Ale heca! mBank zaskoczył nas bardzo pozytywnie, bo do podstawowej promocji, gdzie do zgarnięcia jest 520 złotych dorzucił niezły bonus: 200zł w e-kodach do Biedronki i usługę Allegro Smart na miesiąc za darmo.

Jest jednak pewien haczyk: z tej promocji mogą skorzystać jedynie nowi klienci. W promocjach spotykamy się zawsze z okresem karencji. Bywa, że jest to kilka miesięcy, rok czy nawet dwa. W tej promocji nie można być klientem banku po 1 stycznia 2015 roku, czyli nie możesz mieć u nich konta przez ostatnie 9 lat, dlatego też napisałam, że jest to praktycznie jednoznaczne z tym, że po prostu trzeba być ich nowym klientem.

Jeśli spełniasz ten warunek, to ta promocja jest naprawdę godna polecenia z uwagi na super-wysoki bonus i niewymagające warunki.

mBank wprowadził nowy produkt do swojej oferty: konto osobiste do usług i chce, żebyś je otworzył i przetestował. Za to dostaniesz w sumie 720 złotych. A uwierz mi, że to testowanie to nic nadzwyczajnego. Same aktywności na koncie, które robisz codziennie. Zresztą, sam się przekonaj!

Masz czas do 5 czerwca 2024 roku do godz. 23:59, aby zarejestrować się w promocji i otworzyć konto. Do tego bank ograniczył ilość promocyjnych kont do pierwszych 3000. Nie czekaj więc na ostatni moment, bo premia przejdzie Ci koło nosa. Zgłoś się od razu.

Wysokość premii w tej promocji zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej aktywności. Co dokładnie możesz otrzymać?

 • 100 zł -za szybki wpływ i płatności kartą
 • 100 zł – za aktywne korzystanie z konta
 • 200 zł – za otwarcie eKonta osobistego przez selfie albo e-dowód oraz za spełnienie łącznie wszystkich warunków
 • 200 zł do Biedronki – za aktywne korzystanie z konta
 • 120 zł – za otwarcie eKonta Junior
 • 6,5% w skali roku – promocyjne oprocentowanie oszczędności

Dlaczego w ogóle mBank miałby mi coś dać?

ROZWIŃ

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział w promocji

Jak już wspomniałam, jeśli po 1 stycznia 2015 roku nie posiadałeś ani nie współposiadałeś konta osobistego w mBanku, to śmiało skorzystaj z linka i od razu załóż konto.

Co ważne, konto w promocji musi być indywidualne. Konta wspólne nie biorą udziału. Co zatem powinieneś zrobić?

Krok #1. Otwórz konto wraz z kartą debetową

Najpóźniej do 5 czerwca 2024:

 • wejdź na podaną poniżej stronę i zapisz się do promocji
 • w tym samym dniu (to bardzo ważne!) złóż wniosek o otwarcie konta osobistego wraz z kartą debetową na tej samej stronie
 • wyraź zgody na mOkazje
 • zaakceptuj wszystkie oświadczenia w części MOJE OŚWIADCZENIA
 • podpisz umowę o konto i kartę za pomocą selfie lub e-dowodu

Aby to zrobić kliknij ten przycisk na poniższej stronie promocyjnej:

Jeśli założysz konto przez selfie lub e-dowód, dostaniesz wyższy bonus do końca czwartego miesiąca po założeniu konta. No i jest to warunek otryzmania e-bonów do Biedronki. Poza oczywistym aspektem finansowym jest jeszcze ten praktyczny. Nie musisz czekać na kuriera z dokumentami, skanować dowodu osobistego, ani długo czekać na otwarcie konta.

Zakładasz, skanujesz kod QR lub robisz selfie i po kilku minutach konto jest otwarte i gotowe na Twoje aktywności.

Pierwszy raz zakładasz konto metodą „na selfie”? Rozwiń po podpowiedzi:

ROZWIŃ

Podpowiedź: Konto metodą „na selfie” najlepiej zakładać przy świetle dziennym. Możesz stanąć przy oknie, aby twarz była lepiej oświetlona.

Jeśli zakładasz konto po zmroku, polecam zapalić mocne światło, które nie będzie rzucało cienia na twarz czy dowód osobisty. Często, dobrze sprawdza się w tym celu światło w łazience.

Pamiętaj, aby podczas robienia zdjęcia, nie było innych ludzi i luster za Twoimi plecami – w przeciwnym wypadku weryfikacja zostanie automatycznie odrzucona.

Bonus 200 zł otrzymasz jeśli założysz konto na selfie/e-dowód i wykonasz aktywności z kroków 2 i 3. Bonus wpłynie na Twoje konto do końca czwartego miesiąca od dnia otwarcia konta.

Krok #2. Wykonaj szybki wpływ i pierwsze płatności kartą

Aby zdobyć pierwsze bonusy należy po otwarciu konta wykonać następujące aktywności:

W ten sposób zdobędziesz premię 100zł przelewem na konto, 100zł do Biedronki i miesiąc Allegro Smart do końca drugiego miesiąca po otwarciu konta.

e-kody znajdziesz zakładce mOkazje i będą dostępne przez 60 dni

Przykład: Otwierasz konto w kwietniu. Następnie w 7 dni zasil konto wpływem na 1000zł, a czas na wykonanie 8 płatności masz do końca maja. Nagrodę otrzymasz wtedy do końca czerwca.

Krok #3. Kontynuuj aktywności na koncie w kolejnych miesiącach

W drugim i trzecim pełnym miesiącu od otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):

W ten sposób zagwarantujesz sobie wypłatę kolejnego bonusu 100zł, który wpłynie na Twoje konto w dwóch częściach po 50zł – do końca trzeciego i do końca czwartego miesiąca po otwarciu konta.

Dodatkowo zyskasz 100zł do Biedronki podzielony dokładnie w ten sam sposób: 50zł – do końca trzeciego i do końca czwartego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Jeśli otworzyłeś konto w kwietniu, to aktywności z tego kroku wykonaj w czerwcu i lipcu. Premie 2 razy po 50zł wpłyną do Ciebie do końca lipca i do końca sierpnia.

Krok #4 (opcjonalny) – 120 zł z otwarcie konta dla dziecka

Premię 100 zł otrzymasz przelewem do końca drugiego pełnego miesiąca po otwarciu eKonta osobistego.

Przydatne tipy:

1. Przelew zasilający na kwotę 1000zł może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od znajomego czy rodziny. Pieniądze nie muszą leżeć żaden określony czas. Liczą się również wpłaty we wpłatomacie i w oddziale.

2. Ważne jest również, abyś nie zostawiał płatności kartą na ostatnie dni miesiąca, ponieważ zaksięgowanie płatności w banku może zająć kilka dni (szczególnie w weekend).

3. Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup kartą w ciągu 15 dni – nie wliczy się do promocji.

4. Jako płatności BLIK, bank rozumie wszystkie płatności BLIK za zakupy/usługi, z użyciem kodu lub BLIK-zbliżeniowe. Nie liczą się przelewy BLIK na numer telefonu. Najłatwiejszym sposobem, aby spełnić ten warunek jest wejść na siepomaga.pl i wesprzeć 8 zbiórek po 1zł używając właśnie kodu BLIK do wpłaty.

Ekstra bonus – promocyjne oprocentowanie oszczędności

Jako dodatek do premii promocyjnej, mBank dokłada też ekstra oprocentowanie Twoich oszczędności przez 3 pełne miesiące.

Możesz zyskać:

 • 6,5% – jeśli otworzysz konto zdalnie: przez selfie lub e‑dowód
 • 5,3% – jeśli otworzysz konto w inny sposób

Pamiętaj, aby różnica w Twojej zaoszczędzonej kwocie z miesiąca na miesiąc wynosiła minimum 100 zł. 
W przeciwnym razie Twój cel będzie oprocentowany na 0,5%, czyli oprocentowaniem standard.

Ile kosztuje eKonto w mBanku?

Abyś miał pewność, że niczym nie ryzykujesz dokładnie przejrzałam tabelę opłat i prowizji. Prowadzenie eKonta do usług w mBanku jest całkowicie darmowe. 

Z kolei karta płatnicza będzie dla Ciebie darmowa po wykonaniu w danym miesiącu płatności na kwotę 350zł – inaczej opłata wyniesie 7zł. Jednak nawet jeśli pominiesz spełnianie tego warunku bezpłatności to zdobyte premie mocno przekroczą wszelkie poniesione opłaty.

Bankomaty są darmowe przy jednorazowej wypłacie min. 300zł. Przy mniejszych kwotach bank pobiera opłatę 2,5zł.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: