eKonto do usług to nowe konto w mBanku, które pojawiło się w ofercie od 3 kwietnia 2024 roku. Jęśli się na nie zdecydujesz, będziesz mógł nadal korzystać z darmowych wypłat z bankomatu, czego po podwyżkach nie uświadczysz już w eKoncie osobistym. Wraz ze stworzeniem nowego produktu pojawiła się promocja, która zachęca Cię do jego wypróbowania, a w zamian za to otrzymasz niemały bonus, bo w wysokości 530zł (to o 10zł więcej niż w ostatniej promocji).

Warunki promocji są bardzo przystępne i intuicyjne. Nie musisz robić nic nadzwyczajnego. Wystarczy, że otworzysz konto i będziesz z niego aktywnie korzystać.

W dodatku, im szybciej otworzysz konto i spełnisz warunki, tym szybciej premia trafi na Twoje konto i do portfela!

Gotowy na przypływ gotówki? Przyjrzyjmy się zatem warunkom promocji.

Masz czas do 5 czerwca 2024 roku do godz. 23:59, aby zarejestrować się w promocji i otworzyć konto. Nie czekaj więc na ostatni moment, bo premia przejdzie Ci koło nosa. Zgłoś się od razu.

Wysokość premii w tej promocji zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej aktywności. Co dokładnie możesz otrzymać?

 • 100 zł -za szybki wpływ i płatności kartą
 • 100 zł – za aktywne korzystanie z konta
 • 210 zł – za otwarcie eKonta osobistego przez selfie albo e-dowód oraz za spełnienie łącznie wszystkich warunków
 • 120 zł – za otwarcie eKonta Junior.
 • 6,5% w skali roku – promocyjne oprocentowanie oszczędności

To bardzo fajny ukłon mBanku w stronę klienta. Jeśli na jakimś etapie powinie Ci się noga, nie tracisz całej premii i możesz uszczknąć choć kawałek.

Dlaczego w ogóle mBank miałby mi coś dać?

ROZWIŃ

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział w promocji

Jeśli po 1 stycznia 2020 roku nie posiadałeś ani nie współposiadałeś konta osobistego w mBanku, to śmiało skorzystaj z linka i od razu załóż konto.

Co ważne, konto w promocji musi być indywidualne. Konta wspólne nie biorą udziału. Co zatem powinieneś zrobić?

Krok #1. Otwórz konto wraz z kartą debetową

Najpóźniej do 5 czerwca 2024:

 • wejdź na podaną poniżej stronę i zapisz się do promocji
 • w przeciągu następnych 7 dni kalendarzowych złóż wniosek o otwarcie konta osobistego wraz z kartą debetową na tej samej stronie
 • zaakceptuj wszystkie oświadczenia w części MOJE OŚWIADCZENIA
 • podpisz umowę o konto i kartę za pomocą selfie lub e-dowodu

W tej promocji nie są wymagane zgody marketingowe, a wyłącznie oświadczenia, które pozwolą bankowi zapisać Cię do promocji.

Aby to zrobić kliknij ten przycisk na poniższej stronie promocyjnej:

Jeśli założysz konto przez selfie lub e-dowód, dostaniesz wyższy bonus do końca czwartego miesiąca po założeniu konta. To nawet 210 zł, jeśli się postarasz, więc zdecydowanie warto. Poza oczywistym aspektem finansowym jest jeszcze ten praktyczny. Nie musisz czekać na kuriera z dokumentami, skanować dowodu osobistego, ani długo czekać na otwarcie konta.

Zakładasz, skanujesz kod QR lub robisz selfie i po kilku minutach konto jest otwarte i gotowe na Twoje aktywności.

Premię 10 zł otrzymasz do końca drugiego miesiąca w którym założyłeś konto przez selfie lub e-dowód jeśli zrobisz min. 5 transakcji kartą (w tym płatności telefonem) i/lub BLIK w miesiącu otwarcia konta i/lub w miesiącu kolejnym.

Bonus 200 zł otrzymasz jeśli założysz konto na selfie/e-dowód i wykonasz aktywności z kroków 2 i 3. Bonus wpłynie na Twoje konto do końca czwartego miesiąca od dnia otwarcia konta.

Krok #2. Wykonaj szybki wpływ i pierwsze płatności kartą

Aby zdobyć pierwsze bonusy należy po otwarciu konta wykonać następujące aktywności:

W ten sposób zdobędziesz premię 100zł przelewem na konto do końca drugiego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Otwierasz konto w kwietniu. Następnie w 7 dni zasil konto wpływem na 1000zł, a czas na wykonanie 8 płatności masz do końca maja. Nagrodę otrzymasz wtedy do końca czerwca.

Krok #3. Kontynuuj aktywności na koncie w kolejnych miesiącach

W drugim i trzecim pełnym miesiącu od otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):

W ten sposób zagwarantujesz sobie wypłatę kolejnego bonusu 100zł, który wpłynie na Twoje konto w dwóch częściach po 50zł – do końca trzeciego i do końca czwartego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Jeśli otworzyłeś konto w kwietniu, to aktywności z tego kroku wykonaj w czerwcu i lipcu. Premie po 50zł wpłyną do Ciebie do końca lipca i do końca sierpnia.

Krok #4 (opcjonalny) – 120 zł z otwarcie konta dla dziecka

Premię 100 zł otrzymasz przelewem do końca drugiego pełnego miesiąca po otwarciu eKonta osobistego.

Przydatne tipy:

1. Przelew zasilający na kwotę 1000zł może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od znajomego czy rodziny. Pieniądze nie muszą leżeć żaden określony czas. Liczą się również wpłaty we wpłatomacie i w oddziale.

2. Ważne jest również, abyś nie zostawiał płatności kartą na ostatnie dni miesiąca, ponieważ zaksięgowanie płatności w banku może zająć kilka dni (szczególnie w weekend).

3. Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup kartą w ciągu 15 dni – nie wliczy się do promocji.

4. Jako płatności BLIK, bank rozumie wszystkie płatności BLIK za zakupy/usługi, z użyciem kodu lub BLIK-zbliżeniowe. Nie liczą się przelewy BLIK na numer telefonu. Najłatwiejszym sposobem, aby spełnić ten warunek jest wejść na siepomaga.pl i wesprzeć 8 zbiórek po 1zł używając właśnie kodu BLIK do wpłaty.

Ekstra bonus – promocyjne oprocentowanie oszczędności

Jako dodatek do premii promocyjnej, mBank dokłada też ekstra oprocentowanie Twoich oszczędności przez 3 pełne miesiące.

Możesz zyskać:

 • 6,5% – jeśli otworzysz konto zdalnie: przez selfie lub e‑dowód
 • 5,3% – jeśli otworzysz konto w inny sposób

Pamiętaj, aby różnica w Twojej zaoszczędzonej kwocie z miesiąca na miesiąc wynosiła minimum 100 zł. 
W przeciwnym razie Twój cel będzie oprocentowany na 0,5%, czyli oprocentowaniem standard.

Ile kosztuje eKonto w mBanku?

Abyś miał pewność, że niczym nie ryzykujesz dokładnie przejrzałam tabelę opłat i prowizji. Prowadzenie eKonta do usług w mBanku jest całkowicie darmowe. 

Z kolei karta płatnicza będzie dla Ciebie darmowa po wykonaniu w danym miesiącu płatności na kwotę 350zł – inaczej opłata wyniesie 7zł. Jednak nawet jeśli pominiesz spełnianie tego warunku bezpłatności to zdobyte premie mocno przekroczą wszelkie poniesione opłaty.

Bankomaty są darmowe przy jednorazowej wypłacie min. 300zł. Przy mniejszych kwotach bank pobiera opłatę 2,5zł.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: