Może to jeszcze nie jest czas, w którym pojawiają się pierwsze biedronki, jednak czekając na ten pierwszy objaw wiosny, możemy się pocieszyć kolejną edycją promocji banku Citi Handlowy. Zdobędziesz w niej voucher 300 zł do sklepów Biedronka. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób przetestowało wygodę, jaką daje korzystanie z karty kredytowej Simplicity.

Warunki tej promocji są nawet łatwiejsze, niż poprzednio – należy założyć kartę Simplicity i korzystać z niej przez kilka miesięcy. Wszystko dokładnie wyjaśnię w dzisiejszym artykule, bo to promocja zdecydowanie warta skorzystania i chcę, aby jak najwięcej osób zrozumiało, jak to wszystko tutaj działa.

Co dokładnie dostajesz?

Po spełnieniu warunków promocji dostajesz elektroniczny voucher (e-kod) wielokrotnego użytku, o wartości 300 zł. Na jego wykorzystanie będziesz mieć aż 6 miesięcy, więc na pewno się nie zmarnuje.

Poniżej wypisałam wszystkie szczegóły dotyczące tego vouchera:

 • dostajesz voucher (e-kod) o wartości 300 zł
 • vouchera możesz używać wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej kwoty 300 zł
 • będzie on ważny przez 6 miesięcy od daty jego otrzymania we wszystkich sklepach Biedronka w całej Polsce
 • skorzystasz z niego podając kasjerowi, po zeskanowaniu ostatniego produktu, indywidualny 13-cyfrowy numer vouchera
 • w każdej chwili możesz sprawdzić, ile zostało Ci środków na voucherze, wchodząc na stronę www.kartypodarunkowe.biedronka.pl

Regularnie chodzę co kilka dni do Biedronki zrobić większe zakupy. Taki voucher na 300 zł to byłaby dla mnie niezła gratka. Za każdym razem w Biedronce wydaję 50 – 100 zł, więc mogłabym przynajmniej kilka razy nie zabierać ze sobą portfela, a wychodzić ze sklepu z torbami pełnymi zakupów 🙂

Jestem pewna, że każdy, kto ma w pobliżu domu Biedronkę pokocha bonus, który rozdaje Citi Handlowy w opisywanej tutaj promocji… A jak myślisz, dlaczego to się w ogóle bankowi opłaca?

Dlaczego Citi Handlowy rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citi Handlowy je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz, to wszystko ma swój sens, każda ze stron dostaje swój bonus. Zobaczmy teraz, jakie są warunki promocji i co zrobić, żeby zgarnąć całe 300 zł.

Kto może skorzystać z tej promocji?

Skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2019 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej (bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu).

Do promocji dołączyć możesz do 05.04.2021 r. na tej specjalnej stronie:

Czy w takim razie z promocji mogą skorzystać wszyscy pełnoletni, nowi klienci? To byłoby piękne, ale niestety jest jeszcze jeden warunek – trzeba posiadać choć minimalną zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Choć karta Simplicity jest bezpłatna to nadal jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę.

I właśnie dlatego bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

 • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

 • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Skoro czytasz dalej, to wnioskuję, że spełniasz wspomniane powyżej wymogi. Teraz zachęcam Cię do przeczytania najważniejszych informacji o samej karcie kredytowej. To naprawdę dobry produkt, jednak bez tych informacji, możesz ponieść dodatkowe koszty, których zapewne nie chcesz ponosić (my też tego nie chcemy).

Wszystko, co najważniejsze o karcie Simplicity

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o bezpłatną kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj przedstawić jej szczegóły:

 • 0 zł – wydanie karty kredytowej
 • 0 zł – opłata miesięczna jeśli w pierwszym roku posiadania karty wykonasz płatności na łączną kwotę min. 300zł (inaczej 12zł)
 • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
 • 10,24% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Oznacza to, że jeśli każdorazowo po otrzymaniu wyciągu, przelejesz na podane konto wykorzystaną kwotę i będziesz co miesiąc robić płatności za minimum 300zł to karta Simplicity będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatna i przez całą promocję przejdziesz bez żadnych opłat.

W następnych latach karta będzie darmowa, jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000 zł miesięcznie. Jeśli ta kwota wydaje się być już dla Ciebie za wysoka, to spokojnie – już w pierwszych kilku miesiącach zdążysz skorzystać z promocji i odebrać bonus. Po odbiorze nagrody kartę możesz zamknąć bez żadnych zobowiązań.

Musisz również uważać na kilka innych podchwytliwych opłat (na szczęście każdą łatwo można ominąć).

Przygotowałam dla Ciebie 5 dobrych praktyk posługiwania się kartą Simplicity, które sprawią że przejdziesz przez całą promocję bez jakichkolwiek kosztów:

 1. nie daj się namówić na skorzystanie z dodatkowej naklejki zbliżeniowej – kosztuje ona 5 zł miesięcznie.
 2. domyślnie karta wysyłana jest Pocztą Polską, jednak na życzenie klienta może zostać przesłana kurierem – koszt 30 zł.
 3. zakładając kartę nie włączaj dodatkowej usługi o nazwie CitiPhone – kosztuje 6 zł miesięcznie.
 4. nigdy nie wypłacaj gotówki z bankomatu – karta kredytowa do tego nie służy. Koszt każdej wypłaty z bankomatu to aż 8% wartości transakcji (min. 10 zł).
 5. nie używaj karty Simplicity, aby doładować Revoluta, robić przelewy z karty na konto, nie wykonuj nią opłat na poczcie, ani nie korzystaj u bukmacherów. Wszystkie te transakcje są obarczone prowizją 8% wartości transakcji (min. 10 zł).

Pamiętając o tym, voucher do Biedronki o wartości 300 zł, zdobędziesz bez jakichkolwiek opłat – gwarantuje to tabela opłat i prowizji na podstawie której stworzyłam powyższe wskazówki i do której link zamieszczam na końcu artykułu.

Najwyższy czas przejść do instrukcji krok po kroku, jak skorzystać z tej promocji. Przeczytaj, kieruj się nią, a na pewno o niczym nie zapomnisz. Dodatkowo w ogarnięciu warunków pomoże Ci nasz PDF, który dodałam pod koniec artykułu.

KROK #1 Wypełnij formularz i podpisz umowę o kartę kredytową

Pierwszym krokiem do odbioru vouchera do Biedronki, o wartości 300 zł, jest przejście na specjalną stronę, kliknięcie pomarańczowego przycisku wyglądającego jak ten poniżej oraz wypełnienie formularza.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Niezależnie czy sam wypełnisz wniosek, czy wypełnisz go z konsultantem, to będziesz na końcu poproszony o załączenie kopii dowodu oraz wyciągu z innego banku. Bank Citi Handlowy prezentuje na swojej stronie 3 najważniejsze czynności:

 1. Zrób kopię dowodu. Oto rady:

2. Wygeneruj wyciąg bądź historię ze swojego konta w innym banku.

Potrzebne są pełne wyciągi z 3 ostatnich miesięcy. Wygeneruj je z bankowości elektronicznej swojego banku w pliku w formacie PDF. Może to być 1 zbiorczy plik z wyciągiem z 3 miesięcy lub 3 osobne pliki za 3 kolejne miesiące.

3. Prześlij zapisane pliki

Te pliki przesyłasz przez stronę online.citibank.pl/przeslanie_dokumentow/ a następnie odnajdź na dole strony przycisk:

Po podpisaniu umowy i otrzymaniu karty pocztą, aktywuj ją poprzez bankowość elektroniczną bądź aplikację Citi Mobile.

Krok #2 Odbierz swoje 300 zł

Teraz czekają Cię dwie proste aktywności, dzięki którym zdobędziesz cały voucher o wartości 300 zł.

Najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym założyłeś kartę kredytową:

 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Citi Mobile

Najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym założyłeś kartę:

 • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę minimum 1000 zł

Jeśli zakładasz kartę na początku miesiąca, to w praktyce będziesz miał prawie 4 miesiące na uzbieranie tej kwoty.

A nawet jeśli wziąć pod uwagę 3 miesiące, to możesz wydawać 333,4 zł miesięcznie na codzienne zakupy (wychodzi nieco ponad 11 zł dziennie) albo dokonać jednorazowo dużej płatności kartą za lodówkę czy telewizor i mieć ten warunek z głowy.

Ważne jest, aby łączna wartość płatności kartą wyniosła minimum 1000 zł przed końcem trzeciego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Przykład: Jeśli umowę o kartę podpiszesz w lutym (sprawdź datę na dokumentach) to płatności kartą zaliczane do promocji wykonuj w lutym, marcu, kwietniu lub maju.

To naprawdę dużo czasu na wykonanie drugiego kroku tej promocji, natomiast warto pamiętać, że im szybciej spełnisz warunki promocji tym szybciej dostaniesz voucher na 300 zł. No właśnie…

Kiedy otrzymam voucher na 300 zł do Biedronki?

Zgodnie z regulaminem promocji bank poinformuje Cię o otrzymaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Oznacza to, że jeśli warunek z kroku drugiego spełnisz w kwietniu to do końca maja bank potwierdzi przyznanie Ci nagrody. Jeśli jednak się pospieszysz i płatności, o których pisałam powyżej, wykonasz już w całości w lutym, to już w marcu dostaniesz wiadomość informującą o premii.

Następnie bank daje sobie w regulaminie kolejne 60 dni na wysłanie do Ciebie vouchera. To sporo, ale praktyka pokazuje, że jest to czas maksymalny, a często zajmuje im to dosłownie tylko kilka dni. Voucher jest w postaci 13-cyfrowego kodu i zostanie on wysłany do Ciebie jako wiadomość w bankowości internetowej (warto tam regularnie zaglądać).

I to tyle! Wykonaj te dwa kroki i szykuj się na wesołe zakupy w Biedronce – pewnie nawet niejedne 🙂 A jak już dostaniesz voucher to możesz podjąć decyzję, czy chcesz zamknąć kartę czy zostawić ją sobie na dłużej (nie ma żadnych zobowiązań).

I tak, jak wcześniej obiecałam, przekazuję w Twoje ręce PDFa dzięki któremu ogarniesz promocję bez stresu:

Przygotowaliśmy dla Ciebie plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Moja opinia o tej promocji

W życiu widziałam już mnóstwo promocji bankowych, z wielu z nich skorzystałam osobiście i mogę śmiało powiedzieć, że ta promocja banku Citi Handlowy jest naprawdę warta skorzystania.

Premia 300 zł to naprawdę duże pieniądze jak za 20 minut na wypełnienie formularza i porozmawianie z konsultantem… Bo przecież i tak już płacisz na co dzień kartą, więc czemu miałbyś nie przetestować karty Citi Handlowy przez kilka miesięcy i dostać za to voucher na 300 zł do Biedronki?

Dla mnie brzmi to naprawdę świetnie!

O autorze:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące tej promocji:

Dane organizatora:

Bank Handlowy w Warszawie S.A. z siedzibą w Warszawie
przy ul. Senatorskiej 16, 00-923 Warszawa
NIP 526-030-02-91;
tel. +48 22 692 2090