Właśnie wystartowała nowa promocja Citibanku, w której za korzystanie z karty kredytowej w określony sposób (jaki opowiem niżej) otrzymasz telefon Xiaomi Redmi Note 9 3GB+64GB wart 699 zł.

W najprostszym wariancie – bez spełniania warunków bezpłatności karty – koszt udziału w promocji to 60 zł, ale możesz też włożyć więcej wysiłku, spełniać warunek bezpłatności karty Simplicity i przejść przez całą promocję nie wydając ani złotówki.

Wszystko dokładnie wyjaśniam w dzisiejszym artykule.

Na początku myślę, że warto zaznaczyć jedną ważną rzecz… Choć Citi Handlowy w regulaminie promocji stwierdza, że każdy kto spełni warunki promocji otrzyma telefon o wartości 899 zł (nie ma tutaj żadnych losowań) to trzeba uczciwie przyznać, że obecna wartość rynkowa Redmi Note 9 jest nieco niższa i wynosi 699 zł (na sprawdzonych stronach, jak np. oleole.pl czy Neonet).

Patrząc na fakt, że w internecie będzie zawsze taniej, niż w sklepie stacjonarnym można przymknąć na to oko, bo poza tą przechwałką w ofercie nie ma żadnych haczyków ani nieścisłości. Oferta jest uczciwa i warta skorzystania, a w dalszej części artykułu przygotowałam dla Ciebie instrukcję krok po kroku, jak przejść przez nią bezpiecznie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat technicznych parametrów, to zapraszam Cię na stronę producenta. Na mnie opis naprawdę zrobił wrażenie. Tym bardziej, że cenię sobie w telefonie dobry aparat. Do tego ogromny wyświetlacz 6,53 cala i baterią o pojemności 5020 mAh. Wszystko, co potrzeba, aby na długiej wycieczce ująć najlepsze momenty.

Telefon jest oczywiście objęty gwarancją na 24 miesiące realizowaną na podstawie numeru IMEI urządzenia. Jeśli miałbyś jakieś jeszcze dodatkowe pytania dotyczące gwarancji, to napisz na adres reklamacje@mi-home.pl.

No dobra, wszystkie pięknie, ale być może wydaje Ci się, że aż za pięknie? Że jak? Ja nie będę musiał zapłacić ani grosza, a dostanę od banku telefon za pół tysiaka? No tak, i już Ci wyjaśniam dlaczego.

Dlaczego Citibank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citibank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc oczywiście Citibank (z resztą jak każdy bank w tego typu promocjach) przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2020 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Po drugie, oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

 • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

 • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy (zawierający zarówno zarobki, jak i wydatki).

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Jeśli spełniasz wymienione powyżej kryteria to do 09.08.2021 r. możesz skorzystać z tej promocji wypełniając formularz na tej specjalnej stronie:

Możesz kliknąć w powyższy link już teraz, ale za chwilę koniecznie wróć do dalszego czytania, ponieważ samo założenie karty kredytowej Simplicity nie wystarczy, aby odebrać nagrodę.

[ KROK 1 ] – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia smartfona jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

 • 0 zł – wydanie karty kredytowej
 • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
 • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
 • 10,95% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Dodatkowo regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy bank zwróci Ci opłatę za kartę, jeśli wykonasz płatności na min. 300 zł w każdym miesiącu. Po tym czasie karta będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w danym miesiącu wyniesie min. 1000 zł.

Musisz jednocześnie uważać na kilka innych podchwytliwych opłat (na szczęście każdą można ominąć). Przygotowałam dla Ciebie 5 dobrych praktyk posługiwania się kartą Simplicity, które sprawią że przejdziesz przez całą promocję bez jakichkolwiek kosztów:

 • nie daj się namówić na skorzystanie z dodatkowej naklejki zbliżeniowej – kosztuje ona 5 zł miesięcznie.
 • domyślnie karta wysyłana jest Pocztą Polską, jednak na życzenie klienta może zostać przesłana kurierem – koszt 30 zł.
 • zakładając kartę nie włączaj dodatkowej usługi o nazwie CitiPhone – kosztuje 6 zł miesięcznie.
 • nigdy nie wypłacaj gotówki z bankomatu – karta kredytowa do tego nie służy. Koszt każdej wypłaty z bankomatu to aż 8% wartości transakcji (min. 20 zł).
 • nie używaj karty Simplicity, aby doładować Revoluta, robić przelewy z karty na konto, nie wykonuj nią opłat na poczcie, ani nie korzystaj u bukmacherów. Wszystkie te transakcje są obarczone prowizją 8% wartości transakcji (min. 20 zł).

Przestrzegając tych pięciu dobrych praktyk i oddając do banku wykorzystaną kwotę w terminie do 26 dni od otrzymania wyciągu oraz robiąc co miesiąc obrót kartą na 300 zł, wszystko w czasie tej promocji będzie dla Ciebie bezpłatne – gwarantuje to regulamin promocji na podstawie której stworzyłam powyższe wskazówki i do której link zamieszczam na końcu artykułu.

Podpowiedź #1: Jeśli Citibank przyzna Ci kartę z limitem wyższym niż byś tego oczekiwał, to zawsze możesz poprosić o zmniejszenie limitu, aby karta nie kusiła do nadmiernych wydatków. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

[ KROK 2 ] – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Wiesz już, żeby podczas rozmowy nie zgadzać się na żadne opcje dodatkowe, więc możesz czuć się bezpiecznie.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

[ KROK 3 ] – Aktywuj kartę i zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

Kolejne kilka dni później otrzymasz Pocztą Polską list, a w nim kartę kredytową Simplicity. Aktywuj ją, a później min. 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego od popisania umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową podpiszesz w lipcu (sprawdź datę na dokumentach) to czas na pierwsze logowanie masz do końca sierpnia.

I to tyle. W kroku drugim nie musisz robić nic więcej.

To niby drobnostka, ale szkoda byłoby przekreślić zdobycie telefonu zapominając o tym jednym logowaniu. Najlepiej wykonaj je od razu po odebraniu karty.

[ KROK 4 ] – Płać kartą Simplicity za zakupy

Skoro karta jest już aktywna, pora ruszać na zakupy! Jakie warunki powinieneś spełnić, aby otrzymać voucher?

1. Min. przez 1 miesiąc (a max. przez 12 miesięcy) wykonuj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. Jeśli spełnisz ten warunek, bank obiecuje, że zwróci Ci opłatę za kartę.

2. Do końca trzeciego miesiąca po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o kartę wykonaj transakcje na łączną kwotę 1000 zł (liczy się suma wszystkich miesięcy).

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne, o których pisałam powyżej. m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

Podsumowując: przez pierwsze trzy miesiące wykonujesz płatności kartą na kwotę średnią 340 zł miesięcznie, po tym czasie, aż do zamknięcia karty – na 300 zł miesięcznie, aby uniknąć opłat.

Podpowiedź #2: Aby ułatwić sobie spełnienie tego warunku płatności, możesz pomyśleć o zapłaceniu tą kartą Citibanku kupując karty podarunkowe na paliwo, ubrania, Netflixa, doładowania telefonu w przód (i inne), a później wykorzystywać je przez kolejne miesiące zgodnie z codziennymi potrzebami.

Może wydawać Ci się, że jest sporo rzeczy do zapamiętania. Abyś o niczym nie zapomniał, przygotowałam specjalny plik z krokami do odhaczenia w promocji. Częstuj się!

Kiedy otrzymam obiecany smartfon?

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Na dostarczenie telefonu bank sobie wyznaczył 60 dni, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że realizują wysyłkę nagród zdecydowanie o wiele szybciej. Ważne jest, aby karta na dzień otrzymania telefonu była aktywna.

A jak już odbierzesz nagrodę to możesz podjąć decyzję, czy chcesz zamknąć kartę Simplicity czy zostawić ją sobie na dłużej. Pamiętaj, że w razie czego nie ma żadnych zobowiązań ani opłat za zamknięcie karty. Obowiązuje jedynie 30 dni wypowiedzenia.

Jak się nie pogubić biorąc udział w kilku promocjach jednocześnie?

Pamiętanie o warunkach wielu promocji jednoczesnie, może przyprawiać o ból głowy. Łatwo pominąć jakiś szczegół i stracić okazję na premię od banku.

Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowaliśmy specjalny plik Excel. Wpisujesz do niego parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne. Teraz możesz pobrać go za darmo, oszczędzając ok. 2 godziny swojej pracy.

.

To prawdziwa bomba!

Na moje bankloversowe oko to naprawdę świetna promocja. Rzadko kiedy można zdobyć bonus o tak wysokiej wartości. Do tego przekonał mnie sam opis telefonu. Wygląda na to, że sprosta nawet wyższym wymaganiom tych, co lubią robić zdjęcia. Pozostałe parametry też niczego sobie.

Jeśli tylko założymy, że będziesz postępował zgodnie z treścią tego artykułu, to będę zdania, że to jedna z najlepszych ofert obecnie na rynku.

Gwarantujemy, że to prawda!

Nasze podejście jest proste. Piszemy prawdę i robimy to rzetelnie. Czujemy się odpowiedzialni za informacje, które wypuszczamy, dlatego każdy artykuł jest tworzony przez dwie osoby z naszego zespołu – jedna pisze, a druga sprawdza jego zgodność z regulaminem promocji.

Przeczytaj cały tekst i porównaj go z regulaminem. Jesteśmy tak pewni swego, że jeśli wypatrzysz jakąś niezgodność to przelejemy Ci na konto 50zł. Wystarczy, że napiszesz na pytania@banklovers.pl.

Dokumenty dotyczące promocji: