Bank ING przedłuża promocję, w której podtrzymuje rekordową stawkę (jak na nich), czyli kwotę 500zł dla nowych i powracających klientów, którzy otworzą teraz konto. Przejrzałam dokładnie regulamin promocji i zapewniam Cię, że nie ma tutaj żadnych haczyków, ani dodatkowych opłaty ukrytych małym druczkiem.

Wszystkie szczegóły, wraz z instrukcją jak odebrać tę rekordową premię, zamieszczam w artykule poniżej:

Kto może wziąć udział w tej promocji?

Warunki promocji są identyczne i tak samo dobre, niezależnie czy otworzysz konto Mobi (dla osób 18-25lat) czy konto Direct (dla osób starszych).

W aktualnej promocji, która trwa do 27 czerwca 2024r., mogą wziąć udział wszystkie osoby, które po 31 grudnia 2022r. nie posiadały ani nie współposiadały konta w ING oraz po 29 marca 2024r. nie posiadały, nie współposiadały, ani nie były pełnomocnikami żadnego produktu w Banku ING.

A oto moja instrukcja, jak zdobyć wspomniane na początku artykułu 500zł:

Krok #1 – Otwórz konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Aby zdobyć pełną premię 500zł, należy założyć konto na tej specjalnej stronie promocyjnej uwzględniając podczas jego zakładania następujące kwestie:

 • Konto musi być otwarte metodą „na selfie”. Na podanej stronie klikasz przycisk „załóż konto” i instalujesz aplikację mobilną poprzez odpowiedni link/przycisk lub kod QR. Tam, podasz wszystkie swoje dane i zweryfikujesz tożsamość.
 • Otwierając konto wyraź zgodę na marketing drogą elektroniczną oraz na profilowane informacje handlowe (zgodę można później odwołać)
 • Należy otworzyć konto z kartą (wymaga tego regulamin promocji)
 • Oprócz zwykłego konta osobistego musisz otworzyć również Otwarte Konto Oszczędnościowe (w skrócie OKO). Na szczęście jest całkowicie darmowe.

Pierwszy raz zakładasz konto metodą „na selfie”? Rozwiń po podpowiedzi:

ROZWIŃ

Podpowiedź: Konto metodą „na selfie” najlepiej zakładać przy świetle dziennym. Możesz stanąć przy oknie, aby twarz była lepiej oświetlona.

Jeśli zakładasz konto po zmroku, polecam zapalić mocne światło, które nie będzie rzucało cienia na twarz czy dowód osobisty. Często, dobrze sprawdza się w tym celu światło w łazience.

Pamiętaj, aby podczas robienia zdjęcia, nie było innych ludzi i luster za Twoimi plecami – w przeciwnym wypadku weryfikacja zostanie automatycznie odrzucona.

Krok #2 – Po otwarciu konta wyraź zgodę na weryfikację behawioralną

Kolejnym krokiem prowadzącym do odebrania pełnej premii 500zł jest wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną. Regulamin wymaga, aby zrobić to do 30 września 2024r., ale polecam zająć się tym od razu po otwarciu konta, aby nie umknęło w przyszłości.

Weryfikacja behawioralna jest to dodatkowe zabezpieczenie Twoich środków przed cyber-przestępcami i w skrócie mówiąc polega na wykrywaniu nietypowych zachowań na Twoim koncie i w aplikacji mobilnej.

Więcej możesz dowiedzieć się z filmu przygotowanego przez ING:

Funkcję tę włączysz w aplikacji mobilnej banku ING w ustawieniach swojego profilu: Wybierz tam opcję „Moje dane” -> „Zgody i oświadczenia” -> „Profilowanie” -> „Zgoda na weryfikację behawioralną”.

Krok #3 – Zrób przelew zasilający na nowe konto w trzech miesiącach

Trzecim krokiem jest zapewnienie przed 30 września wpływów na konto w kwocie min. 1000zł w trzech dowolnie wybranych miesiącach (w każdym z miesięcy po min. 1000zł).

Przykładowo wpływ ten możesz zapewnić w kwietniu, czerwcu i wrześniu (wybierz 3 dowolne miesiące). Wpływ ten może być w formie jednego lub kilku przelewów, aż uzbiera się 1000zł danego miesiąca. Może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od znajomych czy rodziny.

Liczy się sam fakt wpływu. Pieniądze nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas.

Krok #4 – Wykonaj płatności na łączną kwotę min. 1000zł

Płatności na łączną kwotę min. 1000zł należy wykonać przed 30 września 2024r. i liczy się tutaj suma wszystkich płatności od otwarcia konta, więc będziesz mieć wiele miesięcy na wykonanie tego zadania.

Liczą się zakupy kartą, kartą dodaną do cyfrowych portfeli oraz płatności BLIK za zakupy (nie liczą się natomiast przelewy BLIK na numer telefonu).

Krok #5 – Wykonaj 3 płatności BLIK na dowolną kwotę

Bank, w regulaminie promocji wymaga również, aby wśród wykonanych przed 30 września 2024r. płatności były 3 płatności BLIK za zakupy w internecie (np. na allegro).

Płatności mogą być na dowolną kwotę, a kwota zakupów BLIK będzie wliczana do kwoty z kroku poprzedniego.

Krok #6 – Załóż cel oszczędnościowy

Ostatnim krokiem na drodze do zdobycia premii 500zł jest założenie celu oszczędnościowego na swoim nowym Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO) i zapewnienie na nim salda min. 300zł na dzień 30 września 2024r.

I to tyle!

Po wykonaniu tych prostych aktywności, bank wypłaci Ci premię 500zł do dnia 15 października 2024r. Nie ma żadnych długoterminowych zobowiązań, losowań ani ukrytych kruczków.

Po prostu otwierasz konto, wykonujesz opisane tutaj kroki i dostajesz premię na swoje konto.

Ile kosztuje konto w ING?

Opłaty dla konta Direct (dla osób od 26 lat) prezentują się następująco:

 • 0 zł – opłata miesięczna za prowadzenie konta;
 • 0 zł – internetowe przelewy krajowe;
 • 0 zł – opłata miesięczna za kartę. Warunkiem bezpłatności jest wykonanie płatności na kwotę 300 zł w poprzednim miesiącu. W przeciwnym wypadku bank naliczy 7 zł miesięcznie;
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash.

A dla konta Mobi (dla osób 18 – 25 lat) wygląda to jeszcze lepiej:

 • 0 zł – opłata miesięczna za prowadzenie konta;
 • 0 zł – internetowe przelewy krajowe;
 • 0 zł – opłata miesięczna za kartę (bezwarunkowo)
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash.

Oznacza to, że w stosunkowo łatwy sposób przejdziesz przez całą promocję bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dokumenty dotyczące promocji: