Świat jest mały. Podczas ostatniej wizyty w Polsce wpadłam na szybkie zakupy do Biedronki. Stojąc w kolejce widzę, że dziewczyna przede mną płaci za swoje zakupy voucherem. Między nią a jej koleżanką wywiązała się rozmowa, z której dowiedziałam się, że kod dostała uczestnicząc w promocji bankowej.

Ucieszyłam się jak małe dziecko. Fajna jest myśl, że to, co robimy, daje szansę na darmowe zakupy, dodatkowe bonusy gotówkowe, vouchery czy też nagrody rzeczowe.

Gdy przeczytałam regulamin najnowszej promocji banku BNP Paribas, od razu przypomniała mi się ta sytuacja.

Teraz bank oferuje aż 350 złotych do wydania w sklepie Biedronka za dosłownie 3 aktywności powtarzane przez 3 miesiące. Wykonanie ich to naprawdę kwestia kilku minut w miesiącu. A potem będziesz mógł zapłacić za zakupy voucherem dokładnie tak, jak zrobiła to dziewczyna z kolejki.

Powiem Ci coś więcej – ta nagroda jest gwarantowana! Jeśli tylko przeczytasz dokładnie nasz artykuł i wykonasz opisane w nim kroki, to bank prześle Ci w sumie 350 zł w postaci takich voucherów. Chciałabym, żebyś wiedział i miał tego świadomość, że to nie jest żadne losowanie ani konkurs. Tu wygrywa każdy, kto zdecyduje się na otwarcie promocyjnego konta i zmieści się w pierwszych 3000 rejestracji.

Tak, jeśli promocje mają wysokie bonusy, to zazwyczaj banki limitują ilość kont z bonusem. Jeśli jednak link działa i Twoim oczom ukazał się taki oto formularz:

to znaczy, że załapałeś się na promocję. BNP Paribas organizuje swoje promocje w taki sposób, że uczestnik zawsze wie od samego początku czy załapał się na promocję. Nie ma zagrożenia, że założysz konto przez linka, a po kilku miesiącach okaże się, że nie dostaniesz bonusu, bo nie bierzesz udziału w promocji. To kolejny gwarant, który daje Ci regulamin. Potwierdza też to nasze doświadczenie, bo odkąd działamy opisaliśmy już ponad 30 promocji od BNP Paribas i otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy przez ten czas:

Ja również zgarnęłam bonus z promocji, którą opisywaliśmy w październiku:

Jak więc widzisz, wystarczy tylko trochę chęci i kilka minut, żeby móc skorzystać z oferty, którą przedstawia nam bank.

„Bank za darmo nic nie da”

Bardzo często spotykam się z takimi komentarzami. I wiesz co? Ja się z tym zgadzam! Bo bank ma bardzo dużo korzyści i warto wiedzieć jakich. Dzięki temu szybciej można zrozumieć sens promocji bankowych, a to z kolei prowadzi do tego, że coraz więcej osób świadomie uczestniczy w promocjach i bez wątpliwości zgarnia dodatkowe bonusy.

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

A druga sprawa, to fakt, że po otwarciu konta trzeba wykonać kilka aktywności na koncie. Dzięki temu bank stwarza okazje, w których sprawdzasz możliwości konta i karty, a tym samym być może i przyzwyczai Cię do korzystania z niego nawet po okresie promocji.

Co więc trzeba zrobić? Kto dokładnie może wziąć udział w promocji? Już śpieszę z opisaniem wszystkich konkretów.

Kto może wziąć udział w promocji?

Wystarczy, że jesteś pełnoletni i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadałeś konta osobistego w BNP Paribas. Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Teraz, najpóźniej do 10 marca 2021 roku do północy złóż wniosek o nowe, bezpłatne konto w BNP. Pamiętaj, że ilość kont w promocji jest ograniczona. Bank przygotował 3000 kont.

Wydaje się, że to sporo, jednak z doświadczenia wiem, że takie oferty są jak ciepłe bułeczki i po kilku dniach może okazać się, że jest już za późno. Jeśli strona promocji jest aktywna – zdążyłeś!

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

Konto które otwierasz w promocji to „Konto Otwarte na Ciebie”. Bank zaproponuje Ci do wyboru jedną z kart debetowych – Kartę Otwartą na Dzisiaj, Kartę Otwartą na Świat lub Kartę Otwartą na eŚwiat. Pierwsza z nich jest najtańsza – dlatego polecam Ci właśnie Kartę Otwartą na Dzisiaj.

Czego dokładnie możesz się spodziewać? Prześwietlam dla Ciebie najważniejsze opłaty:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

KROK #1 Otwórz Konto Otwarte na Ciebie wraz z kartą debetową

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 10.03.2021 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania. Sam też w lutym otwierałem konto w ten sposób i uważam, że to najwygodniejsza forma.
 • Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 24.03.2021 r.

WAŻNE: W formularzu rejestracyjnym i w formularzu zakładania konta podaj identyczne dane (e-mail i telefon), aby bank mógł połączyć Twoje dane podczas wypłacania nagrody.

KROK #2 – Wykonaj te aktywności w marcu, kwietniu oraz maju i zgarnij 350 zł

W marcu wystarczy, że zrobisz jedną rzecz:

 • wykonaj min. 1 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)

I aktywności z kwietnia masz z głowy. Bank daje miesiąc na rozkręcenie się po to, żeby… w następnych dwóch miesiącach były tylko tyci więcej pracy, niż w kwietniu 🙂 Zresztą sam zobacz.

W kwietniu i maju (w każdym z tych miesięcy):

 • wykonaj min. 1 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)
 • wykonaj min. 4 płatności BLIKiem na dowolną kwotę (chodzi wyłącznie o płatności za usługi i produkty, bank nie bierze pod uwagę innych operacji, jak przelewy BLIK czy wypłata środków z bankomatu
 • zapewnij na nowe konto łączny wpływ min. 1000 zł (może być przelew z Twojego konta w innym banku, może być to zasilenie w kilku częściach. Nie liczą się wpłaty gotówkowe. Pieniądze możesz następnego dnia zwrócić na swoje główne konto w innym banku.)

To naprawdę tyle! Pozostanie Ci czekać na wypłatę premii, która wygląda następująco:

 • za warunki spełnione w marcu otrzymasz e-bon o wartości 50 zł. Informację o jego przyznaniu otrzymasz na maila maksymalnie do 22 kwietnia 2021, a sam e-bon dostaniesz na numer telefonu podany podczas rejestracji do końca kwietnia 2021 r.
 • za warunki spełnione w kwietniu otrzymasz e-bon o wartości 150 zł. Informację o jego przyznaniu otrzymasz na maila maksymalnie do 25 maja 2021, a e-bon przyjdzie do Ciebie do końca maja 2021 r.
 • analogicznie do poprzednich miesięcy: za warunki spełnione w maju otrzymasz e-bon o wartości 150 zł. Informację o jego przyznaniu otrzymasz na maila maksymalnie do 25 czerwca 2021, a e-bon przyjdzie do Ciebie do końca czerwca 2021 r.

Kilka słów o e-kodach (voucherach)

Poniżej przekazuję wszystkie szczegóły dotyczące tego vouchera:

 • dostajesz w sumie 3 vouchery (e-kody) o wartości 50zł, 150zł, 150 zł
 • voucher możesz używać wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej kwoty
 • będą one ważne do 31 października 2021 r.
 • skorzystasz z niego podając kasjerowi, po zeskanowaniu ostatniego produktu, indywidualny 13-cyfrowy numer vouchera
 • w każdej chwili możesz sprawdzić, ile zostało Ci środków na voucherze, wchodząc na stronę www.kartypodarunkowe.biedronka.pl

Żeby było jeszcze łatwiej…

Jeśli nas regularnie śledzisz, to pewnie zauważyłeś, że lubimy wprowadzać dodatki, zmiany, które pomagają Ci w wykonaniu kroków i minimalizują ryzyko zapomnienia jakiegoś warunku lub wykonania go błędnie.

Poniżej znajdziesz link do naszego PDF-a, w którym wypisane są wszystkie kroki w skróconej wersji oraz dodatkową informację w formie infografiki, na temat samych warunków – co można, a czego nie.

Czy polecam?

Oczywiście, że tak! Polecam przyjaciołom, rodzinie, znajomym. Polecam i Tobie, dlatego z taką radością opisuję tę promocję. Myślę jednak, że największym poleceniem są takie sytuacje, z jaką spotkałam się ostatnio w Biedronce w kolejce do kasy. To najlepszy dowód na to, że promocje działają, a skoro inni korzystają, to dlaczego Ty miałbyś nie skorzystać?

Dokumenty dotyczące promocji: