Przyznam szczerze, że tym razem pomysłowość organizatorów promocji z banku BNP Paribas naprawdę mocno mnie zaskoczyła. Na szczęście bardzo pozytywnie! Bank uzależnił wysokość premii od… najwyższej temperatury w Polsce w miesiącu lipcu.

Działa to tak, że jeśli najwyższa temperatura wyniesie 33,2 stopnia, to otrzymujesz zagwarantowane 332 złote. O ile wcześniej wykonasz na koncie kilka banalnie łatwych aktywności.

Ale teraz najlepsze: Jest połowa lipca a już wiemy, że najwyższa temperatura do tej pory wynosiła 34,2 stopnia, co oznacza, że w zasadzie już masz zagwarantowaną kwotę bonusu 342 złote!

EDIT: To już! Najwyższa temperatura osiągnęła ponad 35 stopni, więc walczysz o pełną kwotę bonusu czyli 350 zł!

Zanim przejdę dalej, chciałam jeszcze tylko podkreślić, że jak na tak wysoką premię to wymagania banku są banalnie łatwe. Praktycznie odkąd opisuję promocje BNP Paribas nie pamiętam tak korzystnej akcji. W dodatku wypłata bonusu nastąpi tutaj szybciej niż w innych promocjach.

Przeczytaj resztę artykułu, a sam też za kilka minut stwierdzisz to samo 🙂

Dwa słowa wyjaśnienia…

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy. Często boimy się nieznanego, a do tego co chwilę słyszy się o naciągaczach czy oszustach, którzy podszywają się pod instytucje finansowe.

Warto więc zachować czujność i ostrożność, jednak musisz wiedzieć, że w dzisiejszych czasach to bardzo popularna forma reklamowania się banków (bo nie tylko BNP Paribas takie organizuje).

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz, jest w tym więcej sensu, niż mogło Ci się wydawać na samym początku.

Do tego prześwietliłam cały regulamin i stwierdzam bez wahania, że warunki są przyjazne i szybkie w spełnieniu, a bonus w postaci gotówki, którą bank przeleje na Twoje konto będziesz mógł wydać na cokolwiek sobie wymarzysz.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc wiadomo, że bank częściowo ograniczy grupę, która może z niej skorzystać. W tym wypadku należy spełniać (jednocześnie) te 2 proste warunki:

 • Być osobą pełnoletnią
 • W ostatnich 12 miesiącach nie posiadać konta w BNP Paribas

Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Na dokonanie rejestracji masz czas do 31 lipca 2021 r. ale pamiętaj, że ta promocja jest mocno limitowana – bank dopuszcza 3 000 kont założonych w ramach promocji. Myślę, że warto się pospieszyć, bo wartość bonusu jest wyjątkowo wysoka. Szkoda byłoby, gdyby taka okazja przeszła Ci koło nosa.

Czy WSZYSTKO jest darmowe? – prześwietlam opłaty

Po przejrzeniu tabeli opłat i prowizji okazuje się, że to rzeczywiście świetna okazja, bez żadnych ukrytych opłat.

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

Poniżej przedstawiam jak się wszystko prezentuje dla tego konta:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Wiesz już, że to działa, wiesz też kto może skorzystać z promocji oraz że za utrzymanie konta nie zapłacisz ani złotówki. Czas więc na szczegółową instrukcję, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby odebrać bonus:

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz konto z kartą płatniczą

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 31.07.2021 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania. Sam też w lutym otwierałem konto w ten sposób i uważam, że to najwygodniejsza forma.
 • Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty zamiast kurierem, przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 14.08.2021 r.

Krok #2 – Wykonaj te kilka prostych aktywności w sierpniu

O tym wspominałam Ci w pierwszym akapicie tego artykułu. Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się promocja do opisania, w której za jeden miesiąc aktywności można zebrać tak wysoką kwotę! Nie wiem, czy bank liczył na temperatury typu 25 stopni, ale na nasze szczęście temperatura wyniosła już 34,2, co oznacza, że walczysz o premię w wysokości min. 342 złote!

A to, co trzeba zrobić w sierpniu zajmie Ci naprawdę niewiele czasu i energii. Oto te aktywności:

 • wykonaj min. 2 przelewy na dowolne konto (wykłe przelewy, nie przelewy BLIK)
 • zapewnij łączny wpływ na konto min. 1000 zł (może być przelew z Twojego konta w innym banku, może być to zasilenie w kilku częściach, ale nie liczą się wpłaty gotówkowe. Pieniądze możesz następnego dnia zwrócić na swoje główne konto w innym banku, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas)
 • wykonaj płatności o łącznej wysokości min. 300 zł (może to być kilka mniejszych płatności, a może być jedna na kwotę 300 zł i więcej, bank nie bierze pod uwagę płatności za pośrednictwem systemów płatności BLIK, BlueMedia czy Przelewy24, za to nie wyklucza płatności za pośrednictwem Google Pay/Apple Pay). Ponieważ z promocji wyłączonych jest kilka rodzajów płatności szczególnych (jak opłata za zakłady bukmacherskie), zalecamy, aby po prostu używać karty przy codziennych zakupach)
 • wykonaj min. 2 transakcje za pomocą Aplikacji Google Pay lub Aplikacji Apple Pay

Co do płatności Apple Pay albo Google Pay to chodzi o zwyczajne płatności zbliżeniowe telefonem (lub płatności internetowe). Aby je wykonać należy pobrać na swój telefon odpowiednią aplikację:

 • Apple Pay dla telefonów marki Apple
 • Google Pay dla telefonów z Androidem

…i do tej aplikacji dodać założoną w promocji kartę płatniczą od BNP Paribas, a następnie płacić zbliżeniowo telefonem (lub w internecie wybierając opcję Google Pay).

Dla wszystkich, którzy pierwszy raz będą korzystali z tej funkcji załączam praktyczny poradnik video – trwa niecałe 3 minuty:

Myślę, że najłatwiej będzie Ci z naszym PDF-em, który będzie Cię wspierał w wykonywaniu wszystkich kroków:

Krok #3 – Potwierdź numer konta do przesłania premii

Po spełnieniu sierpniowych warunków promocji otrzymasz mail potwierdzający zdobycie premii, w którym również zostaniesz poproszony o zalogowanie się na wskazanej stronie i podanie numeru Twojego Konta Otwartego na Ciebie (musi to być numer konta promocyjnego, które teraz otworzysz w BNP Paribas).

Wykonaj ten krok najpóźniej do 26 września 2021 r.. Pamiętaj też, żeby regularnie sprawdzać swoją skrzynkę wraz z zakładką SPAM

Kiedy otrzymasz bonus?

Wiadomość o przyznaniu nagrody zostanie przesłana nie później niż do 20 września 2021 r.

Przelew uzależniony od tempaeratury (maksymalna jego wartość to 350zł) wpłynie na Twoje konto najpóźniej do dnia 30 września 2021 r.

Moja opinia o tej promocji

Jak napisałam na początku, jestem zaskoczona pomysłowością organizatorów. Gdyby nie fakt, że tak wysoka temperatura miała już miejsce, to nie wiem, co myślałabym o tej promocji, bo jednak jestem zwolenniczką pewniaków. Tutaj byłoby to ryzyko, jeśli temperatura wyniosłaby max 25 stopni, to premia wyniosłaby 250 zł (choć za tak łatwe warunki to nawet ta kwota jest bardzo dobrą premią).

Jednak… jeśli można dostać więcej, to czułabym niedosyt. Pewność, że premia wynosi minimum 342 złote utwierdza mnie w przekonaniu, że to jedna z najlepszych promocji BNP pod względem wysokości bonusu do tego, co trzeba zrobić.

Myślę, że długo nie będzie trzeba czekać na wcześniejsze zakończenie z tytułu ograniczonego limitu kont. Proponuję więc nie czekać i zarejestrować się już dzisiaj.

A na koniec życzę Ci dużo słonecznych i gorących dni! 🙂

Dokumenty dotyczące promocji: