Tego się nie spodziewałem! Jeszcze przed końcem roku wrócił HIT od banku PKO BP, z którego w sierpniu skorzystało aż 511 naszych czytelników.

Zasady są takie, jak wtedy – za otwarcie „Konta Za Zero” z kartą płatniczą, możesz – jeszcze przed Bożym Narodzeniem – otrzymać voucher do Allegro na 200 złotych. Wystarczy wykonać tylko 6 płatności. Nic więcej. Serio!

W tym artykule prześwietlam regulamin promocji i opisuję wszystko krok po kroku.

Jest jednak mały haczyk – bonusy wydawane są w kolejności spełnienia warunków. Oznacza to, że pierwsze 6000 osób otrzyma nagrodę w postaci vouchera.

Jesteś w bardzo dobrej sytuacji, bo promocja się dopiero zaczęła, więc jeśli teraz otworzysz konto, to voucher jest praktycznie pewniakiem. Co prawda promocja trwa do 18 grudnia, ale myślę, że zarówno z założeniem konta, jak i spełnieniem warunków nie ma co czekać.

Dlaczego PKO BP rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko PKO BP je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz, to wszystko ma sens, a do tego otrzymujemy wiele informacji od naszych czytelników, gdzie pokazują nam swoje łowy:

Zatem nie ma na co czekać – kto pierwszy ten lepszy!

Sprawdź, kto może wziąć udział w promocji

Jeśli jesteś pełnoletni i nie posiadałeś konta osobistego w PKO po 1 stycznia 2019 roku, to koniecznie czytaj dalej, bo masz przed sobą możliwość zrobienia dużych, świątecznych zakupów na Allegro płacąc za nie bonem. Jeśli posiadasz konto w Inteligo, to śmiało możesz wziąć udział w promocji!

„Konto Za Zero” – czy faktycznie jest za zero?

Zdarza się, że za pewne czynności banki naliczają opłaty, nawet gdy prowadzenie konta jest bezpłatne. Warto o tym wiedzieć. A ile zapłacisz za konto w PKO BP? Już odpowiadam:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – przelewy internetowe autoryzowane kodem SMS lub w IKO
 • 0 zł – wypłata gotówki za pomocą karty lub BLIKa ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
 • 0 zł – opłata za kartę pod warunkiem wykonania min. 5 płatności w miesiącu kartą lub BLIKiem (w przeciwnym wypadku 10 zł)

Oznacza to, że jeśli będziesz wykonywać min. 5 płatności kartą, to wszystko tutaj będzie dla Ciebie bezpłatne.

Jeśli otwierasz to konto tylko dla bonusu, to warunki bezpłatności karty pokryją się z warunkami promocji, a zaraz po odebraniu nagrody będziesz mógł zamknąć konto bez żadnych zobowiązań.

Wykonaj te 2 kroki i odbierz bon na 200 zł

Dokładnie prześwietliłam cały regulamin i wyciągnęłam z niego najważniejsze informacje, które przekazuję poniżej. Pamiętaj, że nie jest to żaden konkurs, ani losowanie, jednak regulamin wskazuje, że bonus otrzyma tylko pierwsze 6000 osób, które spełni poniższe warunki.

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz „Konto Za Zero” wraz z kartą

Maksymalnie do 18 grudnia 2020 roku przejdź na tę specjalną, promocyjną stronę i załóż konto wraz z kartą:

W tej promocji regulamin wymaga zaznaczenia zgód marketingowych. Będziesz mógł je wycofać, ale pamiętaj by to zrobić dopiero po odebraniu nagrody. Wystarczy, że zaznaczysz pierwszą zgodę – tę dotyczący wyłącznie kontaktu ze strony banku (nie trzeba zaznaczać zgód na kontakt innych podmiotów.

Sugeruję zaznaczyć ją od razu podczas wypełniania formularza, bo w późniejszym czasie może Ci to umknąć. Nie odwołuj zgody aż do otrzymania bonu!

Koniecznie pamiętaj również, aby zarejestrować się w promocji! Na tej samej stronie, pod przyciskiem, znajdziesz takie pola:

To kilka sekund roboty, ale ważne żebyś tego nie ominął rejestracji – szkoda by było nie dostać przez to premii. Sugeruję więc zrobić to w takiej kolejności:

1. Przechodzisz na stronę promocyjną i rejestrujesz się w promocji

2. Na tej samej stronie klikasz przycisk otwierający konto i od razu zaznaczasz wymaganą zgodę marketingową

Wtedy masz gwarancję, że niczego nie zapomnisz 🙂

Jeśli jednak zdarzy się tak, że niechcący pominiesz któryś z tych warunków, to regulamin pozwala na nadrobienie zaległości do 18 grudnia. Ja po prostu sugeruję to wykonać od razu, tym bardziej, że liczy się tu szybkość wykonania warunków.

Pamiętaj, żeby wybrać domyślną kartę debetową! Wybór karty złotej lub z wizerunkiem jest dodatkowo płatny!

KROK #2 – Potestuj, jak działa karta i BLIK

Wystarczy, że do 15 stycznia 2021 r wykonasz:

 • 3 płatności kartą na dowolną kwotę – możesz zrobić zakupy zarówno w internecie jak i zapłacić za zakupy w sklepie
 • 3 płatności BLIKiem na dowolną kwotę – możesz je wykonać w sklepach i/lub w internecie (ale nie wliczają się przelewy oraz wypłaty z bankomatów)

Tak naprawdę warunki spełnisz łatwo w ciągu jednego dnia. Wystarczy osobno zapłacić za 3 bułki kartą oraz za 3 jogurty BLIKiem (lub za zakupy w internecie).

Ja osobiście mam kilka takich kart, w których muszę wykonać płatności, więc po prostu drugiego dnia każdego miesiąca wchodzę na stronę www.siepomaga.pl lub www.ratujemyzwierzaki.pl i wspieram różne akcje. Od zawsze miałam ustalony miesięczny budżet na tego typu działalność, a teraz tylko rozdzielam go na 20 płatności (bo tyle w sumie mam z wszystkich kart) i wszystkie warunki mam z głowy.

Możesz też zapłacić za bilety do kina, paliwo, restaurację – za co chcesz. Jeśli płacisz za zakupy w internecie pamiętaj, aby wybierać opcję „karta”, w której podajesz numer karty i kod zabezpieczający z jej odwrotu (jeśli wybierzesz „szybki przelew”, to płatność nie zaliczy się na poczet spełnianych warunków promocji).

Aby nie przegapić żadnego punktu, ściągnij checklistę w PDF-ie i odhaczaj wykonane już czynności:

Kiedy i jak otrzymasz swój bon na Allegro?

Bonus będzie wydawany w postaci kodu elektronicznego w dwóch turach:

 • do 18 grudnia 2020 r dla osób, które spełnią warunki do 22 listopada 2020 r
 • do 12 lutego 2021 r. dla osób, które spełnią warunki 15 stycznia 2021 r

Nagrodę będziesz mógł odebrać poprzez aplikację IKO w sekcji „powiadomienia” lub w bankowości internetowej iPKO w sekcji „poczta”.

Klikając na poniższy obrazek otrzymasz praktyczne wskazówki w jaki sposób zalogować się po raz pierwszy do konta iPKO oraz w jaki sposób aktywować aplikację IKO.

Pamiętaj, aby do czasu odbioru nagrody mieć aktywne konto, kartę i w czasie wydawania nagrody mieć aktywną aplikację IKO. Nie wycofuj również zgód marketingowych.

Kilka najważniejszych informacji o bonie na Allegro:

 • bon jest ważny do 31 października 2021 roku
 • Aby go wykorzystać robisz normalnie zakupy na Allegro i po przejściu do płatności wpisujesz kod otrzymany SMS-em tutaj:
 • Bon jest jednorazowy, a niewykorzystana kwota przepada
 • Bon obowiązuje na cały „koszyk” więc możesz zrobić zakupy u wielu sprzedawców, aż uzbiera się 200zł
 • Jeśli wartość zakupów przekroczy 200zł to bon pokrywa kwotę 200zł, a nadwyżkę dopłacasz
 • Bon nie pokrywa kosztów wysyłki

To naprawdę tyle! Nie ma żadnych haczyków, prócz tego, że limit przyznawanych nagród na pewno wywierają presję czasową.

Tak to już jednak wygląda, że dobre promocje są albo ograniczone ilościowo albo czasowo. Nie pozostaje nic innego, jak wygospodarować sobie chwilę czasu i otworzyć konto w promocji.

Dokumenty dotyczące promocji: