Rewelacja! Po prawie miesiącu przerwy wraca promocja od Banku Santander. Tym razem jeszcze lepsza bo dostajesz o 50zł więcej! Wystarczy założyć konto przez internet na tej specjalnej stronie promocyjnej i wykonać aktywności, które krok po kroku rozpiszę poniżej.

Jak tylko przeczytałem regulamin i zobaczyłem, że nie ma tam haczyków, ani żadnych ukrytych opłat, wiedziałem że to będzie HIT września. Tym bardziej, że wybierając wariant 200zł nie musisz zakładać karty płatniczej i pamiętać o spełnianiu warunku jej bezpłatności.

Edit 25.09.2020: Musisz się jednak spieszyć bo to ostatnie dni promocji. Jest ważna tylko do 30 września 2020 do godziny 23:59. O udziale decyduje data wysłania wniosku o konto.

Sam prawie trzy lata temu brałem udział w podobnej promocji (choć wtedy warunki odbioru premii były dużo trudniejsze). Wykonałem kroki zapisane w regulaminie i na moje konto bez problemu wpłynęło obiecane 200zł.

Nasi czytelnicy też są zadowoleni z innych promocji – nie tylko od Santandera. Bo musisz wiedzieć, że nie tylko Santander organizuje takie promocje… To obecnie bardzo popularna praktyka banków.

Zobacz kilka komentarzy od naszych czytelników:

Ja po skorzystaniu z promocji na konto osobiste w Santanderze, wziąłem później w nim również kredyt hipoteczny – tak mi przypasowało. Ale musisz wiedzieć, że nie ma takiego obowiązku. Po odebraniu premii sam zdecydujesz czy chcesz zamknąć konto czy zachować je na dłużej.

Konto w Santanderze można zamknąć przez panel bankowości internetowej i wideorozmowę z konsultantem oraz na infolinii – nie musisz nawet wychodzić z domu. Pamiętaj tylko, że obowiązuje 30 dni wypowiedzenia.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 200zł lub 250zł (do wyboru!). Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak – jak już wspomniałem – to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

W ostatnim roku opisaliśmy na naszej stronie 84 różnych promocji bankowych, a nasz fanpage śledzi ponad 4400 osób:

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałem kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może skorzystać z tej okazji

W zasadzie, aby móc wziąć udział w promocji należy spełniać (jednocześnie) 2 proste warunki. Musisz:

 1. Po 1 września 2019r. nie posiadać konta osobistego w Santander
 2. Po 1 kwietnia 2019r. nie brać udziału w innej promocji z premią od Santandera

Jeśli spełniasz te warunki to czytaj dalej… Jesteś 3 kroki od odebrania 200zł lub 250zł w gotówce…

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 30.09.2020r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę”

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na tej specjalnej stronie.

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet (a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera). Sam też, te 3 lata temu, zakładałem konto za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz. To dla mnie najwygodniejsza forma.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 30 września 2020r., a umowę możesz podpisać do 15 października 2020r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

Wszystkie zgody marketingowe powinny być wyrażone najpóźniej do 30 października. Nie cofaj ich do momentu odebrania premii. Wypełniając formularz będziesz mieć też do wyboru jedną z dwóch kart, Visa lub Mastercard. Nie ma między nimi różnicy. Wybierz dowolnie.

Konto jest bezwarunkowo bezpłatne. Z kolei karta płatnicza ma dwa modele rozliczania do wyboru:

 • 3zł miesięcznie
 • 0zł miesięcznie po wykonaniu 5 płatności na dowolną kwotę (inaczej 5zł)

Sam w panelu internetowym będziesz mógł ustalić którą formę wybierzesz. Ja sugeruję Ci tę drugą, która umożliwia przejście przez całą promocję bez nawet najmniejszych kosztów.

Dla ułatwienia znalazłem dla Ciebie video-instrukcję jak się to robi:

Aby zgarnąć cały bonus w wysokości 250zł trzeba założyć konto z kartą (wymaga tego regulamin poleceń), jeśli zdecydujesz się na premię 200zł możesz wybrać konto bez karty, a aktywności z „kroku #2” wykonać BLIKiem.

KROK #2 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach i zgarnij 200zł

Drugim krokiem jest wykonanie 3 naprawdę prostych aktywności. Należy wykonać w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu konta:

 • zapewnij wpływy na łączną sumę 1000 zł na Twoje nowe konto;
 • wykonaj 5 płatności kartą lub blikiem na dowolną kwotę;
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Te wszystkie aktywności należy wykonać w KAŻDYM z trzech miesięcy.

Przykład:

Jeśli konto założysz we wrześniu, to wymienione wyżej aktywności powinieneś wykonać w KAŻDYM z trzech kolejnych miesięcy:wrześniu, październiku i listopadzie LUB październiku, listopadzie i grudniu.

Wpływ zasilający na nowe konto oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto. Nie liczy się wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

No a płatności kartą (lub BLIK) mogą być na dowolną kwotę – możesz zapłacić nawet 5 razy za jedną bułkę w piekarni. W ten sposób warunki tej promocji stają się dla Ciebie banalnie proste i spełnisz je nawet jednego dnia.

KROK #3 – Podaj poprawny kod polecający i zgarnij dodatkowe 50 zł w postaci punktów Bezcenne Chwile

Wykonanie dwóch powyższych kroków GWARANTUJE Ci odebranie premii w wysokości 200 zł. Krok trzeci powiększa ją o dodatkowe 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.07.2019r.

Te 50 zł otrzymasz w postaci kodu dającego 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile. Później te punkty możesz wymienić na voucher o wartości 50 zł do wybranego sklepu (np. EUROrtvAGD, Douglas, CirckleK).

Oto co należy zrobić, aby je zdobyć:

Wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, zobaczysz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz użyć naszego kodu polecającego:

1012811863

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)
 • zarejestruj kartę Santandera w programie Bezcenne Chwile

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł w postaci 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

I to tyle! 200zł lub 250zł jest Twoje!

Mówiłem przecież że to wyjątkowo łatwa promocja! ???? Nie musisz robić nic więcej… Do 15.02.2020r. na Twoje konto w Santanderze wpłynie premia 200zł.

A 50 zł za podanie kodu polecającego otrzymasz jako wiadomość w panelu bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki z „kroku #3”.

Kod aktywujący punkty będzie aktualny do 28 lutego 2021r.

A po odebraniu premii możesz zdecydować czy chcesz zamknąć konto czy zachować je sobie na dłużej. Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Oto moja opinia:

Pomyślałem, że na koniec warto byłoby, abym podzielił się z Tobą swoją opinią o tej promocji. Zamieszczam ją poniżej.

To już kolejna edycja świetnej promocji konta osobistego od Santandera. Warto było czekać na jej aktywację, bo tym razem podstawowa premia jest o 50 zł wyższa niż poprzednio. Dopilnuj, aby nie ominęła Cię ta okazja, ponieważ jest ważna tylko do 30 września 2020r.

Jak najbardziej POLECAM!

Dokumenty dotyczące tej promocji: