Zakładasz konto w Santanderze korzystając z tej strony promocyjnej, wykonujesz kilka prostych aktywności (które zajmą Ci max. 10 min.) i zgarniasz aż 300zł w gotówce. To bardzo proste zasady, które są gwarantowane regulaminem promocji.

W dodatku nie musisz polecać konta znajomym, aby otrzymać tę premię 300zł (choć bank chce Cię skusić do polecania oferując jeszcze dodatkowe 50zł).

Konto osobiste będzie dla Ciebie darmowe podczas spełniania warunków promocji – czyli odbierasz 300 zł nie ponosząc ani grosza kosztów. Wszystko czego tutaj potrzeba to max. 10 minut czasu na wypełnienie przez internet wniosku o konto oraz kolejne około 10 minut na wykonanie aktywności na koncie.

W zasadzie za 20 minut roboty możesz zgarnąć 300zł. Dobre czy dobre? 🙂

Co ważne:

Nie jest to żaden konkurs ani losowanie. KAŻDY kto założy konto w Santanderze na podanej stronie promocyjnej, otrzyma obiecane bonusy. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

Jestem co do tego pewna, ponieważ sama w jednej z poprzednich promocji, otrzymałam premię od Santandera (choć żałuję, że wtedy oferowana była niższa kwota):

Ja wiem, że dla osób, które pierwszy raz są na naszej stronie może być zaskoczeniem, że bank rozdaje gotówkę… Dlatego, żeby pomóc Ci zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych, podrzucam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat – sprawdziłam!):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz to wszystko ma sens. Ty dostaniesz 300 zł w gotówce, a bank w ten sposób zbędzie do statystyk nowego klienta i zaoszczędzi na reklamie.

Nasi czytelnicy potwierdzają, że promocje bankowe działają. Takie wiadomości dostajemy niemal każdego dnia:

Niektórzy otrzymali już nawet bonusy od Santandera z poprzedniej edycji tej promocji. Zobacz screen:

Liczę, że Ty też lada chwila dołączysz do grona naszych zadowolonych czytelników i pochwalisz się w komentarzu swoją zdobyczą 🙂

Kto może skorzystać z promocji i odebrać 300 zł?

Aby wziąć udział w tej promocji i zgarnąć premię 300 zł musisz spełniać te 3 proste warunki:

 • masz 18 lat i mieszkasz na terenie Polski
 • jesteś dla banku nowym klientem, czyli od 1 maja 2020 roku nie posiadałeś konta osobistego w PLN w Santanderze
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie brałeś udziału w promocji konta w Banku Santander

Jeżeli spełniasz te trzy proste warunki to czytaj dalej… Jeśli nie spełniasz – zajrzyj na naszą stronę główną. Na pewno znajdziesz dla siebie inną promocję wartą skorzystania 🙂

Co zrobić, aby konto i karta były w tej promocji darmowe?

Jak już wspomniałam na początku artykułu, spełniając warunki promocji, konto i karta będą dla Ciebie zupełnie bezpłatne. Jednocześnie „dla zasady” chcę przedstawić Ci jak konkretnie wyglądają te warunki bezpłatności.

Wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK (na dowolną kwotę)
 • oraz zapewnisz wpływ na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Wszystko to pokrywa się z warunkami promocji, więc w zasadzie nie musisz się tym w ogóle martwić 🙂 A teraz przejdźmy do tego co najważniejsze w dzisiejszym artykule – instrukcji krok po kroku, w której przestawię jak odebrać okrągłe 300zł.

KROK #1 – Otwórz „Konto Jakie Chcę” z kartą Mastercard

Bez tego nie da się wziąć udziału w promocji 🙂 Ważne, żebyś otworzył konto na tej stronie poniżej. Wtedy masz pewność, że otwarte konto bierze udział w promocji:

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet, a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 maja 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 czerwca 2021r.

Wypełniając formularz powinieneś jeszcze pamiętać o trzech rzeczach. Teoretycznie możesz je wykonać do 30 czerwca 2021, ale my sugerujemy je odhaczyć od razu podczas wypełnienia formularza otwierającego konto, żeby potem Ci nie umknęły. Nie wycofuj ich do momentu otrzymania bonusu.

Oto te trzy rzeczy:

1. zaznacz zgody marketingowe:

2. zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu

3. podaj swój aktualny numer telefonu komórkowego oraz e-mail

KROK #2 – Zakładając konto podaj poprawny kod polecający

Za ten krok otrzymasz pierwszy bonus w wysokości 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.05.2020 r.

Wystarczy, że wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, uzupełnisz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz wziąć kod od kogoś z rodziny (kto ma konto w Santanderze) lub możesz też użyć naszego sprawdzonego kodu polecającego:

1012811863

W ten sposób podziękujesz nam za robotę, którą wykonujemy bo my też dostaniemy 50 zł.

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

KROK #3 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach

Trzecim krokiem jest wykonanie kilku naprawdę prostych aktywności. Każdą z aktywności dodatkowo rozwinę jeszcze poniżej, abyś miał 100% jasności co i jak należy wykonać.

W czerwcu:

 • zapewnij łączny wpływy na 1000 zł
 • wykonaj min. 5 płatność kartą lub BLIK na łączną sumę 250 zł
 • przynajmniej 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej

W lipcu i sierpniu:

 • zapewnij łączny wpływy na 1000 zł
 • wykonaj min. 5 płatność kartą lub BLIK na łączną sumę 250 zł
 • przynajmniej 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej
 • wykonaj 1 przelew natychmiastowy

Wpływ zasilający – oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas. Nie liczy się jednak wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatności kartą (lub BLIK) – mogą być na dowolną kwotę, ważne żeby sumaryczna wartość płatności w danym miesiącu wynosiła 250 zł. Możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Jednak nie zostawiaj płatności na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z księgowaniem płatności.

Logowanie do aplikacji mobilnej – niewiele myślę trzeba tutaj wyjaśniać 🙂 Bank wymaga, aby na telefonie lub tablecie zainstalować aplikację mobilną banku i każdego miesiąca przynajmniej 5 razy się do niej zalogować. Możesz zrobić to nawet jednego dnia 🙂

Przelew natychmiastowy – tutaj warto zaznaczyć, że nie chodzi o przelew blik na numer telefonu, tylko o standardowy przelew natychmiastowy. W Santanderze są one darmowe (bez ograniczeń) i bank chce, żebyś się zaznajomił z tą ciekawą korzyścią.

I tyle! Teraz odbierasz swoje 300zł

Wszystko jest proste, prawda? Tak jak obiecywałam. Skoro już założyłeś konto i spełniłeś wszystkie warunki, pora na odbiór zasłużonej premii.

Premię 50zł z kroku drugiego otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków z tego kroku.

Z kolei premia 250 zł wyląduje na Twoim koncie w dwóch częściach. Za warunki spełnione w czerwcu otrzymasz 100 zł najpóźniej do 31 lipca 2021 roku. Kolejne 150 zł bank przeleje Ci do 30 września 2021 roku.

Dodatkowe ułatwienie

Żeby Ci to wszystko nie umknęło, przygotowałam też specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Dwa słowa podsumowania?

Od dziecka lubię pieniądze i jestem pewna, że lepiej mieć 300 zł w portfelu, niż ich nie mieć. Tym bardziej, że warunki promocji są dziecinnie proste, a bank gwarantuje wypłatę premii zapisami w regulaminie (znajdziesz go na końcu artykułu, jeśli masz ochotę wszystko zweryfikować.).

W dzisiejszym artykule skupiłam się na głównej premii 300zł, która jest najłatwiejsza do zdobycia, jednak musisz wiedzieć, że Santander oferuje również dodatkowe benefity w postaci premii 50zł za polecenie konta czy zwrot drobnej części za płacenie rachunków. Wszystko są to rzeczy dodatkowe, z których nie ma obowiązku korzystać. Możesz po prostu zgarnąć 300zł premii na zasadach tutaj opisanych i w dowolnym momencie zamknąć konto.

W porównaniu z promocjami innych banków – ta tutaj to jedna z najlepszych promocji tego miesiąca i okazja na łatwe 300zł z przejrzystymi zasadami. GORĄCO POLECAM!

O autorce:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji: