Oto nowa promocja od banku BNP Paribas, w której za założenie i aktywne korzystanie z karty kredytowej otrzymasz do wydania na Allegro nawet do 350zł.

Dodatkowo, jeśli spełnisz warunki z punktu #1 tego artykułu, to bank nie naliczy Ci opłaty za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

W promocji możesz wziąć udział do 31 maja 2022 roku, klikając w ten link:

Co prawda czas jest do końca maja, jednak aby zdobyć całą premię, musisz posiadać kartę wcześniej, bo jeden z warunków trzeba wykonać w maju. Wszystko dokładnie opisuję poniżej:

Czy musisz płacić za kartę kredytową?

Niekoniecznie. Biorąc udział w tej promocji sugeruję wybrać kartę Mastercard Standard (regulamin dopuszcza jeszcze kartę Mastercard Gold i Kobieta), ponieważ jest najtańsza i najłatwiejsza w utrzymaniu jej darmowej. Wystarczy, że zastosujesz się do tych wskazówek:

  • nie daj się ponieść fantazji i korzystaj z limitu tak, abyś mógł go łatwo spłacić;
  • pamiętaj o spłacie w czasie okresu bezodsetkowego (masz na to 26 dni od momentu otrzymania wyciągu) – dzięki temu unikniesz odsetek (wynoszą 22,13% rocznie);
  • kiedy zadzwoni do Ciebie pracownik banku zaznacz, że chcesz otrzymać kartę pocztą (jest to bezpłatna opcja);
  • unikaj transakcji szczególnych (np. doładowanie karty Revolut czy płatność za zakłady bukmacherskie);
  • nie wypłacaj gotówki za pomocą karty kredytowej;
  • za transakcje szczególne, przelewy oraz wypłaty gotówki bank pobiera prowizję w wysokości 4,9% lecz nie mniej niż 10 złotych, a do tego nie dotyczy ich okres bezodsetkowy. Karty kredytowe stworzone są do płatności bezgotówkowych i nie warto wykorzystywać ich w inny sposób.

Dodatkowo nie rezygnuj z karty kredytowej w pierwszych 6 miesiącach jej posiadania, bo bank naliczy za to opłatę 25 złotych. W pierwszym roku i tak jest dla Ciebie całkowicie bezpłatna, więc po spełnieniu warunków możesz po prostu nawet ją schować do szuflady i nastawić sobie przypomnienie, aby w odpowiednim czasie z niej zrezygnować.

W następnych latach karta będzie dla Ciebie bezpłatna po wykonaniu płatności na łączną kwotę 1000 zł miesięcznie (w innym wypadku będzie to 9 zł/m-c).

Dla kogo jest nowa promocja?

W promocji karty kredytowej może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która od 1 stycznia 2021 r nie posiadała karty kredytowej w banku BNP Paribas. Oznacza to, że promocja skierowana jest zarówno do całkowicie nowych klientów, ale również do tych, którzy postanowili powrócić i raz jeszcze skorzystać z usług tego banku.

Jeśli masz konto osobiste, oszczędnościowe lub lokatę w BNP Paribas, to również możesz wziąć udział w tej promocji.

Promocja trwa do 31 maja 2022 roku, ale im szybciej spełnisz warunki, tym szybciej otrzymasz swój bonus w postaci voucherów do Allegro.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Po #1 – Złóż wniosek o kartę kredytową i zaznacz zgody

Najpóźniej do 31 maja 2022 roku wejdź na tę dedykowaną stronę internetową tutaj i zarejestruj się w promocji. Po wypełnieniu podstawowych informacji zostaniesz przekierowany do wniosku o kartę.

Cały proces jest bardzo intuicyjny, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Ważne jest, abyś w trakcie wypełniania wniosku wyraził zgodę na kontakt w celach marketingowych i nie odwoływał go do momentu otrzymania wszystkich bonusów.

Po #2 – Płać kartą przez kolejne 3 miesiące

Zaczynając od pełnego miesiąca po miesiącu, w którym podpisałeś umowę, w każdym z 3 następnych miesięcy wykonuj transakcje kartą na łączną sumę 1000 złotych.

Celowo napisałam transakcje, a nie płatności, bo bank uznaje również wypłaty z bankomatu czy przelewy. Jednak pamiętaj, że są to transakcje obarczone dodatkowymi opłatami, dlatego jednak sugerujemy spełnić ten warunek używając karty po prostu do codziennych zakupów. Być może masz w planach jakiś większy wydatek, to będzie to też idealna pora na jego realizację.

Oczywiście nie musi to być jedna płatność, możesz więc spokojnie „zbierać” cały miesiąc. Pamiętaj tylko, by nie zostawiać tego na koniec miesiąca, ponieważ transakcje potrzebują trochę czasu, by zostały zaksięgowane (najczęściej ok 1 dnia).

Bank nie zaliczy Ci do promocji transakcji zwróconych, anulowanych oraz doładowań portfeli elektronicznych jak Revolut. Odpadają też płatności w kasynach i zakładach bukmacherskich.

Co ważne, jeśli nie spełnisz warunku w jednym z miesięcy, to nie przepada Ci cały bonus. Po prostu otrzymasz odpowiednio mniejszy bonus w myśl: każdy miesiąc, w którym spełniłeś warunki = 100 zł do Allegro.

Po #3 – Wykonaj transakcję gotówkową

Drugi punkt zapewnia Ci 3 vouchery po 100 zł. Dodatkową premią jest voucher o wartości 50 zł. W tej części premii chodzi o to, by w maju wykonać transakcję gotówkową na min. 500 zł.

Ta część bonusu, w odróżnieniu do punktu #2 nie daje nam możliwości wyboru. Szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem jej sens, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałam karty kredytowe przeznaczone są do transakcji bezgotówkowych. Za transakcje gotówkowe zapłacimy dodatkową opłatę i to niemałą. Sam bank w regulaminie przytacza przykład:

[…] kwota pięćset złotych wypłacona z Karty kredytowej wiąże się z kosztem prowizji w wysokości dwadzieścia cztery złote pięćdziesiąt groszy.

Jak więc widzisz, realny zysk z tej części bonusu wyniósłby połowę. Od Ciebie więc zależy czy chcesz wykonać jedynie całkowicie bezpłatne warunki promocji z punktu #2 czy jednak zdecydujesz się również na warunki z punktu #3.

Odbierz swoje bony do Allegro

Twoje bony do Allegro czekają na Ciebie w MamBonus.

Odbierzesz je po zarejestrowaniu się na stronie www.mambonus.pl. Bank zobowiązał się do wydania bonów maksymalnie do 60 dni roboczych licząc od dnia, w którym spełniłeś warunki. Na dzień wydania bonu karta kredytowa musi być aktywna.

Aby zarejestrować się na stronie mambonus będziesz potrzebował identyfikator klienta (nadawany przez bank podczas podpisywania umowy o kartę kredytową, znajdziesz go na wyciągu) oraz pierwsze 8 cyfr swojego numeru PESEL.

Co dokładnie dostajesz od banku?

Otrzymujesz elektroniczny kod podarunkowy, który możesz śmiało wykorzystać do 31 grudnia 2022 roku. Możesz je odebrać w ciągu 2 miesięcy od daty wystawienia.

Otrzymany od banku kod należy wpisać podczas robienia zakupów – po wybraniu produktów i metod dostawy, na dole, w okienku „Masz kod lub kartę podarunkową?”. Po prostu klikasz i wpisujesz otrzymany od banku kod.

Voucher obniża wartość całego koszyka o 100zł (od wszystkich sprzedawców) ale nie obniża kosztów wysyłki.

Dodatkowe 5200 punktów w programie mamBonus

To fajny dodatek i płacąc kartą w celu spełnieniu warunków promocji, dodatkowo będziesz zbierał punkty w programie mamBonus, które to potem będziesz mógł wymienić na ciekawe nagrody.

Za każdą wydaną złotówkę otrzymasz 2 punkty.

Dodatkowo możesz skorzystać z obecnej promocji „5000 punktów na start„. Wystarczy, że w ciągu 60 dni od zawarcia umowy wykonasz minimum 4 transakcje kartą, każda na minimum 50 zł. Punkty te zostaną Ci naliczone najpóźniej w ciągu kolejnego miesiąca rozpoczynającego się po miesiącu wykonania czwartej transakcji. 200 punktów otrzymasz za sam fakt rejestracji w programie. 

Katalog nagród, na które można wykorzystać zebrane punkty jest obszerny, co pomoże Ci w szybszym zdobyciu wybranego bonusu. Przykładowo: 6000 punktów to równowartość vouchera na 20zł do Allegro, a bilet do Multikina możesz mieć za 6495 punktów.

Z doświadczenia wiem, że przy codziennym korzystaniu z karty szybko nabija się te punkty i co miesiąc-dwa możesz aktywować sobie jakiś bonus.

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: