Też mi było ciężko uwierzyć w pierwszym momencie, ale serio tak jest: w tej promocji karty kredytowe od Citi Handlowy możesz otrzymać aż 600zł przelewem i 300zł w bonach na zakupy w wybranym sklepie.

A wszystko to za to, że będziesz aktywnie używać karty kredytowej od Citi. Wystarczy co miesiąc zapłacić nią min. 300 zł za swoje zakupy i bonus będzie Twój.

I to nie koniec! Pierwszy raz od bardzo dawna bank zdecydował się na dodatkowy, niemały bonus: obsługa karty w pierwszych 12 miesiącach bedzie całkowicie za darmo. Wystarczy, że w pierwszym miesiącu zalogujesz się do aplikacji oraz zarejestrujesz kartę w Bezcennych Chwilach (co i tak jest warunkiem promocji).

Promocja trwa do 30 czerwca 2023r., ale im prędzej weźmiesz udział, tym szybciej otrzymasz voucher, a do tego bank ograniczył ilość osób, które mogą wziąć udział w promocji do 3000!

Kto może skorzystać?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc oczywiście Citibank (zresztą jak każdy bank w tego typu promocjach) przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 września 2022 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

  • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

  • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

KROK #1 – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia bonusu w wysokości 900zł jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Podczas wypełniania wniosku o kartę koniecznie zaznacz zgodę na kontakt banku w celach marketingowych.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie formularz-zgloszeniowy-citibank-1.jpg

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

  • 0 zł – wydanie karty kredytowej
  • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
  • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
  • 26,35% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Jak pisałam na początku, regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy opłata będzie wynosiła 0zł. Wystarczy, że wykonasz kroki 1-4 z tego artykułu (czyli przejdziesz przez proces otwierania karty, aktywujesz ją przez zalogowanie się do profilu i zarejestrujesz kartę w Bezcennych Chwilach). Po tym czasie karta będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w danym miesiącu wyniesie min. 1000 zł

KROK #2 – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

KROK #3 – Aktywuj kartę, zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

  • Aktywuj kartę poprzez aplikację mobilną lub serwis bankowości internetowej, a później min. 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po podpisaniu umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

KROK #4 – Zarejestruj kartę w Bezcennych Chwilach

Po aktywacji karty pozostanie Ci jeszcze jej rejestracja w programie Bezcenne Chwile. Wykonaj ten krok najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym założyłeś kartę.

KROK #5 – Płać kartą Simplicity za zakupy i weź 900zł

  • W miesiącach: od pierwszego do dziewiątego następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę dokonaj kartą płatności na min. 300zł (w każdym z tych miesięcy)

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne. m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

Czyli jeśli otworzysz konto w styczniu, to do końca lutego masz czas na zalogowanie się do aplikacji. Płatności na 300 zł wykonasz wtedy w miesiącach: luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik.

Premia podzielona jest na 2 części. Pierwsze część premii to 24 000 punktów z Bezcennych Chwil, które warte są 300 zł i otrzymasz je po spełnieniu warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu po otwarciu konta.

Druga część premii jest przyznawana na trochę innych warunkach. Otóż w tym przypadku otrzymasz po 100zł za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek promocji (tzn. 300zł wydane kartą). Niespełnienie warunku w jednym z tych miesięcy (od 4 do 9) nie pozbawia Cię szansy na zdobycie premii za inne miesiące.

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz warunki promocji.

Po tej informacji o spełnieniu warunków promocji, obiecany przelew otrzymasz 30 dni później. Z doświadczenia jednak wiemy, że często dzieje się to znacznie szybciej. Otrzymasz go jako wiadomość w bankowości internetowej.

Jeśli brzmi Ci to zbyt skomplikowanie, to po prostu ściągnij sobie PDF-a, w którym umieściliśmy konkretne daty w zależności od tego, kiedy otworzyłeś konto. Nie będziesz musiał zastanawiać się, w którym miesiącu co trzeba zrobić i kiedy dostaniesz premię.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: