Santander Bank właśnie wystartował z sierpniową promocją, w której zakładasz tutaj zwykłe konto osobiste i możesz otrzymać 250 zł za kilka łatwych aktywności, 50 zł za wpisanie kodu polecającego (podaję jaki to kod) oraz 70 zł do wydania w CCC . Możesz wybrać tylko jedną premię – na łatwiejszych warunkach – albo postarać się bardziej i zgarnąć pełne 370zł.

Ale musisz się spieszyć… Promocja dostępna jest tylko do 31.08.2021r. do godziny 23:59:

Sprawa jest naprawdę prosta… Wystarczy że będziesz podążać za wskazówkami, które opisałam w tym artykule. Powstał on na podstawie regulaminu promocji (załączam go na końcu), więc możesz mieć pewność, że jest to prawda i otrzymasz obiecaną przez bank premię.

Nie ma tutaj żadnych losowań, szans, ani haczyków. Po prostu wykonujesz kroki opisane w regulaminie promocji i dostajesz swoją premię.

Sama zrobiłam tak w zeszłym roku i premia wpłynęła mi na konto tak jak obiecali:

Nasi czytelnicy również są zadowoleni z poprzednich promocji organizowanych przez Santandera:

A po odebraniu premii możesz zdecydować czy chcesz zamknąć to konto w Santader czy zachować je sobie na dłużej. Nie ma też żadnych długoterminowych zobowiązań. Możesz zamknąć konto w dowolnym momencie.

Na dobry początek…

Nasze artykuły trafiają do różnych odbiorców. Być może jesteś wyjadaczem bankowym i od razu zacierasz ręce na tę okazję. Są też tacy, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z promocji i dopiero zapoznają się z tym, w jaki sposób one funkcjonują.

Dlatego na początku zawsze chcę powiedzieć kilka słów o tym, jak działają promocje bankowe i dlaczego bankowi opłaca się wydać Ci gwarantowaną nagrodę po spełnieniu warunków promocji.

Dlaczego Santander Bank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander Bank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz to wszystko ma sens. Ty dostajesz bonus, a bank w ten sposób oszczędza na reklamie. My też cieszymy się z takiego układu bo linki w tym artykule są linkami polecającymi i też dostaniemy drobną prowizję od banku, kiedy skorzystasz z tej okazji.

Kto może skorzystać z tej okazji?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli:

 • jesteś dla banku nowym klientem, czyli od 1 sierpnia 2020 roku nie posiadałeś konta osobistego w PLN w Santanderze (aby zebrać 50 zł za kod poleceń, należy nie posiadać konta od 1 maja 2020 r)
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie brałeś udziału w promocji konta w banku Santander

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 31.08.2021r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

Co zrobić, aby konto i karta były w tej promocji darmowe?

W promocji możesz otworzyć Konto Jakie Chcę (dla wszystkich) lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (do 26 roku życia).

Jeśli otworzysz Konto Jakie Chcę (to dla wszystkich), to wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK
 • oraz zapewnisz przelew zasilający na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Jeśli chodzi o Konto Jakie Chcę dla Młodych, to wystarczy jedynie wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie, aby uniknąć opłat (nie trzeba zapewniać wpływu).

Teraz… Kiedy już wiesz dokładnie co zrobić, aby przejść przez całą promocję nie ponosząc żadnych kosztów, czas abym przedstawiła Ci kilka konkretnych kroków, za które bank rozdaje wspomniany wcześniej bonus.

KROK #1 – Otwórz „Konto Jakie Chcę” z kartą debetową

Bez tego nie da się wziąć udziału w promocji 🙂 Ważne, żebyś otworzył konto na tej stronie poniżej. Wtedy masz pewność, że otwarte konto bierze udział w promocji:

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online].

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet, a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 sierpnia 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 września 2021r.

Wypełniając formularz powinieneś jeszcze pamiętać o trzech rzeczach. Teoretycznie możesz je wykonać do 30 września 2021, ale my sugerujemy je odhaczyć od razu podczas wypełnienia formularza otwierającego konto, żeby potem Ci nie umknęły. Nie wycofuj ich do momentu otrzymania bonusu.

Oto te trzy rzeczy:

1. Podaj swój aktualny numer telefonu komórkowego oraz e-mail

2. Zaznacz zgody marketingowe tak jak na obrazku poniżej:

3. Zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu. Chodzi o to, byś zrezygnował z komunikatów w formie listownej na rzecz komunikatów w formie elektronicznej. Dzięki temu ostaniesz bezpłatne powiadomienia SMS o nadejściu wiadomości z kategorii „Regulacje” – będziesz zawsze wiedzieć np. o zmianie taryfy opłat i prowizji. Możesz to zrobić za pomocą bankowości internetowej lub dzwoniąc na infolinię.

Właśnie zapewniłeś sobie bon do CCC na 70 zł! Otrzymasz go jako wiadomość w bankowości internetowej lub SMSem do 30.09.2021, jeśli konto otworzysz w sierpniu lub do 31.10.2021, jeśli konto otworzysz we wrześniu.

Będziesz mógł go wykorzystać przy zakupach za min. 200zł, jeśli będziesz zarejestrowany w bezpłatnym klubie CCC na https://ccc.eu/pl/klub-ccc.

KROK #2 – Zakładając konto podaj poprawny kod polecający, aby zdobyć 50 zł

Za ten krok otrzymasz pierwszy bonus w wysokości 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.05.2020 r.

Wystarczy, że wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, uzupełnisz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz wziąć kod od kogoś z rodziny (kto ma konto w Santanderze) lub możesz też użyć naszego sprawdzonego kodu polecającego:

1012811863

W ten sposób podziękujesz nam za robotę, którą wykonujemy bo my też dostaniemy 50 zł. Jeśli wybierzesz kod polecający znajomego, pamiętaj aby się upewnić, czy znajomy ma zaznaczone wszystkie zgody z Kroku #1.

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

KROK #3 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach, aby otrzymać 250 zł

Trzecim krokiem jest wykonanie kilku naprawdę prostych aktywności. Każdą z aktywności dodatkowo rozwinę jeszcze poniżej, abyś miał 100% jasności co i jak należy wykonać.

W 3 miesiącach po podpisaniu umowy (w każdym z tych miesięcy):

 • zapewnij łączny wpływy na min. 1000 zł
 • wykonaj min. 1 płatność kartą lub BLIK (na kwotę co najmniej 10 zł)
 • przynajmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile

Wpływ zasilający – oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas. Nie liczy się jednak wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatność kartą (lub BLIK) – możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie, ważne by przynajmniej jedna płatność była na kwotę wyższą, niż 10 zł. Nie zostawiaj płatności na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z opóźnionym księgowaniem płatności.

Logowanie do aplikacji mobilnej – niewiele myślę trzeba tutaj wyjaśniać 🙂 Bank wymaga, aby na telefonie lub tablecie zainstalować aplikację mobilną banku i każdego miesiąca przynajmniej 1 raz się do niej zalogować.

Podpowiedź:

Dla konta, które otworzysz w sierpniu 2021 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy: sierpień, wrzesień, październik albo wrzesień, październik, listopad.

Dla konta, które otworzysz we wrześniu 2021 r. spełniasz warunki w każdym z trzech miesięcy: wrzesień, październik, listopad albo październik, listopad, grudzień.

I tyle! Teraz odbierasz premię!

Odbierz swoje bonusy – należą Ci się!

Wcale nie było trudno, prawda? Skoro już założyłeś konto i spełniłeś wszystkie warunki, pora na odbiór zasłużonej premii.

Premię 50zł z kroku drugiego otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków z danego kroku.

Z kolei premia 250 zł wyląduje na Twoim koncie najpóźniej do 31 stycznia 2022 roku.

Pomocny PDF w ramach ułatwienia

Warunków nie ma dużo i są proste, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że pomocnych wskazówek nigdy za wiele, dlatego w Twoje ręce składamy PDF-a, który pomógł już wielu naszym czytelnikom 🙂 Wydrukuj go sobie w widocznym miejscu i systematycznie zakreślaj to, co już zostało zrobione. Zobaczysz, jaką satysfakcję poczujesz przy zakreśleniu punktu o odbiorze premii.

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dwa słowa podsumowania

Jestem szczerze zaskoczona, że pomimo okresu wakacyjnego, Santander zdecydował się wypuścić tak fajną promocję. Jest równie łatwa co wszystkie poprzednie, a bonus jaki tutaj dostaniesz jest zdecydowanie warty wysiłku.

Ta promocja jest w moim ścisłym TOP 3 sierpnia. Zdecydowanie POLECAM!

O autorce:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji: