Masz tak czasem, że myślisz: „no lepiej już być nie może„, a potem okazuje się, że jednak tak? Właśnie to czuję, kiedy sprawdziłam kolejną edycję promocji od banku Santander.

Względem poprzedniej promocji bank oferuje tutaj dodatkowy voucher na 70zł do sklepu internetowego CCC – już za samo założenie konta – oraz podnosi premię za aktywność o całe 100zł. Oznacza to, że łącznie możesz zdobyć nagrody o wartości 420zł!

Musisz się jednak spieszyć! Promocja trwa tylko do 30 czerwca do godziny 23.59. O udziale decyduje data wypełnienia wniosku o konto na tej specjalnej stronie.

Sprawa jest naprawdę prosta: czytasz nasz artykuł, dzięki któremu wiesz, jakie kroki wykonać (są naprawdę proste, gwarantuję), postępujesz zgodnie ze wskazówkami, a potem już tylko czekasz na nagrodę

W tej promocji możesz zdobyć:

 • 70zł do sklepu internetowego CCC.eu
 • 100 zł za aktywności wykonane w lipcu
 • 200 zł za aktywności wykonane w sierpniu i we wrześniu
 • 50 zł za skorzystanie z kodu poleceń

Bezpłatne konto, gwarantowana premia za samo założenie konta oraz wysoki bonus za dodatkowe aktywności – to gwarantuje duży sukces tej promocji.

Nasi czytelnicy również są zadowoleni z poprzednich promocji od Santandera. Bo musisz wiedzieć, że nie tylko Santander organizuje takie promocje. To obecnie bardzo popularna praktyka banków.

Zobacz kilka komentarzy od naszych czytelników:

W dodatku możesz przetestować konto i w dowolnym momencie po odebraniu premii zamknąć je łatwo. Nie ma żadnych zobowiązań.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma obiecane bonusy. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak – jak już wspomniałam – to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może skorzystać z tej okazji?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli:

 • masz 18 lat i mieszkasz na terenie Polski
 • jesteś dla banku nowym klientem, czyli od 1 czerwca 2020 roku nie posiadałeś konta osobistego w PLN w Santanderze (aby zebrać 50 zł za kod poleceń, należy nie posiadać konta od 1 maja 2020 r)
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie brałeś udziału w promocji konta w banku Santander
 • nie jesteś pracownikiem banku Santander

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 30.06.2021r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

Co zrobić, aby konto i karta były w tej promocji darmowe?

W promocji możesz otworzyć Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (do 26 roku życia).

Jeśli otworzysz Konto Jakie Chcę, to wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK
 • oraz zapewnisz wpływ na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Jeśli chodzi o Konto Jakie Chcę dla Młodych, to wystarczy jedynie wykonać jedną płatność kartą lu BLIKiem miesięcznie, aby uniknąć opłat (nie trzeba zapewniać wpływu).

No dobrze, przejdźmy już do szczegółowej instrukcji, w której krok po kroku przeprowadzę Cię przez całą promocję.

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę” wraz z kartą

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na tej specjalnej stronie wraz z kartą Visa lub Mastercard (możesz wybrać dowolnie):

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet (a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera).

Czas na wypełnienie wniosku masz do 30 czerwca 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 lipca 2021 r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

Poza tym ważne jest, abyś wyraził zgodę na kontakt w sprawie dokończenia wniosku oraz podasz w nim aktualny numer telefonu i adres mailowy.

Wszystkie zgody marketingowe powinny być wyrażone najpóźniej do 31 lipca. Nie cofaj ich do momentu odebrania premii.

KROK #2 – Zakładając konto podaj poprawny kod polecający

Za ten krok otrzymasz pierwszy bonus w wysokości 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.05.2020 r.

Wystarczy, że wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, uzupełnisz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz wziąć kod od kogoś z rodziny (kto ma konto w Santanderze) lub możesz też użyć naszego sprawdzonego kodu polecającego:

1012811863

W ten sposób podziękujesz nam za robotę, którą wykonujemy bo my też dostaniemy 50 zł. Jeśli wybierzesz kod polecający znajomego, pamiętaj aby się upewnić, czy znajomy ma zaznaczone wszystkie zgody z Kroku #1.

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

KROK #3 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach

Trzecim krokiem jest wykonanie kilku naprawdę prostych aktywności. Każdą z aktywności dodatkowo rozwinę jeszcze poniżej, abyś miał 100% jasności co i jak należy wykonać.

W lipcu, sierpniu oraz we wrześniu (w każdym z tych 3 miesięcy):

 • zapewnij łączny wpływy na min. 1000 zł
 • wykonaj min. 1 płatność kartą lub BLIK (na kwotę co najmniej 10 zł)
 • przynajmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile

Wpływ zasilający – oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas. Nie liczy się jednak wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatność kartą (lub BLIK) – możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie, ważne by przynajmniej jedna płatność była na kwotę wyższą, niż 10 zł. Nie zostawiaj płatności na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z opóźnionym księgowaniem płatności.

Logowanie do aplikacji mobilnej – niewiele myślę trzeba tutaj wyjaśniać 🙂 Bank wymaga, aby na telefonie lub tablecie zainstalować aplikację mobilną banku i każdego miesiąca przynajmniej 1 raz się do niej zalogować.

I tyle! Teraz odbierasz swoje 420zł

Wszystko jest proste, prawda? Tak jak obiecywałam. Skoro już założyłeś konto i spełniłeś wszystkie warunki, pora na odbiór zasłużonej premii.

Voucher na 70zł do wydania na CCC.eu otrzymasz jako wiadomość w bankowości internetowej lub SMSem do 31.07.2021. Będziesz mógł go wykorzystać przy zakupach za min. 200zł, jeśli będziesz zarejestrowany w bezpłatnym klubie CCC na https://ccc.eu/pl/klub-ccc.

Premię 50zł z kroku drugiego otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków z tego kroku.

Z kolei premia 300 zł wyląduje na Twoim koncie w dwóch częściach. Za warunki spełnione w lipcu otrzymasz 100 zł najpóźniej do 31 sierpnia 2021 roku. Kolejne 200 zł bank przeleje Ci do 31 października 2021 roku.

Plik EXCEL do analizy promocji bankowych

Zaprojektowaliśmy plik Excel, dzięki któremu z łatwością zapanujesz nad warunkami promocji. Wpisujesz parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne.

Z doświadczeń czytelników wynika, że zaoszczędzisz ok. 2 godzin pracy.

.

Dodatkowe ułatwienie

Żeby Ci to wszystko nie umknęło, przygotowałam też specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Krótkie podsumowanie

Skoro doczytałeś artykuł do tego momentu to doskonale zdajesz sobie sprawę z korzyści jakie daje ta promocja. Wiesz też, że spełnianie warunków tej promocji zajmie mniej niż 30 minut (około 10 min. miesięcznie przez 3 miesiące) – a zarobić 420zł w mniej niż 30 min. to niezła gratka 🙂

Od siebie mogę dodać, że Santander wypada świetnie również na tle innych banków. Bonus na start za samo założenie konta oraz premia o 100zł większa niż w poprzednich edycjach, mocno zachęca. W zasadzie to jedna z najlepszych promocji, z jakich możesz skorzystać z w czerwcu.

Zdecydowanie warto wykorzystać tę okazję!

O mnie:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji: