Co może być bardziej przyjemne, niż szybkie i łatwe zakupy? Oczywiście, że szybkie, łatwe i darmowe!

A to umożliwia Ci bank BNP Paribas, który właśnie wkroczył z nową, słoneczną promocją!

Sprawdziłam regulamin promocji i zobaczyłam, że nie ma w nim żadnych haczyków ani ukrytych opłat. Do tego ma bardzo dobre doświadczenie z tym bankiem, dzięki któremu zyskaliśmy z mężem 1850 zł z różnych promocji na przestrzeni kilku lat. Nigdy nie miałam z nimi najmniejszego problemu – ani z wypłatą premii, ani z zamknięciem konta.

Jeśli chcesz dołączyć do grona szczęśliwców, to przygotowałam dla Ciebie instrukcję mówiącą, jak krok po kroku odebrać bonus 400 zł.

Musisz się jednak spieszyć bo promocja trwa tylko do 6 sierpnia 2021r. do godziny 23:59:

Ale obowiązuje również limit 3000 kont promocyjnych, więc bank może zakończyć ją przed czasem i wtedy linki w tym artykule przestaną działać.

Premia, którą zdobywasz w tej promocji składa się z 2 elementów:

 1. 200zł wypłacane przelewem za aktywności w sierpniu i we wrześniu
 2. 100zł wypłacane przelewem oraz voucher o wartości 100 zł do Biedronki za aktywności w październiku

Razem daje to okrągłe 400 zł do wydania na co tylko zechcesz!

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 400zł premii. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Dwa słowa wyjaśnienia…

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak musisz wiedzieć, że w dzisiejszych czasach to bardzo popularna forma reklamowania się banków (bo nie tylko BNP Paribas takie organizuje).

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Dodatkowo, zanim przejdę już do samej instrukcji promocji, chciałabym Ci się przedstawić w kilku słowach:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Mam nadzieję, że dzięki temu wiesz, że naprawdę istnieję, naprawdę mogłam zarobić na BNP Paribas tyle gotówki no i najważniejsze naprawdę – Ty też możesz zacząć przygodę z promocjami bankowymi i zyskać pierwszy, bardzo wysoki bonus z tej promocji.

No dobrze, wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może zgarnąć łatwe 400zł?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc wiadomo, że bank częściowo ograniczy grupę, która może z niej skorzystać. W tym wypadku należy spełniać (jednocześnie) te 2 proste warunki:

 • Być osobą pełnoletnią
 • W ostatnich 12 miesiącach nie posiadać konta w BNP Paribas

Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Na dokonanie rejestracji masz czas do 6 sierpnia 2021 r. ale pamiętaj, że ta promocja jest mocno limitowana – bank dopuszcza 3 000 kont założonych w ramach promocji. Myślę, że warto się pospieszyć, bo wartość bonusu jest naprawdę spora. Szkoda byłoby, gdyby taka okazja przeszła Ci pod nosem.

Czy WSZYSTKO jest darmowe? – prześwietlam opłaty

Po przejrzeniu tabeli opłat i prowizji okazuje się, że to rzeczywiście świetna okazja, bez żadnych haczyków.

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczą 3 płatności kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za 3 bułki w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

Poniżej przedstawiam jak się wszystko prezentuje dla tego konta:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 3 płatności na dowolną kwotę (inaczej 5 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Wiesz już, że to działa, wiesz też kto może skorzystać z promocji oraz że za utrzymanie konta nie zapłacisz ani złotówki. Czas więc na szczegółową instrukcję, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby odebrać bonus:

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz konto z kartą płatniczą

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 6.08.2021 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania.
 • Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty zamiast kurierem, przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 20.08.2021 r.

KROK #2 – Wykonaj te aktywności w sierpniu oraz we wrześniu i zgarnij 200 zł przelewem na swoje konto

Ten krok jest wart 200 złotych w gotówce. Warunki są naprawdę przyjemne – wszystko to czynności, które wykonujesz na co dzień, z tą różnicą, że tym razem dostaniesz za nie pewne pieniądze 🙂

W sierpniu i we wrześniu:

 • wykonaj min. 3 przelewy na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)
 • wykonaj min. 1 płatność za pomocą Aplikacji Google Pay lub Aplikacji Apple Pay

Co do płatności Apple Pay albo Google Pay to chodzi o zwyczajne płatności zbliżeniowe telefonem (lub płatności internetowe). Aby je wykonać należy pobrać na swój telefon odpowiednią aplikację:

 • Apple Pay dla telefonów marki Apple
 • Google Pay dla telefonów z Androidem

…i do tej aplikacji dodać założoną w promocji kartę płatniczą od BNP Paribas, a następnie płacić zbliżeniowo telefonem (lub w internecie wybierając opcję Google Pay).

Dla wszystkich, którzy pierwszy raz będą korzystali z tej funkcji załączam praktyczny poradnik video – trwa niecałe 3 minuty:

KROK #3 – Wykonaj te aktywności w październiku i odbierz 100 zł przelewem oraz voucher 100 zł do Biedronki

Warunki z kroku 2 są szybkie i przyjemne, ale te naprawdę nie są bardziej wymagające. Sam zobacz.

W październiku:

 • zapewnij łączny wpływ na swoje nowe konto min. 1000 zł (może być przelew z Twojego konta w innym banku, może być to zasilenie w kilku częściach, ale nie liczą się wpłaty gotówkowe. Pieniądze możesz następnego dnia zwrócić na swoje główne konto w innym banku, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas)
 • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę 300 zł (najlepiej płatności fizycznie w sklepie, bo bank wykluczył płatności internetowe robione poprzez pośredników płatności takich jak np. BLIK oraz kilka płatności szczególnych takich jak opłata za zakłady bukmacherskie)

I to tyle! Czekaj na swoją premię 400zł

Po spełnieniu warunków promocji otrzymasz mail, w którym otrzymasz informację o przyznaniu pierwszej nagrody (200 zł) oraz zostaniesz poproszony o zalogowanie się na wskazanej stronie i podanie numeru Twojego konta otwartego w promocji.

Wykonaj ten krok najpóźniej do 25 października, aby sprawnie otrzymać bonus.

Nagroda będzie podzielona na 2 części, a wydanie ich wygląda następująco:

 • wiadomość o przyznaniu pierwszej nagrody, czyli 200 złotych dostaniesz do 18 października 2021r, natomiast sam bonus zostanie wypłacony do 31 października 2021 r.
 • informację o przyznaniu drugiej części nagrody, czyli 100 złotych oraz vouchera na 100 złotych do Biedronki otrzymasz najpóźniej do 25 listopada 2021 r, a sama nagrodę otrzymasz do 30 listopada 2021 r.

Mała pomoc ode mnie

Dla każdej promocji – również i dla tej – przygotowujemy podręczny plik PDF z listą kroków do odhaczenia. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnego z punktów.

Czy wzięłabym udział?

Zawsze zadajemy sobie w zespole to pytanie, zanim opiszemy jakąś promocję. Odpowiedź więc wydaje się naturalna i jedna prawidłowa: tak, wzięłabym. Przecież nie opisywalibyśmy czegoś, co uważamy za niegodne uwagi 🙂

Czasem jednak jest tak, że podpowiadamy konkretną grupę odbiorców. Jeśli wiemy, że warunki są wymagające, to nie zaproponujemy takiej promocji osobom świeżym w temacie. W tym wypadku warunki skierowane do tych, którzy są obeznani z nowymi trendami (takimi jak płacenie telefonem) jak i tych, którzy nigdy nie próbowali nowoczesnych rozwiązań, ale chcą spróbować. Ta promocja wydaje się być świetną okazją.

A jeśli będziesz miał jakieś pytania, to śmiało, pisz do nas, chętnie pomożemy!

Dokumenty dotyczące promocji: