Choć promocjami bankowymi zajmuję się ponad 5 lat i wiele już widziałem, to najnowsza promocja BNP Paribas wywołuje moją totalną ekscytację! Tak wysoka premia za założenie na tej stronie DARMOWEGO konta osobistego i wykonanie na nim kilku prostych aktywności to zupełna RZADKOŚĆ!

Jak tylko przeczytałem regulamin promocji i zobaczyłem, że nie ma w nim żadnych haczyków, ani ukrytych opłat, wiedziałem że jak najprędzej muszę pokazać ją naszym czytelnikom – poniżej przygotowałem instrukcję mówiącą, jak krok po kroku odebrać bonus 375zł.

Musisz się jednak spieszyć bo obowiązuje limit 3000 kont promocyjnych. Później promocja wygaśnie i założenie konta nie będzie możliwe.

Premia, którą zdobywasz w tej promocji składa się z 3 elementów:

 • 175zł wypłacane przelewem za aktywności w listopadzie
 • 100zł wypłacane przelewem za aktywności w grudniu
 • 100zł w postaci e-kodu do sklepów Biedronka za aktywności w grudniu

Razem daje to okrągłe 375 zł do wydania na co tylko zechcesz – już sobie wyobrażam setki naszych czytelników zacierających ręce na zakupy najróżniejszych przyjemności 🙂 A wiadomo, że wkrótce Boże Narodzenie to i dodatkowe fundusze się przydadzą.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 375zł premii. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Sam też chętnie bym z niej skorzystał, gdyby nie fakt, że skorzystałem z podobnej promocji w lutym i teraz jestem wykluczony. No ale odebrałem wtedy 350zł premii, wiec nie mam na co narzekać 🙂

Poniżej załączam screen z mojego konta w BNP Paribas:

Nasi stali czytelnicy też bardzo lubią promocje od BNP Paribas i już wielokrotnie chwalili się zdobytymi nagrodami:

Z promocji warto skorzystać tym bardziej, że konto założysz całkowicie przez internet – bez wychodzenia z domu. No, a po odebraniu premii możesz je – również bez wychodzenia z domu – bez problemu zamknąć.

Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta. Sam zdecydujesz czy chcesz z niego dalej korzystać czy nie. Pamiętaj tylko, że obowiązuje 30 dni wypowiedzenia.

Dwa słowa wyjaśnienia…

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak musisz wiedzieć, że w dzisiejszych czasach to bardzo popularna forma reklamowania się banków (bo nie tylko BNP Paribas takie organizuje).

W ostatnim roku opisaliśmy na naszej stronie 96 różnych promocji bankowych, a nasz fanpage śledzi ponad 4700 osób:

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałem kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może zgarnąć łatwe 375zł?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc wiadomo, że bank częściowo ograniczy grupę, która może z niej skorzystać. W tym wypadku należy spełniać (jednocześnie) te 2 proste warunki:

 • Być osobą pełnoletnią
 • W ostatnich 15 miesiącach nie posiadać konta w BNP Paribas

Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Na dokonanie rejestracji masz czas do  31 października 2020 r. ale pamiętaj, że ta promocja jest mocno limitowana – bank dopuszcza 3 000 kont założonych w ramach promocji. Myślę, że warto się pospieszyć, bo wartość bonusu jest naprawdę spora. Szkoda byłoby, gdyby taka okazja przeszła Ci pod nosem.

Czy WSZYSTKO jest darmowe? – prześwietlam opłaty

Po przejrzeniu tabeli opłat i prowizji okazuje się, że to rzeczywiście świetna okazja, bez żadnych haczyków.

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

Poniżej przedstawiam jak się wszystko prezentuje dla tego konta:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Wiesz już, że to działa, wiesz też kto może skorzystać z promocji oraz że za utrzymanie konta nie zapłacisz ani złotówki. Czas więc na szczegółową instrukcję, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby odebrać bonus:

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz konto z kartą płatniczą

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 31.10.2020 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 1. Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania. Sam też w lutym otwierałem konto w ten sposób i uważam, że to najwygodniejsza forma.
 2. Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 13.11.2020 r. 

KROK #2 – Wykonaj te aktywności w listopadzie i zgarnij 175 zł przelewem na swoje konto

Ten krok jest wart 175 złotych w gotówce. Warunki są naprawdę przyjemne – wszystko to czynności, które wykonujesz na co dzień, z tą różnicą, że tym razem dostaniesz za nie pewne pieniądze 🙂

W listopadzie:

 • wykonaj min. 1 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)
 • wykonaj min. 5 płatności kartą, na dowolną kwotę (najlepiej płatności fizycznie w sklepie, bo bank wykluczył płatności internetowe robione poprzez pośredników płatności takich jak np. BLIK oraz kilka płatności szczególnych takich jak opłata za zakłady bukmacherskie)

KROK #3 – Wykonaj te aktywności w grudniu i odbierz 100 zł przelewem oraz voucher 100 zł do Biedronki

Warunki z kroku 2 są szybkie i przyjemne, ale te naprawdę nie są bardziej wymagające. Być może wykonasz je jeszcze szybciej, za jednym zamachem.

W grudniu:

 • wykonaj min. 1 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)
 • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę 300 zł (najlepiej płatności fizycznie w sklepie, bo bank wykluczył płatności internetowe robione poprzez pośredników płatności takich jak np. BLIK oraz kilka płatności szczególnych takich jak opłata za zakłady bukmacherskie)

Na wykonanie tych płatności będziesz mieć cały grudzień, więc podczas przygotowywania się do Bożego Narodzenia, albo kupując prezenty na pewno bez problemu wykonasz taki obrót na koncie.

I to tyle! Czekaj na swoją premię 375zł

Po spełnieniu warunków promocji otrzymasz mail, w którym zostaniesz poproszony o zalogowanie się na wskazanej stronie i podanie numeru Twojego konta otwartego w promocji.

Wykonaj ten krok najpóźniej do 27 grudnia, aby sprawnie otrzymać bonus.

Nagroda będzie podzielona na 2 części, a wydanie ich wygląda następująco:

 • wiadomość o przyznaniu pierwszej nagrody, czyli 175 złotych dostaniesz do 18 grudnia 2020 r, natomiast sam bonus zostanie wypłacony do 31 grudnia 2020 r
 • informację o przyznaniu drugiej części nagrody, czyli 100 złotych oraz vouchera na 100 złotych do Biedronki otrzymasz najpóźniej do 22 stycznia 2020 r, a sama nagrodę otrzymasz do końca stycznia.

Mała pomoc ode mnie

Dla każdej promocji – również i dla tej – przygotowujemy podręczny plik PDF z listą kroków do odhaczenia. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnego z punktów. Nasi czytelnicy pokochali takie ułatwienie:

Ale to nie wszytko…

Wyjątkowo dla tej promocji przygotowałem jeszcze jedno ułatwienie. Spodziewam się, że to będzie wielki HIT października i wiele osób skorzysta z tej promocji. Zależy mi, żeby wszyscy oni – i Ty również – bez przeszkód odebrali swoje premie od BNP Paribas… Aby nikt nie ominął żadnego kroku do wykonania.

W związku z tym wdrażamy przypominajki na e-mail:

Wpisz swój adres e-mail w poniższym formularzu, aby otrzymywać nasze przypominajki. Do każdego kroku, jaki należy wykonać w promocji, wyślemy Ci w odpowiednim terminie e-mail z przypomnieniem o nim. Dzięki temu niczego nie przegapisz.

Chcę również otrzymywać powiadomienia o nowych promocjach i newsletter Banklovers

Moje opinia o tej promocji

WOW! Jestem pod ogromnym wrażeniem tej promocji. To obecnie najwyższa premia jaka jest oferowana przez banki do konta osobistego. Jeśli nie miałeś w ciągu ostatnich 15 miesięcy konta w BNP Paribas to koniecznie MUSISZ z niej skorzystać.

POLECAM GORĄCO. Tym bardziej, że warunki odbioru premii 375zł są na prawdę dziecinnie proste.

Dokumenty dotyczące promocji: