No wreszcie! Po długim oczekiwaniu Santander Bank Polska wreszcie uprościł warunki promocji . W majowej edycji zgarniesz aż 480zł za wykonywanie w kolejnych miesiącach 3 prostych aktywności.

Serio! Nie trzeba robić nic więcej… Wszystko krok po kroku opiszę w dzisiejszym artykule… Ale musisz się spieszyć:

Na początek, zapewniam, że w promocji nie ma żadnych ukrytych haczyków, ani długoterminowych zobowiązań! A jeśli mi nie wierzysz, to na końcu artykułu załączam regulamin promocji i wszystkie dokumenty. Możesz to sam wszystko zweryfikować.

Dodatkowo, nie musisz się martwić ukrytymi opłatami… Podczas spełniania warunków promocji, wszystko będzie dla Ciebie całkowicie darmowe, ponieważ warunki promocji pokrywają się z warunkami bezpłatności konta i karty – dokładnie to sprawdziłam.

Czy to naprawdę działa?

ROZWIŃ

Czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tej promocji, już otrzymali swoje premie:

Robert z naszego zespołu też brał udział w promocji Santandera i otrzymał obiecaną premię. Mamy więc osobistą pewność, że w tej promocji jest wszystko uczciwe:

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać z tej okazji i odebrać do 480zł?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli po 1 maja 2022 roku nie posiadałeś ani współposiadałeś konta osobistego w Santanderze oraz nie brałeś udziału we wcześniejszych promocjach konta w banku Santander.

Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo. Trwa do 31 maja 2023r. do godziny 23:59, a o udziale decyduje data wysłania wniosku o konto na tej specjalnej stronie promocyjnej.

KROK #1 – Załóż konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Pierwsze kroki, jakie powinieneś wykonać na drodze do zdobycia wspomnianych bonusów są takie:

 • Wejdź na tę stronę promocji i otwórz w Santanderze konto z kartą. Promocja obejmuje tylko konta otwarte przez internet.

Konto możesz otworzyć klasycznie poprzez podpisanie dokumentów przy kurierze albo metodą „na selfie”, w której bank potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęć dokumentu i twarzy (wtedy konto będzie otwarte szybciej).

Wniosek o konto musisz wysłać do końca maja, a umowę możesz podpisać do 10 czerwca 2023r.

 • Zakładając konto koniecznie wyraź zgody na kontakt banku drogą elektroniczną i kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz zaznacz, że chcesz otrzymywać wyciągi i korespondencję od banku w postaci elektronicznej (EKK).

Krok #2 – Odbierz 400 zł za powtarzanie na koncie tych 3 prostych aktywności

Po otwarciu konta, kolejne kroki to bułka z masłem… Wystarczy, że przez kolejne miesiące będziesz powtarzać te 3 aktywności.

 • Przelej na nowe konto w Santanderze wpływ w wysokości 1000zł (jeśli masz 26 lat lub więcej) lub 300zł (jeśli nie masz ukończonych 26 lat) – może pochodzić z Twojego konta w innym banku lub od rodziny/znajomego. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Pieniądze nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas.
 • Wykonaj min. 1 płatność kartą w sklepie lub intrnecie na jakąkolwiek kwotę – Nie liczą się płatności BLIK. Nie zostawiaj tego na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z opóźnionym księgowaniem płatności. Najlepiej będzie jak wykonasz zwyczajne zakupy w sklepie, możesz nawet kupić 1 bułkę, nic więcej.
 • Minimum 1 raz zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Aktywności te wykonaj w każdym z pięciu kolejnych miesięcy po otwarciu konta, czyli w czerwcu, lipcu, sierpniu, we wrześniu i październiku.

Nagrodę w postaci 100zł za aktywność w czerwcu otrzymasz do końca lipca, kolejne 100zł za aktywności w lipcu i sierpniu otrzymasz do końca września, oraz za aktywności we wrześniu i październiku premia 100zł wpadnie do końca listopada.

Dodatkowo, jeśli nie ominiesz żadnego z wymienionych powyżej miesięcy, to do końca listopada dostaniesz dodatkowe 100zł w postaci vouchera Sodexo, który wymienisz na bon do ulubionego sklepu np. Biedronki czy Allegro.

Krok #3 – Odbierz voucher o wartości 80 zł za wpisanie kodu polecającego

Jeśli połączysz promocję Santandera z programem poleceń (co bardzo polecam zrobić), to oprócz podstawowych 400zł, zgarniesz jeszcze dodatkowe 80zł za podanie kodu polecającego.

Wystarczy, że w ciągu maksymalnie 30 dni od otwarcia konta zalogujesz się do bankowości internetowej i dołączysz do „programu poleceń”. Tam podaj poprawny kod polecającego. Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający:

43B6ZW

Następnie do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (nie są zaliczane płatności BLIK).

Bonus w postaci vouchera na 80zł (do Biedronki lub innego sklepu) otrzymasz w bankowości internetowej (w zakładce program poleceń) w czasie 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków. Nagrodę należy odebrać w czasie 30 dni od jej udostępnienia, później przepadnie.

Czy na pewno wszystko jest darmowe?

W tej promocji warunki wymagane dla zdobycia bonusów pokrywają się z warunkami bezpłatności konta opisanymi w Tabeli Opłat i Prowizji, więc przechodząc przez promocję wszystko będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne.

W kolejnych miesiącach (jeśli zechcesz zachować to konto na dłużej) wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK
 • oraz zapewnisz przelew zasilający na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Uwaga! Od lipca zmieniają się warunki bezpłatności karty. Aby nie płacić za kartę 9zł a za konto 6zł, należy wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na min 300zł miesięcznie.

Dokumenty dotyczące promocji: