W nowym roku bank Pekao S.A. zaskoczył zwiększeniem bonusu w promocji swojego konta osobistego. To świetna okazja, aby się nią zainteresować bo teraz bonus jest ponad 2x wyższy niż w poprzednich miesiącach!

Jestem przekonany, że zachwycą się nią wszystkie osoby płacące kartą za zakupy bo promocja składa się z 3 części:

 • CZĘŚĆ 1 – 50zł w postaci 3400 punktów Bezcenne Chwile, które wymienisz na voucher do wybranego sklepu (Douglas, Circle K, Merlin.pl lub inny) – otrzymasz za samo założenie konta i 1 płatność kartą.
 • CZĘŚĆ 2 – 10% zwrotu za płatności kartą do konta osobistego (maksymalnie 100zł) – będziesz mieć aż 3 miesiące na „uzbieranie” zwrotów.
 • CZĘŚĆ 3 (opcjonalna) – 10% zwrotu za płatności kartą kredytową (maksymalnie 200zł) – również będziesz mieć aż 3 miesiące na „uzbieranie” zwrotów.

Zatem korzystając z promocji na tej specjalnej stronie, łącznie zyskujesz aż 350zł na bardzo przejrzystych zasadach. Możesz odebrać tylko jedną premię, dwie premie albo wszystkie trzy. Ty decydujesz.

Poniżej w artykule opiszę każdą część osobno, abyś mógł łatwo przeczytać, o tym z czego chcesz skorzystać.

Zanim jednak przejdę do opisywania poszczególnych kroków, pokażę Ci jak łatwe jest zdobywanie zwrotów w tej promocji.

Spójrz poniżej na moje dzisiejsze zakupy:

W zasadzie nic wielkiego: pieczywo, odrobina warzyw i owoców, mięso na obiad. I właśnie z każdych takich zakupów możesz mieć korzyść:

 • Pierwszy spożywczak: pomidorki, mandarynki, cytryna, czosnek sałata, sos sałatkowy. Razem 30,90zł – płacę kartą Pekao S.A. = 3,09zł zwrotu
 • Mięsny: filet z kurczaka na obiad i kawałek kiełbaski. Razem: 19,62zł – płacę kartą Pekao S.A. = 1,96zł zwrotu
 • Drugi spożywczak: oliwa z oliwek i 3 energetyki. Razem: 24,76zł – płacę kartą Pekao S.A. = 2,47zł zwrotu
 • Piekarnia: tylko 3 bułki, a zwrot również się należy… Razem: 2,70zł – płacę kartą Pekao S.A. = 0,27zł zwrotu

Niby nic, zwykłe zakupy jakie robisz codziennie, a jednak uzbierało się 7,79zł zwrotu. W dodatku do zwrotu zaliczają się również płatności w internecie!

Tylko pomyśl – robisz to samo co zwykle i dostajesz za to prawdziwe pieniądze. Zero dodatkowego wysiłku.

Uwaga! Bank wykluczył ze zwrotu płatności w następujących miejscach: apteki i drogerie, kasyna i zakłady bukmacherskie, bary, dyskoteki i kluby nocne, hurtownie alkoholu. Nie zaliczy również wypłat w bankomacie i płatności zwróconych.

Oznacza to, że wszystkie codzienne zakupy w sklepach i internecie zostaną zaliczone.

Zakupy w Biedronce, wizyty u fryzjera, tankowanie na stacjach paliw, zakupy na Allegro oraz weekendowa pizza – wszystkie te płatności, będą nabijać dla Ciebie zwrot i możesz zyskać tym sposobem aż 300zł (+50zł za samo założenie konta).

Te zasady są GWARANTOWANE regulaminem promocji (który zamieszczam na końcu artykułu), więc nie musisz się martwić żadnymi losowaniami czy konkursami!

Nasi czytelnicy od ponad roku zyskują bonusy w promocjach banku Pekao S.A. i innych:

Ale jeśli jesteś na naszej stronie po raz pierwszy i nie bardzo wierzysz, że to prawda, to przygotowałem dla Ciebie krótkie wyjaśnienie, jak działają takie promocje i dlaczego bankowi opłaca się rozdawać gotówkę:

Dlaczego Bank Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Bank Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać z tej okazji?

W promocji może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która w okresie od 4.01.2019 r do 31.12.2020 r nie była ani przez jeden dzień posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego lub lokaty oszczędnościowej w Pekao S.A.

Jeśli więc w tym okresie nie posiadałeś wymienionych produktów, to koniecznie czytaj dalej. Posiadanie innych produktów nie wyklucza Cię z promocji i możesz śmiało odebrać całą premię 350zł.

Co zrobić, aby konto, karta płatnicza i karta kredytowa były darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałem Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby w tej promocji UNIKNĄĆ WSZYSTKICH opłat.

Jeśli masz mniej niż 26 lat – jesteś szczęściarzem 🙂 konto osobiste i karta płatnicza będą dla Ciebie bezwarunkowo darmowe – masz łatwiej.

Unikaj tylko bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Jeśli masz 26 lat lub więcej – też jesteś szczęściarzem, ale trochę mniejszym 🙂 W każdym miesiącu musisz wykonać min. 1 płatność kartą i mieć wpływ na konto min. 500zł (może być to przelew z Twojego konta w innym banku). Wtedy karta i konto będą całkowicie bezpłatne.

Unikaj również bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Jeśli chodzi o kartę kredytową Mastercard Elastyczną (sugeruję wybrać właśnie ją), to samo wydanie karty kosztuje 15 zł. Niestety tej płatności nie da się pominąć. Za to jeśli chodzi o opłatę miesięczną, to nie zapłacisz nic, jeśli w danym miesiącu wykonasz przynajmniej 1 płatność na jakąkolwiek kwotę (inaczej 2,99 zł/m-c), a RRSO dla niespłaconego w okresie bezodsetkowym limitu kredytowego w karcie Elastyczna wynosi 9,27%. Jeśli będziesz spłacał wszystko w terminie to 0%.

Teraz, kiedy znasz już szczegóły konta i karty oraz wiesz, jak działają takie okazje, możemy przejść do instrukcji krok po kroku, która przeprowadzi Cię przez całą promocję:

CZĘŚĆ 1:
50zł za samo założenie konta i min. 1 płatność kartą na dowolną kwotę

Promocją objęte są konta promocyjne założone metodą „przez selfie” najpóźniej do 31 marca 2021r. na tej specjalnej stronie:

Samo założenie konta jest naprawdę szybkie i przyjemne. Bank opisuje dokładnie każdy krok. Konto należy założyć poprzez metodę „na selfie” – czyli potwierdzenia tożsamości poprzez wykonanie w aplikacji banku zdjęcia swojej twarzy.

Wypełnij pierwszy formularz rejestracyjny. Zapamiętaj swój login i hasło, a później bank poprosi Cię o zainstalowanie aplikacji mobilnej w której podasz login i hasło i dokończysz proces zakładania konta. Wybierz Konto Przekorzystne wraz z kartą Mastercard Debit FX (wymaga tego regulamin).

Jeśli nigdy wcześniej nie zakładałeś konta „na selfie” to załączam wideoinstrukcję, która pomoże oswoić Ci się z całym procesem. Osobiście byłem pozytywnie zaskoczony jakie jest to łatwe i intuicyjne:

Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie będziesz w stanie dokończyć rejestracji (np. wyłączy Ci się telefon), to wtedy spokojnie będziesz mógł dokończyć wniosek w oddziale i promocja nadal będzie Cię dotyczyć.

Po założeniu konta otrzymasz 50zł w postaci 3400 punktów Bezcenne Chwile, po wykonaniu tych dwóch kroków:

 1. najpóźniej do 31.03.2021 r zarejestruj swoją kartę Mastercard od Banku Pekao S.A. na tej stronie wyrażając przy tym zgody na kontakt w celach marketingowych
 2. w przeciągu 30 dni kalendarzowych od daty rejestracji wykonaj min. jedną płatność kartą lub aplikacją PeoPay na jakąkolwiek kwotę (nie zalicza się BLIK)

Organizator wyklucza niektóre płatności, jak te związane z grami losowymi czy doładowania portfeli wirtualnych (np. Revolut), dlatego sugeruję po prostu zapłacenie za chleb w piekarni albo zakupy w Lidlu czy Żabce.

Punkty są podzielone na dwie części: 1000 punktów, tzw. powitalnych, otrzymasz do 14 dni od rejestracji karty, natomiast pozostałe 2400 punktów dostaniesz w 30 dni od daty wykonania płatności.

Na zamianę ich na nagrodę lub voucher o wartości 50zł masz aż 6 miesięcy od daty wydania. Choć z doświadczenia wiem, że trudno się oprzeć, aby wykorzystać je od razu po otrzymaniu 🙂

CZĘŚĆ 2:
100zł zwrotu za płatności kartą do konta osobistego

Zgodnie z tym co napisałem na początku artykułu – bank gwarantuje Ci 10% zwrotu za płatności kartą. Maksymalna kwota zwrotu w tej cześci to 100zł, wiec jak łatwo policzyć dla zgarnięcia pełnej premii należy wykonać płatności na 1000zł. Jeśli wydasz mniejszą kwotę to zwrot będzie odpowiednio mniejszy, ale i tak go otrzymasz.

Masz na to aż 3 pełne miesiące kalendarzowe od założenia konta – czyli jeśli konto założysz w styczniu to zwrot „nabijesz” w styczniu, lutym, marcu i kwietniu.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz:

Aby aktywować 10% zwrotu należy: w każdym z 3 pełnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta zasilić je wpływem na min. 500zł i wykonać min. 1 płatność kartą.

Przelew zasilający może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku. Ważne jednak, aby pamiętać o tym przez 3 kolejne miesiące po otwarciu konta – nawet jeśli już w pierwszym miesiącu zrobisz zakupy za 1000zł to w kolejnych też wykonaj aktywności z tej szarej ramki.

Im szybciej założysz konto i spełnisz warunki, tym szybciej otrzymasz bonus:

 • Jeśli otworzysz konto w styczniu 2021r. oraz spełnisz warunki promocji (w lutym, marcu i kwietniu), to bonus zostanie Ci wypłacony najpóźniej do końca maja 2021 r.
 • Jeśli otworzysz konto w lutym 2021r. oraz spełnisz warunki promocji (w marcu, kwietniu i maju), to premię bank wypłaci Ci do końca czerwca 2021 r.
 • Jeśli założysz konto w marcu 2021r. oraz spełnisz warunki promocji (w kwietniu, maju i czerwcu), to nagrody spodziewaj się do końca lipca 2021 r.

CZĘŚĆ 3:
200zł zwrotu za płatności kartą kredytową

Choć w pierwszej chwili wspomnienie „karty kredytowej” może budzić opór to pamiętaj, że spłacając co miesiąc wykorzystany limit, możesz być w pełni spokojny, że bank nie naliczy Ci żadnych opłat ani oprocentowania.

Kartę kredytową należy założyć do 30.09.2021r. (więc jest na to dużo czasu) i musi to być karta Mastercard (sugeruję kartę „Elastyczną”). Wniosek o kartę będziesz mógł złożyć poprzez bankowość internetową, telefonicznie lub w oddziale.

Po zatwierdzeniu wniosku przez bank należy potwierdzić udział w promocji telefonicznie, w oddziale lub w bankowości internetowej. Gdy to zrobisz i otrzymasz już kartę, to pozostanie Ci już tylko po prostu nią płacić za zakupy.

Bank będzie naliczał Ci 10% przez 3 miesiące licząc od momentu założenia karty (maksymalnie 200zł). Aby otrzymać pełny bonus, należy więc w sumie wydać w tym okresie 2000 zł.

Aby aktywować 10% zwrotu na karcie kredytowej należy: w każdym z 3 pełnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu karty wykonać min. 1 płatność.

Jeśli otrzymasz zamówioną kartę kredytową w połowie miesiąca czyli 15.02.2021 r., to płatności do zwrotu możesz wykonywać przez 3 miesiące następne miesiące, czyli marzec, kwiecień, maj.

Podpowiedź: aby ułatwić sobie „nabijanie” kwoty do zwrotu możesz zapłacić kartą za rachunki (jeśli Twój operator daje taką możliwość) albo nawet nadpłacić je na kilka miesięcy w przód, możesz zapłacić za jakiś większy zakup (może od dawna planowałeś wymienić lodówkę czy telewizor?), opłacić przyszłe wakacje albo umówić się ze znajomymi, którzy robią właśnie remont, że pojedziesz z nimi na zakupy, zapłacisz kartą, a oni oddadzą Ci gotówkę.

Sposób wydania nagród jest identyczny, jak przy koncie osobistym. Jeśli więc przykładowo:

 • zamówisz kartę w styczniu, to w lutym, marcu i kwietniu wykonujesz transakcje kartą (w każdym min. 1 transakcja) i do 31 maja 2021 otrzymasz 10% zwrotu za płatności
 • zamówisz kartę w marcu, to w kwietniu, maju i czerwcu wykonujesz transakcje kartą i do 30 lipca 2021 otrzymasz10% zwrotu za płatności
 • zamówisz kartę we wrześniu, to w październiku, listopadzie i grudniu wykonujesz transakcje kartą i do 31 stycznia 2022 otrzymasz 10% zwrotu za płatności

Dodatkowe ułatwienie

Dla ułatwienia, wszystkie kroki wymagane w tej promocji rozpisałem w przyjaznej postaci pliku PDF. Pobierz go i najlepiej wydrukuj. Trzymaj pod ręką i odhaczaj kolejne wykonane zadania, a praktycznie wyeliminujesz przegapienie jakiegoś warunku:

Jak może zauważyłeś promocja karty kredytowej trwa zdecydowanie dłużej, więc możesz najpierw spokojnie spełniać warunki promocji konta osobistego, a dopiero potem założyć kartę kredytową z bonusem.

Pamiętaj, że zawsze jesteśmy chętni pomóc, doradzić i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania czy wątpliwości. Możesz napisać do nas na messengerze, możesz tutaj w komentarzu pod artykułem lub bezpośrednio na skrzynkę mailową pytania@banklovers.pl

Moja opinia o tej promocji

Szczerze mówiąc jestem mocno zaskoczony, że bank Pekao S.A. tak znacznie podniósł bonus dostępny w promocji. Do tej pory można było zdobyć maksymalnie 150zł, a tutaj możesz zgarnąć znacznie, znacznie więcej…

W dodatku spełniając warunki promocji spełniasz też warunki bezpłatności konta i karty, więc przez całą promocję przejdziesz bez grosza kosztów.

Jestem pewien, że ta promocja przypadnie do gustu wszystkim osobom, które za większość zakupów płacą kartą, bo tutaj dostają żywą gotówkę za robienie tego samego co dotychczas. Wystarczy podczas zakupów wyciągać z portfela inną kartę 🙂

O autorze:

Robert Wiliński – przeczytał ponad 200 książek, a i tak „wie, ze nic nie wie”. Każdy dzień zaczyna od spisania listy rzeczy do zrobienia i pilnuje, aby wszystko w Banklovers było wykonane na czas. Od 6 lat zajmuje się promocjami bankowymi i jest w nich zakochany po uszy.

Dokumenty dotyczące promocji: