Właśnie weszła nowa promocja mBanku, w której spełniając kilka konkretnych aktywności (opisanych dokładnie w tym artykule) możesz zyskać premie i bonusy na łączną kwotę 250 złotych, a jeśli otworzysz przy okazji konto dziecku, to dostaniesz jeszcze dodatkowe 50 zł.

Popatrz jak to dokładnie wygląda :

 • premia 200 złotych (w częściach 4×50 zł) za założenie konta i wykonanie kilku aktywności
 • bonus 50 zł za otwarcie konta poprzez selfie/e-dowód
 • dodatkowy bonus 50 zł dla rodziców za otwarcie Konta Junior swojemu dziecku

Dlaczego piszę o premiach i bonusach, skoro to to samo? No właśnie po to, by pokazać Ci niezależność pomiędzy nimi. Możesz skorzystać tylko z premii, możesz skorzystać z premii + jednego bonusu.

To jest ważne dlatego, że czasami te punkty są ze sobą powiązane i bez jednego nie otrzymasz drugiego. Tutaj mBank bardzo fajnie to rozdzielił, dzięki czemu Ty sam decydujesz z której części skorzystasz. Ja opiszę wszystkie 🙂

Domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Ale jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i przetestowanie konta osobistego?

Już odpowiadam…

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Zanim klikniesz w link kierujący Cię do strony banku…

Stawiamy na świadomy udział w promocjach bankowych. Robimy wszystko, żebyś był w 100% pewny na co podpisujesz umowę z bankiem i na jakich warunkach. Dlatego zanim klikniesz w link, sprawdź czy spełniasz ten warunek.

W promocji eKonta udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które od 01.01.2018 roku nie posiadały w mBanku żadnego konta osobistego i oszczędnościowego.

Jeśli spełniasz ten warunek, to przejdź dalej, dowiedz się, jaki produkt oferuje mBank i jakie są warunki otrzymania bonusu.

Co zrobić, aby konto było darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH OPŁAT.

W mBanku eKonto osobiste będzie dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce będą dla Ciebie darmowe, jeśli wypłacisz jednorazowo min. 100 zł. Przy niższej kwocie prowizja wynosi 2,50 zł (niższe kwoty polecam wypłacać poprzez wypłatę BLIK).

Jeśli chodzi o opłaty za kartę, aby nie zapłacić za utrzymanie karty ani grosza wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 350 zł.

I to tyle! Teraz czas na działanie! Oto instrukcja co trzeba zrobić, aby odebrać od mBanku wszystkie bonusy. Stworzyłam ją na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

Krok #1 – Otwórz konto z kartą na tej specjalnej stronie

Bonusem objęte są konta promocyjne wraz z kartą założone na tej specjalnej stronie maksymalnie do 28 wrzesnia 2021r:

Wniosek złożysz całkowicie przez internet, a mBank obiecuje, że wypełnienie formularza zajmie dosłownie 5 minut (i tak faktycznie jest).

Dwie możliwości

Będziesz miał dwie możliwości zawarcia umowy. Jeśli wybierzesz opcję przez e-dowód, to będziesz miał szansę zgarnięcia za to dodatkowych 50 złotych.

Do zawarcia umowy w ten sposób będzie Ci potrzebna aplikacja eDO App.

eDO App - aplikacja mająca pomóc korzystającym z e-dowodu - Nowe technologie w INTERIA.PL

Aby utworzyć tam profil, należy mieć już stworzony e-dowód. Tutaj na stronie gov.pl znajdziesz wszelkie informacje o tego rodzaju dokumencie.

Po otwarci konta w ten sposób należy wykonać minimum 1 płatność w miesiącu otwarcia eKonta osobistego lub w kolejnym. Ale nie martw się, ten punkt wykonasz przy okazji spełniania warunków odebrania premii. Bonus otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca po otwarciu eKonta osobistego.

Jeśli wybierzesz standardową drogę, to możesz dalej liczyć na pełną premię (200 zł) oraz bonus za otwarcie konta Junior dla dziecka.

Promocja łączy się również z akcją PolecamBank, więc jeśli to dla Ciebie nie będzie problemem, wpisz proszę nasz kod polecający. Tak jak na obrazku poniżej:

Wtedy my również otrzymamy od banku niewielką premię za polecenie Tobie tej promocji.

Krok #2 – Wykonaj te proste aktywności przez 4 miesiące

Premia podzielona jest na 4 części, każda warta 50 zł. Warunki w pierwszym miesiącu minimalnie różnią się od warunków w pozostałych 3, dlatego przeczytaj uważnie poniższe kroki.

 • W ciągu 7 dni od momentu otwarcia konta zapewnij wpływ w wysokości min. 1000 zł.

Pamiętaj, że wpływ musi być zaksięgowany przez bank, więc jeśli siódmy dzień wypada w sobotę lub niedzielę – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

Po prostu po otwarciu konta zleć przelew zasilający. Pieniądze możesz przelać ze swojego konta w innym banku lub od znajomego. Ważne, żeby nie był to przelew z Twojego innego konta w mBanku (np. konta oszczędnościowego). Kiedy bank zaksięguje wpłatę, możesz wyczyścić konto i pieniądze przelać dalej. Do wpływów zaliczane są również wpłaty we wpłatomacie i wpłaty w oddziale banku.

 • W miesiącu, w którym otworzyłeś konto lub w następnym wykonaj min. 8 transakcji kartą (w tym mogą być również płatności telefonem) lub BLIK

Możesz je zrobić przy okazji codziennych zakupów. Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci formę płatności i kup nawet 8 bułek i za każdą zapłać osobno kartą w kasie samoobsługowej. Wartość płatności nie ma tu znaczenia. Warto też pamiętać o tym, że bank nie zaliczy transakcji zwróconych.

 • W następnych 3 miesiącach wykonaj te same aktywności (wpływ i płatności kartą), z tą różnicą, że zarówno na wpływ jak i na płatności będziesz miał cały dany miesiąc.

W sumie warunki będziesz musiał spełniać przez 4 miesiące. Potrzebny przykład? Nie ma sprawy:

Zakładając konto 20 czerwca zapewnij pierwszy wpływ na kwotę min. 1000 zł maksymalnie do 27 czerwca oraz wykonaj min. 8 płatności kartą/BLIKiem do końca lipca. W sierpniu, wrześniu oraz październiku zapewnij wpływ na min. 1000 zł oraz w każdym z tych miesięcy wykonaj min. 8 płatności kartą/BLIKiem.

Każdą z 4 części w wysokości 50 zł otrzymasz do końca miesiąca po miesiącu, w którym spełniłeś warunki.

Testujesz konto w mBanku według wskazówek, które tutaj podałam i na Twoje nowe konto wpłynie okrągłe 250 zł. Później możesz je wykorzystać na cokolwiek tylko zechcesz.

Jeśli masz możliwość założenia konta dziecku, to zrób to najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta osobistego, a bonus w postaci 50 zł otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca.

Plik EXCEL do analizy promocji bankowych

Zaprojektowaliśmy plik Excel, dzięki któremu z łatwością zapanujesz nad warunkami promocji. Wpisujesz parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne.

Z doświadczeń czytelników wynika, że zaoszczędzisz ok. 2 godzin pracy.

.

Coś od nas

Żeby Ci to wszystko nie umknęło, przygotowałam też specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

A dodatkowo…

Gwarantujemy, że to prawda!

Nasze podejście jest proste. Piszemy prawdę i robimy to rzetelnie. Czujemy się odpowiedzialni za informacje, które wypuszczamy, dlatego każdy artykuł jest tworzony przez dwie osoby z naszego zespołu – jedna pisze, a druga sprawdza jego zgodność z regulaminem promocji.

Przeczytaj cały tekst i porównaj go z regulaminem. Jesteśmy tak pewni swego, że jeśli wypatrzysz jakąś niezgodność to przelejemy Ci na konto 50zł. Wystarczy, że napiszesz na pytania@banklovers.pl.

Miły dodatek na koniec (opcjonalny) – konto oszczędnościowe 1,8%

Jeśli wraz z otwarciem ekonta osobistego otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele, to będziesz mógł skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,8% w skali roku. Patrząc na propozycje lokat na rynku, ta opcja wydaje się być naprawdę w porządku.

Do tego bank proponuje bezpłatną usługę, dzięki której masz całodobowy dostęp do specjalistów w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

mBank S.A.
z siedzibą w Warszawie
przy ul. Senatorskiej 18
NIP: 526-021-50-88
kontakt@mbank.pl
tel 801 300 800