w zeszłym roku również BNP Paribas. W grudniowej promocji, oprócz premii gotówkowej można było zgarnąć również jeden z 3 zestawów LEGO dla swojej pociechy.

Szkoda tylko, że klocki otrzymywało się dopiero na koniec stycznia, kiedy ich bożonarodzeniowa użyteczność spadła do zera. Gdyby można było otrzymać je półtora miesiąca wcześniej to zaoszczędzone na prezentach pieniądze byłyby fajną korzyścią.

Nagroda #8 – Darmowe wysyłki InPost – sztuk 10

Nie wiem jak Ty, ale ja z paczkomatów InPost korzystam kilka, kilkanaście razy w miesiącu. Problem w tym, że nie wysyłam paczek, a jedynie je odbieram…

Jeśli Twoja częstotliwość nadawania paczek jest taka jak moja, to można śmiało powiedzieć, że nagroda w tamtej promocji Citibanku wystarczyłaby Ci dożywotnio 🙂

Nagroda #9 – Dostęp do platformy z treningami i dietą online

Tutaj znów mówię o aktywnej jeszcze promocji. Tym razem od banku BNP Paribas, w której zdobyć można dostęp do platformy FitAnka.pl.

Daleki jestem jednak od zachwycania się tym bonusem. Ewidentnie skierowany jest głównie do fanów Anny Dziedzic i jeszcze bardziej podkreśla ten fakt możliwość udziału w konkursie, w którym można wygrać indywidualne spotkanie z trenerką.

Czy ktokolwiek z naszych czytelników z tego skorzysta? Nie wiem 🤷

Nagroda #10 – 300 zł na przejazdy BOLT

W styczniu 2020r. bank BNP Paribas zachęcał, aby więcej jeździć „taksówkami” BOLT. Co ciekawe było to jeszcze zanim na dobre rozkręciła się w Polsce pandemia i zanim ludzie przestali korzystać z komunikacji publicznej. Myślę, że kilka tygodni później promocja mogłaby rozejść się jak ciepłe bułeczki 🙂

I w sumie wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że w promocji nie zdobywało się „doładowania” na 300zł ale 30 kodów po 10zł. Kodów, które się nie sumują.

W efekcie nie było darmowych przejazdów bo za każdy należało zapłacić nadwyżkę ponad 10zł. W dodatku jeśli w rok nie wykorzystałeś 30 tańszych przejazdów (ja bym nie wykorzystał) to kody przepadały.

„Kulisy zarabiania na bankach” – bezpłatny poradnik w formie wywiadu

Poznaj historię Basi Kuklicz, która w promocjach bankowych zdobyła 6 580 zł i dwa telefony komórkowe. Niech jednak nie zwiedzie Cię lekkość przekazu i swobodna forma wywiadu. W jego trakcie pada tak wiele konkretnych wskazówek i podpowiedzi, że na ich podstawie można by napisać kilkanaście merytorycznych artykułów.

Gratis otrzymasz specjalny plik Excel ułatwiający zapanowanie nad promocjami.

.

Na zakończenie

Szczerze mówiąc, kiedy wpadłem na pomysł stworzenia listy „nietypowych nagród”, spodziewałem się, że będę musiał cofnąć się o wiele lat wstecz przeglądając setki różnych promocji. W końcu najpopularniejsze są przecież premie gotówkowe czy vouchery do Biedronki, Lidla czy Allegro.

Możesz więc domyślić się jakie było moje zaskoczenie, kiedy skompletowałem powyższe 10 punktów tylko z roku 2021 i 2020.

Sam research sprawił mi wiele radości i przywołał miłe wspomnienia z przeprowadzanych na naszej stronie akcji, dlatego jeśli podoba Ci się taka formuła to chętnie przygotuję tego typu ranking cyklicznie – np. raz na rok.

Daj znać w komentarzu co o tym myślisz!