Mam wrażenie, że ostatnio banki naprawdę starają się, aby promocje były jeszcze bardziej atrakcyjne. My się oczywiście na to bardzo cieszymy, bo dzięki temu możemy pisać takie artykuły, jak ten poniżej. Tym razem mowa o promocji banku Pekao S.A. i w tej edycji jest do zdobycia:

 • 100 zł za kilka aktywności na koncie
 • do 72 zł za Pakiet Komfort (wyjaśniam to w dalszej części)
 • 7400 punktów o wartości 110 zł w Programie Bezcenne Chwile
 • do 100 zł (do 10% zwrotu za płatności wykonane w pierwszych 3 miesiącach

Sprawdź, kto może wziąć udział w promocji

W promocji udział wziąć mogą – co naturalne – przede wszystkim nowi klienci banku. Jednak, jeśli miałeś już kiedyś konto w PEKAO S.A. lub lokatę terminową, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2019 r. to również możesz wziąć udział.

Co zrobić, aby konto było darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH opłat.

Jeśli masz mniej niż 26 lat – jesteś szczęściarzem 🙂 konto i karta będą dla Ciebie bezwarunkowo darmowe, więc masz łatwiej.

Unikaj tylko bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Jeśli masz 26 lat lub więcej – też jesteś szczęściarzem, ale trochę mniejszym 🙂 W każdym miesiącu musisz wykonać min. 1 płatność kartą i mieć wpływ na konto min. 500zł (może być to przelew z Twojego konta w innym banku). Wtedy karta i konto będą całkowicie bezpłatne.

Unikaj również bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Uwaga: Podczas zakładania konta bank zaproponuje Ci dodatkową opcję w postaci karty „Visa Gold” dla której możesz ustawić dedykowany wygląd karty. Taka opcja kosztuje 5zł, wiec lepiej wybrać standardową kartę. Do tego jeśli chcesz skorzystać z punktów z Bezcennych Chwil, musisz wybrać kartę Mastercard.

Teraz… Kiedy już wiesz dokładnie co zrobić, aby przejść przez całą promocję nie ponosząc żadnych kosztów, czas abym przedstawiła Ci kilka konkretnych kroków, za które bank rozdaje wspomniany wcześniej bonus.

Całą instrukcję stworzyłam na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

Załóż konto z kartą Mastercard na tej specjalnej stronie…

Promocją objęte są konta promocyjne założone na tej specjalnej stronie:

Przekieruje Cię on bezpośrednio na stronę Banku Pekao, dlatego nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

Samo założenie konta jest naprawdę szybkie i przyjemne. Bank opisuje dokładnie każdy krok, więc nie martw się, nawet jeśli nigdy wcześniej nie weryfikowałeś tożsamości na selfie.

Polecam wybrać Konto Przekorzystne oraz koniecznie do niego kartę Mastercard Debit FX (to najkorzystniejsza opcja).

Z uwagi na sposób weryfikacji sugerujemy korzystanie z promocji bezpośrednio na telefonie, ale możesz też rozpocząć wniosek na komputerze, wtedy Bank na pewnym etapie poprosi o przejście na urządzenie mobilne.

Oto wideoinstrukcja, która pomoże oswoić Ci się z całym procesem:

Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie będziesz w stanie dokończyć rejestracji (np. wyłączy Ci się telefon), to wtedy spokojnie będziesz mógł dokończyć wniosek w oddziale i promocja nadal będzie Cię dotyczyć.

Po obejrzeniu video, możesz od razu przejść do zakładania konta, klikając w poniższy link:

Ale wróć tutaj za moment, ponieważ jeszcze jeden krok trzeba wykonać zanim na Twoje konto wpłynie premia!

Odbierz Pakiet Komfort o wartości nawet 72 zł

Aby zgarnąć bonusy w tej promocji, należy najpóźniej do 30.09.2021 złożyć dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort, który tak naprawdę jest kolejnym bonusowym dodatkiem w tej promocji.

Dzięki temu otrzymasz Pakiet o wartości nawet 72 zł, ponieważ przez pierwsze pół roku będzie on dla Ciebie zupełnie darmowy. Jak obliczyłam tę kwotę? Otóż będziesz miał do wyboru 3 rodzaje Pakietów:

Ubezpieczycielem jest firma PZU S.A. Jak widzisz, najdroższy i najbardziej wypasiony pakiet to koszt 12 zł miesięcznie. Skoro będziesz go miał za darmo przez 6 miesięcy, to oznacza zaoszczędzone 72 zł.

A może zaoszczędzisz o wiele więcej – np. korzystając z pomocy specjalisty, który za darmo (w ramach ubezpieczenia) naprawi popsutą pralkę.

W skład pakietów wchodzą takie zakresy ubezpieczenia:

Pakiet ten musisz mieć aktywny do momentu wypłaty bonusu. Dzień po odebraniu bonusu możesz z niego zrezygnować. Choć ja bym się naprawdę nad tym zastanowiła, bo czytając ten zakres ubezpieczenia aż żałuję, że nie mogę wziąć udziału w promocji (bo miałam konto w 2019 roku).

Jeśli po okresie promocyjnym będziesz chciał utrzymać tę opcję, to pamiętaj, by między 26. a ostatnim dniem miesiąca mieć na koncie środki, z których bank będzie mógł pobrać opłatę. Inaczej bank sam zamknie Pakiet Komfort.

Potwierdź tożsamość w banku

To zajmie dosłownie chwilę ale trzeba podejść do placówki Pekao S.A. i złożyć wzór podpisu. Tego kroku nie musisz wykonywać od razu, jednak jest on niezbędny do otrzymania nagrody.

 • Jeśli założysz konto do końca lipca, to masz czas na złożenie wzoru podpisu i okazanie dokumentu w celu weryfikacji tożsamości w banku do 29.10.2021 r.
 • Jeśli założysz konto w sierpniu, to czas ten masz przedłużony o miesiąc, czyli do 30.11.2021r.
 • Analogicznie do wcześniejszych przypadków: zakładając konto we wrześniu, na złożenie podpisu w banku masz czas do 31.12.2021 r.

Bez tego kroku nie zostanie wypłacona premia, dlatego warto wykonać go już na początku, bo z czasem można zapomnieć, a szkoda by było.

Wykonaj te 2 proste aktywności

Po otwarciu konta w PEKAO S.A. pozostała część promocji zajmie Ci myślę, że nie więcej jak 5 minut miesięcznie, bo należy w każdym z 3 kolejnych miesięcy zrobić tylko te 2 proste rzeczy:

 • Wykonanie min. 1 płatności kartą na dowolną kwotę
 • Przelanie na nowe konto min. 500 zł

Wykonać płatności kartą (3 miesiące po jednej płatności) możesz w dosłownie chwilę nawet płacąc za jedną bułkę w piekarni. Pamiętaj, aby nie wykonywać płatności na ostatni dzień miesiąca, bo zazwyczaj potrzebują one minimum jednego dnia na zaksięgowanie.

No, a przelew 500 zł możesz wykonać ze swojego własnego konta w innym banku (albo od rodziny czy przyjaciół). Ważne, żeby było to 500 zł przelane w całości jednym przelewem. Pieniądze nie muszą leżeć na nowym koncie. Jeszcze tego samego dnia możesz je zwrócić na swoje główne konto w innym banku. Bank nie uwzględnia wpłat gotówkowych.

Ważna rzecz:

Te 2 aktywności wymienione powyżej trzeba wykonać przez 3 miesiące zaczynając od kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Jeśli konto założysz w lipcu, to warunki opisane powyżej spełnij w miesiącach: sierpień, wrzesień i październik.

Dla kont założonych w sierpniu będą to miesiące: wrzesień, październik i listopad. Dla kont założonych we wrześniu warunki spełnij w październiku, listopadzie i grudniu.

Prościna, prawda?

W dodatku warunki z kroku drugiego pokrywają się z warunkami bezpłatności konta i karty, czyli podczas spełniania warunków promocji wszystko będzie dla Ciebie darmowe – nawet jeśli masz powyżej 26 lat 🙂

Kiedy otrzymasz bonus?

Im szybciej założysz konto, tym szybciej otrzymasz swój bonus:

 • Jeśli założysz konto w lipcu 2021 r. i spełnisz warunki od sierpnia do października 2021 r., to nagrodę otrzymasz do 30.11.2021 r.
 • Jeśli założysz konto w sierpniu 2021 r. i spełnisz warunki od września do listopada 2021 r., to nagrodę otrzymasz do 31.12.2021 r.
 • Jeśli założysz konto we wrześniu 2021 r. i spełnisz warunki od października do grudnia 2021 r. , to nagrodę otrzymasz do 31.01.2022 r.

Nawet do 100 zł zwrotu za zakupy

Bank wprowadził dodatkowy bonus – 10% zwrotu za wykonane płatności w okresie pierwszych 3 miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta. Oznacza to, że jeśli wykonasz płatności na kwotę 1000 zł (np. w pierwszym miesiącu 300 zł, w drugim 400 zł, w trzecim 300 zł), to dodatkowo otrzymasz zwrot okrągłej stówki na konto. Jeśli wydasz np. 600 zł w sumie, to otrzymasz zwrot 60 zł. Niektóre płatności są wyłączone z promocji: nie otrzymasz zwrotu za płatności w aptekach, kasynach, hurtowaniach alkoholu.

Nagroda zostanie wypłacona nie później niż do 31.01.2022 r.

Dodatkowy bonus wart 110 zł: Zarejestruj swoją kartę w Programie Bezcenne Chwile

3400 punków o wartości 50 zł otrzymasz w ramach tzw. Punktów Powitalnych. Wystarczy, że do 30.09.2021 zarejestrujesz kartę Mastercard w programie „Bezcenne chwile”. Możesz to zrobić używając tego linka lub przechodząc bezpośrednio z bankowości internetowej Pekao24. Następnie w ciągu 30 dni od dnia rejestracji:

 • dokonaj 4 płatności kartą (wirtualną lub plastikową) na dowolną kwotę – w regulaminie wykluczone są niektóre płatności, jak na przykład opłata za gry losowe, dlatego sugerujemy po prostu wykonać zakup w sklepie spożywczym lub np. na Allegro. Nie liczą się płatności BLIK.

Punkty powitalne otrzymasz do 30 dni licząc od dnia spełnienia powyższych warunków. Punkty są ważne przez 6 miesięcy od dnia zasilenia i możesz wymienić je na nagrody z katalogu o równowartości 50zł.

Pozostałe 4000 punktów o wartości 60 zł otrzymasz w ramach promocji „Wakacyjne przyspieszenie”. Te punkty mogą zgarnąć tylko osoby, które jeszcze nie nigdy wcześniej nie były uczestnikami Programu Bezcenne Chwile (czyli trochę bardziej wymagające warunki w porównaniu do Punktów Powitalnych).

Warunek otrzymania punktów jest banalny. Wystarczy, że w ciągu 30 dni od dnia rejestracji:

 • dokonasz płatności na łączną kwotę 50 zł – również wykluczone są niektóre płatności, dlatego nadal sugerujemy wykonanie po prostu zwykłych zakupów w sklepie. Nie liczą się płatności BLIK.

Punkty powitalne otrzymasz do 60 dni licząc od dnia spełnienia powyższych warunków. Punkty te są ważne przez 2 miesiące, więc warto wykorzystać je od razu.

Pomocny PDF

To tyle! Wiem, że wydaje się dużo, ale właśnie po to stworzyliśmy PDF-a, w którym dokładnie opisujemy wszystkie kroki, które trzeba wykonać, aby otrzymać cały bonus. Ściągnij go jak najszybciej i powieś sobie w widocznym miejscu:

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Moja opinia

To tylko pozornie złożona promocja. W zasadzie chodzi tylko o to, aby założyć konto z kartą (zrobisz to przez internet), aktywować Pakiet Komfort (też zrobisz to przez internet), potwierdzić swoją tożsamość w banku, zarejestrować kartę w Bezcennych Chwilach (znów przez internet) i wykonać kilka banalnie prostych aktywności na koncie.

Tak naprawdę te formalności zajmą Ci niewiele czasu, a całkowity bonus jest imponujący – tym bardziej, że od dłuższego czasu w promocjach Pekao można było otrzymać 100-150 zł. Myślę, że taka okazja może się długo nie powtórzyć.

O autorce

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Bank Pekao S.A. z siedzibą w Warszawie
kod pocztowy: 00-844 przy ul. Grzybowskiej 53/57
NIP: 526 00 06 841
info@pekao.com.pl
tel. 801 365 365, (22) 59 12 232