Liczyliśmy na przedłużenie tej promocji, która cieszy się dużą popularnością i nie zawiedliśmy się – oto szósta edycja kultowej już promocji, w której dosłownie za 15 płatności kartą możesz otrzymać 200 zł. Co więcej: pierwsze 50 zł otrzymasz już za samo założenie konta!

Przeczytałam uważnie regulamin promocji i mogę powiedzieć, że nie ma w nim żadnych haczyków, ani ukrytych opłat, a wszystkie kroki, jakie należy wykonać, aby zdobyć okrągłe 200zł rozpiszę poniżej.

Teraz, premię 200zł można połączyć ze świetnym oprocentowaniem 8% na koncie oszczędnościowym, co sprawia, że ta okazja jest jeszcze ciekawsza!

Jesteś tu nowy? Dowiedz sie jak działają takie promocje:

ROZWIŃ

Dlaczego Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

  1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
     
  2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
     
  3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
     
  4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Wiarygodność promocji organizowanych przez Pekao S.A. potwierdzają też nasi czytelnicy, który brali udział w poprzednich edycjach tej promocji:

Kto i kiedy może skorzystać z tej okazji?

Promocja trwa do 9 stycznia 2023r., ale im wcześniej założysz konto tym wcześniej otrzymasz premię, więc nie ma co za długo zwlekać 🙂

W promocji mogą wziąć udział pełnoletnie osoby, które po 1 stycznia 2020r. nie posiadały konta ani lokaty w Pekao S.A. Oznacza to, że jeśli miałeś konto w tym banku, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2020r. to też możesz zgarnąć 200zł w tej łatwej promocji.

Wszystko w tej promocji jest tak banalnie proste, ze całość można streścić w 3 punktach:

KROK #1: Załóż przez internet konto z kartą płatniczą

Wejdź na tę stronę promocyjną by założyć konto „Przekorzystne” wraz z kartą płatniczą. Po prostu zaakceptuj regulamin i kliknij w czerwony przycisk. Następnie podaj swoje dane w prostym formularzu rejestracyjnym.

Polecam Ci wybrać kartę Mastercard Wielowalutową (zwaną również Mastercard Debit FX), ponieważ karty Mastercard od Pekao S.A. mogą brać również udział w cyklicznych promocjach Bezcenne Chwile (na pewno napiszemy o tym, kiedy wystartuje kolejna edycja) i będziesz mógł zgarnąć dodatkowe premie.

KROK #2: Zweryfikuj swoją tożsamość w aplikacji mobilnej

Następnie zainstaluj aplikację mobilną banku Pekao S.A. (nazywa się PeoPay) i zaloguj się podanymi wcześniej danymi. Tam dokończysz zakładanie konta robiąc zdjęcie dowodu osobistego i wysyłając selfie na potwierdzenie tożsamości.

Regulamin wymaga, aby konto założyć właśnie w ten sposób ale jeśli napotkasz na problemy techniczne to możesz dokończyć wniosek w oddziale banku i będzie to zaliczone – najważniejsze, żeby rozpocząć go internetowo.

KROK #3: Wykonaj aktywności na nowym koncie osobistym

Po otwarciu konta wykonaj 15 płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay podzielone na 3 kolejne miesiące (w każdym miesiącu 5 płatności) oraz w każdym z tych miesięcy zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej. Płatności mogą być na dowolną kwotę – możesz nawet płacić za 1 bułkę w piekarni. Ważne tylko, aby były to płatności kartą lub aplikacją, ale nie BLIKiem.

Przykład: Jeśli założysz konto w grudniu to wykonaj min. 5 płatności w styczniu, min. 5 płatności w lutym oraz min. 5 płatności w marcu. W każdym z tych miesięcy zaloguj się przynajmniej 1 raz do aplikacji mobilnej.

I to tyle! Czekaj na swoje 200zł

Naprawdę to tylko tyle. Zgodnie z regulaminem promocji pierwsze 50zł otrzymasz na konto w Pekao S.A. do końca następnego miesiąca po otwarciu konta.

Z kolei trzy bonusy po 50zł za płatności z kroku trzeciego otrzymasz przelewem na konto do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu tych aktywności.

Po otrzymaniu premii możesz zamknąć konto lub zachować je sobie na dłużej – nie ma żadnych długoterminowych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Chcesz dodatkowe 8% na koncie oszczędnościowym?

Teraz, wszystkie osoby, które założą konto osobiste w Pekao S.A., mogą założyć również konto oszczędnościowe aż na 8%. Z promocji mogą skorzystać również aktualni klienci banku, których średniomiesięczne saldo w okresie 1.07.2022 do 16.10.2022, wynosiło mniej niż 2000zł.

Oprocentowanie 8% obejmuje kwotę do 200 000zł (to wyjątkowo wysoka wartość) i będzie trwało 183 dni – pół roku – od otwarcia konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe z tak dużym oprocentowaniem będziesz mógł otworzyć poprzez bankowość internetową. Między 3. a 5. dniem od otwarcia konta osobistego, bank udostępni Ci w panelu taką możliwość.

Ile kosztuje konto w Pekao S.A.?

Pod względem opłat konto w Pekao S.A. prezentuje się na tle konkurencji równie dobrze jak sama promocja. Dla osób poniżej 26 lat konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne.

Natomiast osoby od 26 lat w górę muszą w danym miesiącu wykonać 1 płatność kartą i zapewnić na konto wpływ w wysokości min. 500zł (może być z Twojego konta w innym banku), aby konto i karta były bezpłatne.

Korzystając z tego konta warto również pamiętać, aby ustawić potwierdzenia przelewów w aplikacji mobilnej (a nie potwierdzenia SMS, które są płatne) oraz korzystać tylko z bankomatów Pekao S.A.

Jeśli natomiast zdecydujesz się na konto oszczędnościowe, aby skorzystać również z wysokiego oprocentowania 8%, to możesz być pewny, że konto oszczędnościowe będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: