Co byś powiedział na promocję, w której sam wybierasz warunki do spełnienia? Dla stałych czytelników brzmi nieprawdopodobnie, ale teraz jest to możliwe dzięki najnowszej promocji banku BNP Paribas. To pierwsza taka promocja w historii!

Sprawa wygląda tak: Bank proponuje Ci do wyboru jedną z trzech promowanych aktywności:

 • 3 zwykłe przelewy + zasilenie konta na 1000 zł (może być z własnego konta w innym banku)
 • 5 transakcji BLIK + zasilenie konta na 1000 zł (może być z własnego konta w innym banku)
 • 6 płatności kartą + zasilenie konta na 1000 zł (może być z własnego konta w innym banku)

Ty, na tej specjalnej stronie, wybierasz jedną z opcji – taką, która sprawi Ci najmniejszy problem. Wykonujesz te czynności w czerwcu, lipcu i sierpniu, a w zamian bank wypłaci Ci 300 zł przelewem na konto. Proste, czy proste? 🙂

Czytaj więc dalej, bo dowiesz się wszystkich niezbędnych szczegółów, które wypisałam dla Ciebie po przeanalizowaniu całego regulaminu.

Pamiętaj, że nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 300zł premii.

Bank BNP słynie z dobrych promocji i najwyższych premii, dlatego chyba cały nasz zespół już brał udział w jakiejś promocji. Na przykład Robert skorzystał na początku roku i odebrał wtedy premię gotówkową.

Oto screen z konta:

W połowie roku pomogłam mojej teściowej założyć konto promocyjne i też otrzymała premię:

Z promocji w BNP Paribas warto skorzystać tym bardziej, że konto założysz całkowicie przez internet – bez wychodzenia z domu. No, a po odebraniu premii możesz je – również bez wychodzenia z domu – bez problemu zamknąć.

Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta. Sam zdecydujesz czy chcesz z niego dalej korzystać czy nie. Pamiętaj tylko, że obowiązuje 30 dni wypowiedzenia.

Dwa słowa wyjaśnienia…

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak musisz wiedzieć, że w dzisiejszych czasach to bardzo popularna forma reklamowania się banków (bo nie tylko BNP Paribas takie organizuje).

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałem kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może zgarnąć 300zł?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc wiadomo, że bank częściowo ograniczy grupę, która może z niej skorzystać.

W tym wypadku należy spełniać (jednocześnie) te 2 proste warunki:

 • Być osobą pełnoletnią
 • W ostatnich 12 miesiącach nie posiadać konta w BNP Paribas

Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Na dokonanie rejestracji masz czas do 16 maja 2021 r. ale pamiętaj, że ta promocja jest mocno limitowana – bank dopuszcza 3 000 kont założonych w ramach promocji. Myślę, że warto się pospieszyć, bo wartość bonusu jest naprawdę spora, a warunki promocji możesz sobie wybrać sam. Szkoda byłoby, gdyby taka okazja przeszła Ci pod nosem.

Czy WSZYSTKO jest darmowe? – prześwietlam opłaty

Po przejrzeniu tabeli opłat i prowizji okazuje się, że to rzeczywiście świetna okazja, bez żadnych haczyków.

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

Poniżej przedstawiam jak się wszystko prezentuje dla tego konta:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Wiesz już, że to działa, wiesz też kto może skorzystać z promocji oraz że za utrzymanie konta nie zapłacisz ani złotówki. Czas więc na szczegółową instrukcję, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby odebrać bonus:

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz konto z kartą płatniczą

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 16 maja 2021 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania. Uważam, że to najwygodniejsza forma.
 • Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 31.05.2021 r.

KROK #2 Wybierz swoją aktywność

Jak wspominałam, ta promocja różni się od innych tym, że sam wybierasz, jakie warunki promocji masz spełnić. Oto możliwości do wyboru.

OPCJA#1: Przelewy i wpływy

W czerwcu, lipcu oraz sierpniu 2021 roku:

 • wykonaj min. 3 przelewy na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej
 • zapewnij wpływ na łączną kwotę 1000 zł

OPCJA #2: Transakcje BLIK i wpływy

W czerwcu, lipcu oraz sierpniu 2021 roku:

 • wykonaj 5 transakcji BLIK
 • zapewnij wpływ na łączną kwotę 1000 zł

OPCJA#3: Płatności kartą i wpływy

W czerwcu, lipcu oraz sierpniu 2021 roku:

 • wykonaj 6 płatności kartą
 • zapewnij wpływ na łączną kwotę 1000 zł

Zasady dla wszystkich opcji są takie same:

Jeśli chodzi o przelewy, to mają to być te najzwyklejsze standardowe przelewy, nie BLIK i nie natychmiastowe.

Wpływ może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od znajomych czy rodziny. Może być on jednorazowy, a możesz przelewać tam i z powrotem nawet 100 zł aż uzbiera Ci się łącznie 1000 zł wpływu. Pieniądze nie muszą leżeć na koncie, wystarczy że zostaną zaksięgowane.

Jeśli wybierzesz transakcje BLIK, to po prostu zapłać za zakupy w internecie bądź sklepie stacjonarnym. Możesz też wykonać wypłatę z bankomatów lub przelew za pomocą BLIKa. Płatności mogą być na jakąkolwiek kwotę. Ja lubię spełniać ten warunek dokonując wpłat BLIK na siepomaga.pl.

Przy płatnościach kartą należy pamiętać, że nie będą brane pod uwagę płatności BLIK oraz płatności szczególne jak np. opłata za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wtedy również po prostu zapłacić za zakupy w sklepie bądź internecie.

Którą opcję wybrać?

Wszystkie warunki są banalne, jednak ja wybrałabym chyba opcję pierwszą. Wtedy przelewam 1000 zł na nowe konto w BNP Paribas i następnego dnia zwracam je w 3 częściach na moje główne konto w Millennium. Tym samym spełniłabym dwa warunki za jednym zamachem.

Jednak wybierając opcję pierwszą warto zapisać sobie, aby dodatkowo dokonać 1 płatności kartą (na dowolną kwotę), aby konto i karta były darmowe. No chyba, że masz poniżej 26 lat. Wtedy i tak masz wszystko darmowe 🙂

Oczywiście możesz wybrać każdą z opcji – jeśli lubisz robić zakupy lub otworzyłeś to konto jako swoje główne, to zapewne żadnym problemem nie będzie wykonanie paru płatności.

Pamiętaj jednak, że warunki wybierasz tylko raz – podczas rejestrowania się w promocji. Późniejsza zmiana jest niemożliwa i musisz trzymać się swojego wyboru aż do końca promocji.

Kiedy bank przekaże bonus?

Informację o otrzymaniu pierwszej premii (100 zł) otrzymasz do 19 lipca 2021 r. Nagroda zostanie wypłacona na konto do 31 lipca 2021 r.

W mailu z informacją o przyznaniu pierwszej nagrody dostaniesz dodatkowo specjalny link. To ważne, aby maksymalnie do 25 lipca 2021 r, zalogować się na wskazanej tam stronie i podać numer konta promocyjnego, na który zostanie wypłacona nagroda. Pamiętaj więc, żeby regularnie sprawdzać swoją skrzynkę wraz z zakładką SPAM.

Informację o otrzymaniu drugiej premii (100zł) otrzymasz do 27 sierpnia 2021 r, a wypłacona Ci zostanie do 31 sierpnia 2021 r. Już nie musisz po raz drugi podawać numeru konta.

Trzecia nagroda (100zł) wpadnie na Twoje konto w taki sam sposób do 30 września 2021 r.

Konto i karta muszą być aktywne na dzień wydania bonusu. Jeśli przez ten czas nie przekonasz się do konta, to bez problemu będziesz mógł je zamknąć. Możesz to nawet zrobić ze swojego domu dzwoniąc na infolinię banku.

Gwarantujemy, że to prawda!

Nasze podejście jest proste. Piszemy prawdę i robimy to rzetelnie. Czujemy się odpowiedzialni za informacje, które wypuszczamy, dlatego każdy artykuł jest tworzony przez dwie osoby z naszego zespołu – jedna pisze, a druga sprawdza jego zgodność z regulaminem promocji.

Przeczytaj cały tekst i porównaj go z regulaminem. Jesteśmy tak pewni swego, że jeśli wypatrzysz jakąś niezgodność to przelejemy Ci na konto 50zł. Wystarczy, że napiszesz na pytania@banklovers.pl.

Mała pomoc ode mnie

Dla każdej promocji – również i dla tej – przygotowujemy podręczny plik PDF z listą kroków do odhaczenia. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnego z punktów.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Moja opinia

TAK!, TAK! i jeszcze raz TAK! dla takich promocji. Przejrzyste warunki, wysokie premie, a teraz do tego wszystkiego samodzielny wybór aktywności premiowanej.

Dla mnie to bomba i sama wzięłabym chętnie udział, gdyby nie fakt, że jeszcze muszę odczekać kilka miesięcy po poprzednim zamknięciu konta. Co bym wybrała już wiesz, a Ty? Co wybierasz? 🙂

O autorce:

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Hagen (Ad Astra) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Michałowicach,
przy ul. Polnej 16, 05-816 Michałowice
NIP: 534 246 86 48
tel. 801 321 123 lub 22 134 00 00