Bank Pekao S.A. kontynuuje inicjatywę nagradzania gotówką nowych klientów i teraz możesz zgarnąć 200zł na jasnych zasadach, GWARANTOWANYCH regulaminem promocji:

 • Otwierasz konto w Pekao S.A. – dostajesz 50zł przelewem
 • Robisz 15 płatności kartą – dostajesz 150zł przelewem na konto

Przeczytałam uważnie regulamin i mogę Cię zapewnić, że nie ma tu żadnych haczyków, ani ukrytych opłat.

Jesteś tu nowy? Dowiedz się jak działają takie promocje:

ROZWIŃ

Dlaczego Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Wiarygodność promocji organizowanych przez Pekao S.A. potwierdzają też nasi czytelnicy, który brali udział w poprzednich edycjach tej promocji:

Kto i kiedy może skorzystać z tej okazji?

Promocja trwa do 16 sierpnia 2023r. do godziny 23:59, a o udziale decyduje data złożenia wniosku o otwarcie konta na tej specjalnej stronie.

W promocji mogą wziąć udział pełnoletnie osoby, które są nowymi klientami banku lub po 1 stycznia 2021r. nie posiadały konta ani lokaty w Pekao S.A oraz w trakcie trwania promocji nie posiadają żadnego produktu kredytowego w banku.

Oznacza to, że jeśli miałeś konto w tym banku, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2021r. to też możesz zgarnąć 200zł w tej łatwej promocji.

Wszystko jest tutaj tak banalnie proste, ze całość można streścić w 3 punktach:

KROK #1: Załóż przez internet konto z kartą płatniczą

Wejdź na tę stronę promocyjną by założyć konto „Przekorzystne” wraz z kartą płatniczą.

Po prostu na podlinkowanej stronie zaakceptuj regulamin i kliknij w czerwony przycisk. Następnie podaj swoje dane w formularzu rejestracyjnym.

KROK #2: Zweryfikuj swoją tożsamość w aplikacji mobilnej

W następnym kroku, zainstaluj aplikację mobilną banku Pekao S.A. (nazywa się PeoPay).

Bank mocno ułatwia instalację właściwej aplikacji, ponieważ, po rejestracji w promocji, możesz aparatem telefonu zeskanować kod QR lub kliknąć w przycisk i poprosić o przesłanie linku do bezpiecznej aplikacji przez SMS.

Zobaczysz ekran jak na obrazku poniżej:

Po otwarciu aplikacji PeoPay, użyj opcji „kontynuuj wniosek” i zaloguj się podanymi wcześniej danymi. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nadal zakładasz konto w promocji.

A samo zakładanie konta dokończysz robiąc w aplikacji zdjęcie dowodu osobistego i wysyłając selfie na potwierdzenie tożsamości.

Cały proces jest bardzo intuicyjny i zajmie Ci mniej niż 10 minut, a później weryfikacja dokumentów przez bank od 15 minut do kilku godzin.

Regulamin wymaga, aby konto założyć właśnie w ten sposób. Natomiast, jeśli napotkasz na problemy techniczne to skontaktuje się z Tobą pracownik infolinii, aby pomóc Ci dokończyć wniosek online. Jeśli i to nie pomoże, to zawsze możesz dokończyć wniosek w oddziale banku i będzie to zaliczone jako otwarcie konta w promocji – najważniejsze, żebyś rozpoczął go internetowo w sposób opisany powyżej.

Po wykonaniu tych czynności, zgodnie z regulaminem promocji, pierwsze 50zł przelewem otrzymasz do 15 dnia drugiego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Otworzyłeś konto 25 maja 2023. 50zł za założenie konta otrzymasz najpóźniej do 15 lipca 2023.

KROK #3: Wykonaj aktywności na nowym koncie osobistym przez 3 następne miesiące

Po otwarciu konta wykonaj 15 płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay podzielone na 3 kolejne miesiące (w każdym miesiącu 5 płatności).

Płatności mogą być na dowolną kwotę – możesz nawet płacić za 1 bułkę w piekarni. Ważne tylko, aby były to płatności kartą lub aplikacją, ale nie BLIKiem.

Za te płatności otrzymasz bonus 150zł najpóźniej do 15 dnia piątego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Jeśli założysz konto w maju to wykonaj min. 5 płatności w czerwcu, min. 5 płatności w lipcu oraz min. 5 płatności w sierpniu. Nagrodę otrzymasz najpóźniej do 15 października.

Ile kosztuje konto w Pekao S.A.?

Pod względem opłat konto w Pekao S.A. prezentuje się na tle konkurencji równie dobrze jak sama promocja. Dla osób poniżej 26 lat konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne.

Natomiast osoby od 26 lat w górę muszą w danym miesiącu wykonać 1 płatność kartą i zapewnić na konto wpływ w wysokości min. 500zł (może być z Twojego konta w innym banku), aby konto i karta były bezpłatne.

Korzystając z tego konta warto również pamiętać, aby ustawić potwierdzenia przelewów w aplikacji mobilnej (a nie potwierdzenia SMS, które są płatne) oraz korzystać tylko z bankomatów Pekao S.A.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: