Dzięki nowej współpracy Banku Pekao S.A., marki VISA i sieci sklepów Żabka dostajemy w tym miesiącu świetną okazję na skorzystanie z dziecinnie prostej promocji:

 • Otwierasz konto w Pekao S.A. – dostajesz 50zł + 50zł jako voucher do Żabki
 • Robisz 15 płatności kartą VISA – dostajesz 150zł

Przeczytałam uważnie regulamin promocji i mogę powiedzieć, że nie ma w nim żadnych haczyków, ani ukrytych opłat.

Jesteś tu nowy? Dowiedz sie jak działają takie promocje:

ROZWIŃ

Dlaczego Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Wiarygodność promocji organizowanych przez Pekao S.A. potwierdzają też nasi czytelnicy, który brali udział w poprzednich edycjach tej promocji:

Kto i kiedy może skorzystać z tej okazji?

Promocja trwa do 15 maja 2023r. do godziny 23:59, ale im wcześniej założysz konto tym wcześniej otrzymasz premię, więc nie ma co za długo zwlekać 🙂 Tym, bardziej, że ilość bonów do Żabki jest ograniczona.

Co prawda limit to aż 24 000 sztuk, ale na stronie banku możesz zobaczyć, ile ich jeszcze pozostało.

W promocji mogą wziąć udział pełnoletnie osoby, które po 1 stycznia 2021r. nie posiadały konta ani lokaty w Pekao S.A oraz w trakcie trwania promocji nie posiadają żadnego produktu kredytowego w banku. Oznacza to, że jeśli miałeś konto w tym banku, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2021r. to też możesz zgarnąć 250zł w tej łatwej promocji.

Wszystko w tej promocji jest tak banalnie proste, ze całość można streścić w 3 punktach:

KROK #1: Załóż przez internet konto z kartą płatniczą

Wejdź na tę stronę promocyjną by założyć konto „Przekorzystne” wraz z kartą płatniczą Visa Debit FX (regulamin wymaga, aby wziąć kartę VISA). Po prostu na podlinkowanej stronie zaakceptuj regulamin i kliknij w czerwony przycisk. Następnie podaj swoje dane w formularzu rejestracyjnym.

KROK #2: Zweryfikuj swoją tożsamość w aplikacji mobilnej

Po rejestracji zainstaluj aplikację mobilną banku Pekao S.A. (nazywa się PeoPay) i zaloguj się podanymi wcześniej danymi. Tam dokończysz zakładanie konta robiąc zdjęcie dowodu osobistego i wysyłając selfie na potwierdzenie tożsamości.

Regulamin wymaga, aby konto założyć właśnie w ten sposób ale jeśli napotkasz na problemy techniczne to możesz dokończyć wniosek w oddziale banku i będzie to zaliczone – najważniejsze, żeby rozpocząć go internetowo.

KROK #3: Wykonaj aktywności na nowym koncie osobistym

Po otwarciu konta wykonaj 15 płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay podzielone na 3 kolejne miesiące (w każdym miesiącu 5 płatności). Płatności mogą być na dowolną kwotę – możesz nawet płacić za 1 bułkę w piekarni. Ważne tylko, aby były to płatności kartą lub aplikacją, ale nie BLIKiem.

Przykład: Jeśli założysz konto w marcu to wykonaj min. 5 płatności w kwietniu, min. 5 płatności w maju oraz min. 5 płatności w czerwcu.

I to tyle! Czekaj na swoje 250zł

Naprawdę to tylko tyle. Zgodnie z regulaminem promocji pierwsze 50zł przelewem oraz 50zł do Żabki otrzymasz na konto w Pekao S.A. do końca następnego miesiąca po otwarciu konta.

Bon do Żabki otrzymasz w postaci elektronicznego bonu i będziesz mógł go wykorzystać do 30.06.2024r.

Z kolei trzy bonusy po 50zł za płatności z kroku trzeciego otrzymasz przelewem na konto do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu tych aktywności.

Po otrzymaniu premii możesz zamknąć konto lub zachować je sobie na dłużej – nie ma żadnych długoterminowych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Ile kosztuje konto w Pekao S.A.?

Pod względem opłat konto w Pekao S.A. prezentuje się na tle konkurencji równie dobrze jak sama promocja. Dla osób poniżej 26 lat konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne.

Natomiast osoby od 26 lat w górę muszą w danym miesiącu wykonać 1 płatność kartą i zapewnić na konto wpływ w wysokości min. 500zł (może być z Twojego konta w innym banku), aby konto i karta były bezpłatne.

Korzystając z tego konta warto również pamiętać, aby ustawić potwierdzenia przelewów w aplikacji mobilnej (a nie potwierdzenia SMS, które są płatne) oraz korzystać tylko z bankomatów Pekao S.A.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: