To kolejna świetna promocja Banku Citi Handlowy – tym razem wysokość bonusu przebija wszystkie poprzednie edycje!

Przeczytaj mój artykuł, żeby poznać banalne warunki tej promocji, a później… a później do dzieła! Nie ma co się dłużej zastanawiać, bo zamknięcie tej strony byłoby jak nie schylenie się po leżące na ulicy 1200zł 🙂

W dodatku, bank gwarantuje, że dla uczestników promocji, karta kredytowa będzie całkowicie darmowa przez pierwsze 12 miesięcy, więc niczym nie ryzykujesz.

Pamiętaj też, że co prawda promocja trwa do 30 września 2024r., ale im prędzej weźmiesz w niej udział, tym szybciej otrzymasz nagrody!

Kto może z tego skorzystać?

Jak to zwykle bywa, również i Citibank przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 kwietnia 2023 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi konta osobistego, lokaty albo innego produktu.

Oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

  • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

  • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

KROK #1 – Wypełnij wniosek na stronie

Pierwszym krokiem do zdobycia bonusu w wysokości 1200zł jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową, która nazywa się Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć żółty przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie formularz-zgloszeniowy-citibank-1.jpg

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

KROK #2 – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

KROK #3 – Aktywuj kartę PRZEZ APLIKACJĘ mobilną i zarejestruj ją w Bezcennych Chwilach

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej. Kiedy karta będzie u Ciebie:

Po aktywacji karty pozostanie Ci jeszcze jej rejestracja w programie Bezcenne Chwile. Wykonaj ten krok najpóźniej do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy o kartę.

KROK #4 – Płać kartą kredytową Simplicity przez następnych 12 miesięcy, aby zdobyć 1200zł premii

Przez pierwszych 12 miesięcy używaj karty kredytowej do codziennych zakupów. Wymagana kwota zmienia się w kolejnych miesiącach w następujący sposób:

Nie liczą się transakcje zwrócone, zakłady bukmacherskie i doładowanie portfeli cyfrowych. My sugerujemy używanie karty podczas zwyczajnych, codziennych zakupów w sklepach.

Podpowiedź: Sugeruję, abyś za każdym razem, kiedy otrzymasz od banku wyciąg, spłacał(a) go w całości w okresie bezodsetkowym. Dzięki temu, unikniesz naliczenia jakichkolwiek opłat. Pamiętaj również, żeby kartą kredytową nie wyciągać pieniędzy z bankomatu ponieważ wiąże się to z wysokimi opłatami i natychmiastowym naliczaniem odsetek.

Za każdy z pierwszych 6 miesięcy aktywności dostaniesz 8000 punktów Bezcenne Chwile, wymiennych na voucher o wartości 100zł (łącznie 48 tys punktów do zdobycia o łącznej wartości 600zł). Za pozostałe 6 miesięcy aktywności otrzymasz maksymalnie 6x100zł w postaci zasilenia karty kredytowej.

Informacja o zaliczeniu nagrody przyjdzie w bankowości internetowej do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu aktywności i w ciągu max. 30 dni punkty zostaną dodane do salda na Twoim koncie Bezcenne Chwile. Punkty będą ważne 6 miesięcy. Podobnie jest z drugą częścią premii w postaci gotówkowej – również do 30 dni od otrzymania informacji pieniądze zostaną zaksięgowane na Twojej promocyjnej karcie kredytowej.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową podpiszesz w lipcu (liczy się data na dokumentach) to w sierpniu wykonaj płatności na łączną kwotę min. 100zł, we wrześniu na min. 200zł, w październiku na min. 300zł, w listopadzie na min. 400zł, w grudniu i styczniu na min. 500zł, a później w miesiącach od lutego do lipca (w każdym miesiącu) wykonuj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 500zł.

Wtedy od października do marca będziesz co miesiąc otrzymywać 8000 punktów Bezcenne Chwile wymienne na voucher o wartości 100zł, a przez kolejne 6 miesięcy 100zł będzie wpływać na Twój rachunek karty kredytowej.

A co z opłatami?

Zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, która zgodnie z regulaminem będzie bezpłatna przez pierwsze 12 miesięcy. Po tym okresie należy wydawać 1000zł miesięcznie, inaczej karta będzie kosztować 12zł/m-c.

Dwa słowa podsumowania

Nie da się ukryć, że to rewelacyjna okazja! Zdobycie tak wysokiej kwoty w jednej promocji było dotychczas niemożliwe.

Co prawda spełnianie warunków promocji trwa cały rok ale jaki to problem na ten czas zamienić swoją główną kartę na kartę Citibanku i wyciągać ją podczas codziennych zakupów? Żaden 🙂

W dodatku, jeśli będziesz spłacać kartę w okresie bezodsetkowym to nie musisz martwić się o żadne koszty!

Dokumenty dotyczące promocji: