Jest początek listopada. Za oknem szarówka i ogólna niepewność. Nie bardzo wiadomo, co będzie za tydzień czy dwa, ale jedno jest pewne…

Jeśli założysz konto osobiste w nowej promocji Santandera i spełnisz warunki, o których piszę poniżej to gotówka trafi na Twoje konto.

Edit 26.11.2020r.: Niestety to są już ostatnie dni tej świetnej promocji. O udziale decyduje data wypełnienia formularza na tej specjalnej stronie. Jeszcze zdążysz skorzystać!

Podstawowa premia w tej promocji to 250 zł. Jednak bank oferuje Ci dodatkową premię. Co dokładnie dostaniesz?

 • Premia 1 – 200 zł za założenie konta i wykonanie określonych aktywności;
 • Premia 2 – 50 zł za podanie kodu poleceń (opcjonalnie)
 • Premia 3 – 100 zł w postaci 6800 punktów Bezcenne Chwile za zarejestrowanie się w programie (opcjonalnie)
 • Premia 4 – 50 zł za założenie konta dla dziecka (opcjonalnie);

Premia 1 i 2 jest łatwa do zdobycia dla wszystkich którzy od roku nie mieli konta w Banku Santander.

Dodatkową premię nr 3 zgarną Ci, którzy nie korzystali dotychczas z programu Bezcenne Chwile. Z kolei premia nr 4 to dodatek, z którego mogą skorzystać rodzice, którzy chcieliby założyć dodatkowo konto dla dziecka.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 250, 350 lub 400 zł (do wyboru!). Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Wszystko dokładnie rozpisuję poniżej w przystępnej instrukcji krok po kroku, więc nie martw się jeśli chwilowo dostajesz od tego wszystkiego zawrotów głowy 🙂

Czytaj dalej i wszystko wyjaśnię!

Nasi czytelnicy nie raz i nie dwa, dzięki naszym wskazówkom, podołali zawiłościom promocji bankowych – podołasz i Ty 🙂 A ja Ci we wszystkim pomogę.

Zobacz co inni piszą o swoich doświadczeniach:

W dodatku możesz później w dowolnym momencie po odebraniu premii łatwo zamknąć to konto. Nie ma żadnych zobowiązań. Zrobisz to przez panel bankowości internetowej i wideorozmowę z konsultantem oraz na infolinii – nie musisz nawet wychodzić z domu. Pamiętaj tylko, że obowiązuje 30 dni wypowiedzenia.

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak – jak już wspomniałam – to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

W ostatnim roku opisaliśmy na naszej stronie 105 różnych promocji bankowych, a nasz fanpage śledzi ponad 4900 osób:

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może skorzystać z tej okazji

Promocja skierowana jest do nowych oraz powracających klientów Banku Santander. Jeśli po 1 listopada 2019 nie posiadałeś konta osobistego w Santander – śmiało, możesz skorzystać. Od otrzymania super premii dzieli Cię tylko 5 prostych kroków.

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 30 listopada 2020r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę”

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na tej specjalnej stronie.

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet (a umowę możesz podpisać za pośrednictwem kuriera lub przez video rozmowę). Kurier może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 30 listopada 2020r., a umowę możesz podpisać do 15 grudnia 2020r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

Wszystkie zgody marketingowe powinny być wyrażone najpóźniej do 30 grudnia. Nie cofaj ich do momentu odebrania premii. Wypełniając formularz będziesz mieć też do wyboru jedną z dwóch kart, Visa lub Mastercard. Nie ma między nimi różnicy. Wybierz dowolnie.

Konto jest bezwarunkowo bezpłatne. Z kolei karta płatnicza ma dwa modele rozliczania do wyboru:

 • 3zł miesięcznie
 • 0zł miesięcznie po wykonaniu 5 płatności na dowolną kwotę (inaczej 5zł)

Sam w panelu internetowym będziesz mógł ustalić którą formę wybierzesz. Ja sugeruję Ci tę drugą, która umożliwia przejście przez całą promocję bez nawet najmniejszych kosztów.

Dla ułatwienia znalazłam dla Ciebie video-instrukcję jak się to robi:

Aby zgarnąć cały bonus w wysokości 400 zł trzeba założyć konto z kartą dopasowaną Mastercard (tak się nazywa), jeśli zdecydujesz się na premię 200 zł możesz wybrać konto bez karty, a aktywności z „kroku #2” wykonać BLIKiem.

KROK #2 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach i zgarnij pierwsze 200 zł

Drugim krokiem jest wykonanie 3 naprawdę prostych aktywności. Należy wykonać je w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu konta (możesz zacząć w tym samym lub kolejnym miesiącu po otwarciu konta):

 • zapewnij wpływy na łączną sumę 1000 zł na Twoje nowe konto;
 • wykonaj 5 płatności kartą lub blikiem na dowolną kwotę;
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Te wszystkie aktywności należy wykonać w KAŻDYM z trzech miesięcy.

Przykład:

Jeśli konto założysz w listopadzie, to wymienione wyżej aktywności powinieneś wykonać w KAŻDYM z trzech kolejnych miesięcy: listopadzie, grudniu i styczniu LUB grudniu, styczniu i lutym.

Wpływ zasilający na nowe konto oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto. Nie zaliczy się wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

No, a płatności kartą (lub BLIK) mogą być na dowolną kwotę – możesz zapłacić nawet 5 razy za jedną bułkę w piekarni. W ten sposób warunki tej promocji stają się dla Ciebie banalnie proste i spełnisz je nawet jednego dnia.

Mała podpowiedź ode mnie – nie zostawiaj płatności kartą na ostatni dzień miesiąca. Jeśli bank nie zdąży jej zaksięgować to nie zaliczy Ci promocji. Ja zawsze ustawiam sobie przypomnienie w połowie miesiąca.

Krok #3 – Podaj poprawny kod polecający i zgarnij dodatkowe 50 zł

Wykonanie dwóch powyższych kroków GWARANTUJE Ci odebranie premii w wysokości 200 zł. Krok trzeci powiększa ją o dodatkowe 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.11.2019r.

Oto co należy zrobić, aby je zdobyć:

Wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, zobaczysz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz użyć naszego kodu polecającego:

1012811863

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)
 • zarejestruj kartę Santandera w programie Bezcenne Chwile

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

Krok #4 – Zarejestruj się w programie Bezcenne Chwile i weź punkty warte 100 zł na przywitanie

To część, którą mogą zgarnąć Ci, którzy nigdy wcześniej nie zarejestrowali się w programie Bezcenne Chwile i którzy założyli Konto Jakie Chcę wraz z kartą w okresie od 1.10.2020 r. do 30.11.2020 r.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ta część promocji jest akurat limitowana i jedynie pierwsze 6800 zarejestrowanych w programie kart otrzyma bonusowe punkty. Nie warto więc zwlekać.

Aby odebrać powitalne punkty należy:

 • zarejestrować kartę promocyjnego konta najpóźniej do końca listopada
 • zaznaczyć min. 1 zgodę marketingową
 • do końca listopada min. 1 raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku Santander
 • w ciągu 30 dni od wzięcia udziału w programie Bezcenne Chwile wykonać jedną płatność kartą na jakąkolwiek kwotę

Jest kilka rodzajów płatności, które się nie zaliczą (np. doładowanie wirtualnych portfeli) dlatego po prostu zapłać za zwykłe zakupy w sklepie – nawet za 1 bułkę albo zapałki.

Punkty powitalne (6800 punktów wymienne na równowartość 100zł) zostaną Ci przyznane w ciągu 10 dni roboczych od momentu spełnienia warunków.

Punkty te są ważne przez 2 miesiące licząc od dnia ich otrzymania i będziesz mógł ją wymienić w panelu Bezcenne Chwile na dowolną nagrodę o wartości 100zł (np. voucher do Empiku, Douglas, CircleK, Frisco i wielu innych…)

KROK #5 – Załóż Konto jakie Chcę dla Młodych i odbierz 50 zł kieszonkowego dla dziecka

Jeśli nie masz dziecka, to ten krok możesz pominąć i zdobyć pozostałe premię. Jeśli jednak masz dziecko w wieku poniżej 18 roku życia, to aż żal nie postarać się o dodatkowe 50 zł kieszonkowego dla niego. Oto co musisz zrobić:

 1. Najpóźniej do 25 grudnia 2020 złożyć wniosek o Konto Jakie Chcę dla Młodych. Zrobisz to łatwo logując się do bankowości online.
 2. Najpóźniej do końca grudnia dopełnij wszystkich formalności związanych z otwarciem konta dla dziecka.
 3. Wyraź zgody marketingowe na kontakt ze strony banku.

To wszystko. Tyle wystarczy, żeby Twoje dziecko otrzymało 50 zł ekstra.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

I to tyle! Premia jest Twoja!

Tak jak obiecywałam, wszystko się wyjaśniło i poukładało, prawda?

Po wykonaniu kroków 1 i 2 do 15.04.2021 r. na Twoje konto w Santanderze wpłynie premia 200 zł.

50 zł za podanie kodu polecającego wpadnie do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki z „kroku #3”.

Punkty na start z kroku #4, tak jak już wspomniałem, otrzymasz do 10 dni roboczych od spełnienia warunków.

A dodatkowe kieszonkowe dla dziecka w wysokości 50zł wpłynie na Twoje konto do 15.04.2021r.

Po odebraniu premii możesz dowolnie zdecydować czy chcesz zamknąć konto czy zachować je sobie na dłużej. Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Odpowiadam serio: czy warto?

Będę szczera – w tak niepewnych czasach taka premia jest jak znalazł. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą. Fajne kieszonkowe dla dziecka, a dla Ciebie 250 zł lub 350zł jeśli nie korzystałeś wcześniej z programu Bezcenne Chwile.

To dodatkowa kwota w sam raz na parę dobrych butów, solidne zakupy spożywcze czy markowe perfumy! Przypuszczam, że będziesz wiedział co zrobić z tymi pieniędzmi. A jeśli nie masz planów zakupowych – możesz zaoszczędzić!

Jak najbardziej POLECAM!

Dokumenty dotyczące tej promocji: