Gdybyś dostał 400 zł do wydania na Allegro, co byś kupił? Puść wodze fantazji i pomyśl, co sprawiłoby Ci największą przyjemność? Bo tu chodzi właśnie o frajdę z zakupów, za które zapłaci Citi Handlowy.

CitiHandlowy Allegro

W najprostszym wariancie – bez spełniania warunków bezpłatności karty – koszt udziału w promocji to 60 zł, ale możesz też włożyć więcej wysiłku, spełniać warunek bezpłatności karty Simplicity i przejść przez całą promocję nie wydając ani złotówki. Wszystko dokładnie wyjaśniam w dzisiejszym artykule.

Przyznaj, że 400 zł to już niezła kwota. Możesz kupić eleganckie perfumy czy dołożyć do fajnego telefonu. Sprawa jest prosta. Zakładasz kartę kredytową Simplicity, płacisz nią za zakupy, a w zamian za to bank przesyła Ci 400 zł do Allegro. Zainteresowany? To sprawdźmy, jak to wszystko działa!

Jeśli chcesz „przytulić” tę ekstra premię, lepiej się pospiesz. Promocja trwa do 11 października 2021 r. Po tym czasie linki staną się nieaktywne, a szansa na świetny bonus – przepadnie na zawsze.

Dlaczego Citi Handlowy rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citi Handlowy je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jeśli taka argumentacja to dla Ciebie za mało, zobacz na opinie naszych czytelników, którzy odebrali swoje premie w różnych promocjach bankowych (nie tylko w Citi Handlowym):

Kto może skorzystać?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc oczywiście Citibank (z resztą jak każdy bank w tego typu promocjach) przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2020 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Po drugie, oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

 • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

 • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Możesz kliknąć w powyższy link już teraz, ale za chwilę koniecznie wróć do dalszego czytania, ponieważ samo założenie karty kredytowej Simplicity nie wystarczy, aby odebrać nagrodę.

[ KROK 1 ] – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia vouchera na Allegro jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej kliknij tutaj. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

 • 0 zł – wydanie karty kredytowej
 • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
 • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
 • 11,46% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy bank zwróci Ci opłatę za kartę, jeśli wykonasz płatności na min. 300 zł w każdym miesiącu. Po tym czasie karta będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w danym miesiącu wyniesie min. 1000 zł.

Musisz jednocześnie uważać na kilka innych podchwytliwych opłat (na szczęście każdą można ominąć). Przygotowałam dla Ciebie 5 dobrych praktyk posługiwania się kartą Simplicity, które sprawią że przejdziesz przez całą promocję bez jakichkolwiek kosztów:

 1. nie daj się namówić na skorzystanie z dodatkowej naklejki zbliżeniowej – kosztuje ona 5 zł miesięcznie.
 2. domyślnie karta wysyłana jest Pocztą Polską, jednak na życzenie klienta może zostać przesłana kurierem – koszt 30 zł.
 3. zakładając kartę nie włączaj dodatkowej usługi o nazwie CitiPhone – kosztuje 6 zł miesięcznie.
 4. nigdy nie wypłacaj gotówki z bankomatu – karta kredytowa do tego nie służy. Koszt każdej wypłaty z bankomatu to aż 8% wartości transakcji (min. 20 zł).
 5. nie używaj karty Simplicity, aby doładować Revoluta, robić przelewy z karty na konto, nie wykonuj nią opłat na poczcie, ani nie korzystaj u bukmacherów. Wszystkie te transakcje są obarczone prowizją 8% wartości transakcji (min. 20 zł).

Przestrzegając tych pięciu dobrych praktyk i oddając do banku wykorzystaną kwotę w terminie do 26 dni od otrzymania wyciągu oraz robiąc co miesiąc obrót kartą na 300 zł, wszystko w czasie tej promocji będzie dla Ciebie bezpłatne – gwarantuje to regulamin promocji na podstawie której stworzyłam powyższe wskazówki i do której link zamieszczam na końcu artykułu.

Podpowiedź #1: Jeśli Citibank przyzna Ci kartę z limitem wyższym niż byś tego oczekiwał, to zawsze możesz poprosić o zmniejszenie limitu, aby karta nie kusiła do nadmiernych wydatków. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

[ KROK 2 ] – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Wiesz już, żeby podczas rozmowy nie zgadzać się na żadne opcje dodatkowe, więc możesz czuć się bezpiecznie.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

[ KROK 3 ] – Aktywuj kartę i zaloguj się do bankowości internetowej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej, wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

Kolejne kilka dni później otrzymasz Pocztą Polską list, a w nim kartę kredytową Simplicity. Aktywuj ją, a później min. 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego od popisania umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową podpiszesz w sierpniu (sprawdź datę na dokumentach) to czas na pierwsze logowanie masz do końca września.

I to tyle. W kroku trzecim nie musisz robić nic więcej.

To niby drobnostka, ale szkoda byłoby przekreślić zdobycie vouchera do Allegro zapominając o tym jednym logowaniu. Najlepiej wykonaj je od razu po odebraniu karty.

[ KROK 4 ] – Płać kartą Simpicity za zakupy

Skoro karta jest już aktywna, pora ruszać na zakupy! Jakie warunki powinieneś spełnić, aby otrzymać voucher?

Do końca trzeciego miesiąca po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o kartę wykonaj transakcje na łączną kwotę 1000 zł.

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

Płatności na 1000 zł możesz rozłożyć sobie na 3 miesiące po 340zł i od razu korzystać ze zwolnienia z opłat za kartę.

Kiedy otrzymam obiecany voucher?

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Oznacza to, że jeśli wszystkie kroki wykonasz przed końcem października to do końca listopada bank potwierdzi przyznanie Ci nagrody.

Po tej informacji o spełnieniu warunków promocji, obiecany voucher otrzymasz 60 dni później. Z doświadczenia jednak wiemy, że często dzieje się to znacznie szybciej. Otrzymasz go jako wiadomość w bankowości internetowej.

Jak wykorzystam swój voucher?

Bon na Allegro otrzymasz w postaci specjalnego kodu w serwisie bankowości internetowej. Będzie on ważny przez 12 miesięcy i powinieneś wykorzystać go w całości na raz.

Po wrzuceniu zakupów do koszyka i przejściu do kasy, wpisujesz kod otrzymany od banku w tym miejscu:

I gotowe. Kwota do zapłaty zmniejszy się o wartość vouchera, a Ty cieszysz się darmowymi zakupami!

Dokumenty dotyczące promocji: