Citi Handlowy to bank znany z dobrych promocji kart kredytowych. Ich flagową Simplicity ma już chyba każdy (lub prawie każdy), kto regularnie zarabia na promocjach bankowych.

Przyszedł czas na promocję konta osobistego. Bank daje niezłą premię, 200 zł w gotówce. Czy warto ją wziąć? Sprawdźmy!

Na pewno warto zwrócić uwagę na dodatkową premię w postaci kodów na 2 darmowe przesyłki Inpost, nadawane na szybkienadania.pl. Aby je zdobyć należy zakładając konto osobiste wyrazić zgody na marketing elektroniczny i przez telefon.

Zgody te wyrażasz dobrowolnie. Jeśli jednak je wyrazisz, bank wynagrodzi Cię i otrzymasz 2 kody rabatowe na Szybkie Nadania z Inpost.

To uczciwe postawienie sprawy. Zazwyczaj wyrażenie zgód marketingowych jest obowiązkowym krokiem w promocji – i nie ma przeproś.

Tutaj robisz to dobrowolnie – możesz dodatkowo zyskać 2 darmowe przesyłki kurierskie InPost, ale nie musisz. Jeśli Twoje dane są dla Ciebie cenniejsze – po prostu nie wyrażasz zgody i już.

No ale idźmy dalej bo 200zł czeka 🙂

Do kogo skierowana jest promocja?

Promocja trwa do 22 sierpnia 2021 roku, do godz. 23:59. Jeśli strona rejestracji wciąż działa – to znaczy, że promocja jest aktywna:

 Sprawdź, czy promocja wciąż działa >>

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, a od 1 stycznia 2020 roku nie byłeś posiadaczem konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego, to koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią artykułu, bo dzięki temu zasilisz swój portfel dodatkowymi 200 zł.

W tym przypadku taka promocja bankowa to sytuacja wygrany-wygrany.

Ty otrzymujesz bonus za spełnienie warunków, a bank… no właśnie, sam zobacz, co bank z tego ma:

Dlaczego Citi Handlowy rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citi Handlowy je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz po argumentach, wcale nie mam zamiaru wmawiać Ci, że instytucja bankowa daje bonus z dobrego serca. To dla nich biznes, ale tym razem taki, który również i Tobie bardzo się opłaca.

Sprawdź najważniejsze opłaty za prowadzenie CitiKonta

Żebyś sam nie musiał brnąć w całą tabelę opłat i prowizji, zrobiłam to za Ciebie i wyszczególniłam poniżej najważniejsze informacje. No, chyba, że masz ochotę przejrzeć dokumenty dotyczące promocji, to znajdziesz je zawsze na końcu każdego artykułu.

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta z usługą wielowalutową
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Citi
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi w miesiącu
 • 0 zł za przelewy krajowe w Citibank Online lub Citi Mobile
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu

Jeśli nie skorzystasz z dodatkowych usług oferowanych przez Citibank takich jak CitiAlerts (6/10 zł na m-c) lub CitiPhone (9 zł na m-c), to konto będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne bez żadnych dodatkowych warunków. A te dodatkowe usługi są typowymi produktami premium, więc absolutnie nie są Ci potrzebne do codziennego używania konta i karty. 

No dobrze. Wiesz już teraz kto może wziąć udział w promocji i jaki produkt bank promuje. Teraz czas na informacje, które pozwolą Ci zdobyć pełny bonus w postaci 200 złotych oraz 2 kodów na przesyłki.

Krok #1 – Odbieram 2 kody na Szybkie Nadanie z InPost

Jak powiedziałam na początku artykułu, wystarczy, że przejdziesz na stronę promocyjną i klikniesz przycisk „Otwórz konto”.

Następnie wypełnij dane w formularzu wraz z zaznaczeniem zgody na telefoniczny, SMS-owy i mailowy kontakt w celach marketingowych.

Bank wymaga, aby 10 dni od otwarcia konta zaakceptować regulamin, który ja załączam na końcu tego artykułu. Ale nie musisz się martwić – jeśli podpiszesz umowę online to regulamin jest zatwierdzany za pomocą kodu SMS.

Kody będą na Ciebie czekać w bankowości internetowej na dedykowanej stronie w zakładce „Korzyści i produkty” najpóźniej do końca następnego miesiąca licząc od dnia otwarcia konta. Kody będą ważne do 30 października 2021r.

Krok #2 – Odbieram 50 zł za aktywność

Do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • zaloguj się przynajmniej 1 raz do aplikacji mobilnej
 • zapewnij wpływ na konto w wysokości 100 zł – wpływ nie może pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank. Może to być jednak przelew z Twojego (lub znajomego/rodziny) konta w innym banku.

Bonus zostanie Ci przelany najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Krok #3 – Odbieram 50 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe

Do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • zapewnij wpływ Twojego wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł

lub

 • wykonaj za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Banku) zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 PLN lub jej równowartość w innej walucie

Jako wynagrodzenie bank rozumie: wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, kontraktów, umów o dzieło, emerytury, renty, stypendium oraz świadczenia z programu 500 plus i podobnych. Liczy się łączna wartość wszystkich wpływów.

Regulamin mówi również o tym, że nie może to być przelew z konta indywidualnego w Citibanku ani z Twojego konta w innym banku. Nie wspomina jednak o kontach osobistych innych osób w innych bankach. W związku z tym możesz poprosić znajomego/rodzinę o wykonanie przelewu z konta w innym banku niż Citibank z tytułem „wynagrodzenie”.

Jeśli nie masz opcji otrzymania wynagrodzenia ani nie chcesz kombinować, to pozostaje Ci druga opcja wykonania zlecenia walutowego na kwotę 2000 zł. Myślę, że to naprawdę dobra opcja, a do tego kto wie, czy taka wiedza, jak to zrobić nie przyda Ci się w przyszłości podczas wyjazdu na wakacje. 

Bonus zostanie Ci przelany najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Krok #4 – Odbieram 50 zł za za transakcję Google Pay/ Apple Pay

Do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • dodaj swoją kartę do Apple Pay lub Google Pay
 • dokonaj tym sposobem płatności na łączną kwotę min. 100 zł – bank ma na myśli zarówno płatności w stacjonarnych sklepach jak i te internetowe, ważne jednak by wybrać opcję zapłaty poprzez Apple Pay / Google Pay. Może to być jedna płatność, a możesz rozdzielić sobie na kilka drobniejszych

Bonus zostanie Ci przelany najpóźniej do końca czwartego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Krok #5 – Biorę dodatkowe 50zł dla wytrwałych

Jeśli spełnisz wszystkie warunki i dostaniesz premię łącznie 150 zł z powyższych punktów – bank przeleje Ci dodatkowo jeszcze 50 zł. Jedyny warunek to wykonanie wszystkich czynności opisanych w krokach od 1-4. Ten bonus otrzymasz wraz z poprzednią premią do końca czwartego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto.

Przykład z życia wzięty

Aby zobrazować Ci lepiej powyższe terminy wykonania warunków przygotowałam dla Ciebie przykład uwzględniający wszystkie kroki.

Jan otworzył konto 15 lipca 2021 r. Podczas wypełniania formularza zaznaczył zgody marketingowe.

I następnie: W sierpniu zalogował się aplikacji mobilnej oraz zapewnił wpływ na konto w wysokości 100 zł. We wrześniu wykonał zlecenie walutowe na łączną kwotę 2 000 PLN. W sierpniu podpiął kartę do Google Pay oraz zapłacił tym sposobem w internecie 100 zł.

Do końca sierpnia Jan otrzyma 2 kody na darmowe przesyłki. Do końca września otrzyma pierwszą część premii 50 zł, a do końca października kolejne 50zł, a pozostałe dwie części czyli 100 zł wpłynie na jego konto do końca listopada.

Bank nie wyznacza daty początkowej dla warunków, co oznacza, że wszystkie je możesz spełnić nawet dzień po otwarciu konta i pozostanie Ci już tylko czekać na wypłatę trzech transzy premii.

A jeśli chcesz więcej…

Jeśli chciałbyś maksymalnie skorzystać z oferty Citibanku, to możesz połączyć tę promocję z promocją karty kredytowej Citibank. Możesz zdobyć na start 400 zł do wydania na Allegro oraz otrzymać przez cztery kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową zwrot w wysokości 1% łącznej sumy transakcji dokonanych w danym miesiącu kalendarzowym zarówno kartą do konta jak i kartą kredytową (nie więcej niż 25 zł/m-c). Tym sposobem możesz zyskać nawet dodatkowe 500 złotych.

Musisz się jednak pospieszyć, bo z części promocji dotyczącej 1% zwrotu przez 4 miesiące może skorzystać jedynie pierwszych 1000 osób, które zawnioskują o wydanie karty. Potem pozostanie Ci już tylko aktywnie płacić kartami w sklepach i internecie. 

Aby zdobyć bon do Allegro należy spełnić kilka warunków, które dokładnie opisaliśmy w poniższym artykule:

Takie kombo to nie lada gratka: 200 zł za aktywności na koncie, 2 kody na przesyłki, do 100 zł zwrotu za płatności i 400 zł do wydania na Allegro. Jeśli czujesz się na siłach i wiesz, że wszystkiego dopilnujesz, to nie ma na co czekać. 

Jeśli jednak jest to Twoja pierwsza promocja lub wolisz korzystać z nich ostrożniej (po kolei), to sugeruję na razie skupić się tylko na koncie osobistym, a jeśli poczujesz wiatr w żaglach, to dopiero zawnioskować o kartę kredytową Citibanku.

Aby Ci to wszystko ułatwić

Zachęcam Cię do skorzystania z naszego PDF-a dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie Ci pilnować warunków promocji.

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: