Ostatnio doszłam do wniosku, że dawno nie trzymałam w ręku gotówki. Gdzie nie spojrzę, płacę kartą, telefonem lub przez internet. Dodatkowo sytuacja pandemiczna spowodowała, że w wielu miejscach, gdzie wcześniej były płatności gotówką, również zmieniono na płatności przelewem czy kartą.

Choć przyznam szczerze, że ja wybieram ten sposób płatności odkąd pamiętam, bo po prostu lubię tę wygodę.

A Ty? Lubisz płacić kartą lub telefonem?

Jeśli tak, to ta promocja wręcz została stworzona dla Ciebie. mBank oferuje zwrot za zakupy nawet do 150 złotych. Do promocji możesz dołączyć do końca maja 2021 r, ale po co czekać, jak bonus możesz dostać o wiele wcześniej?

Za chwilę wyjaśnię Ci dokładne szczegóły promocji, jednak chciałabym, żebyś wiedział, że jeśli spełnisz warunki promocji, to te pieniądze są gwarantowe przez regulamin promocji. Wydanie nagród rozdzielone jest na 3 raty, więc sam szybko się przekonasz, że to działa, gdy zobaczysz pierwszy zwrot na koncie.

Banki od zawsze prześcigają się w ofertach, a w ostatnim czasie zaszło to tak daleko, że zaczęli dawać nagrody i gotówkę za to, żebyś założył u nich konto.

Potwierdzają to nasi czytelnicy w komentarzach:

Domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Ale jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i przetestowanie konta osobistego?

Już odpowiadam…

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Zanim klikniesz w link kierujący Cię do strony banku…

Stawiamy na świadomy udział w promocjach bankowych. Robimy wszystko, żebyś był w 100% pewny na co podpisujesz umowę z bankiem i na jakich warunkach. Dlatego zanim klikniesz w link, sprawdź czy spełniasz ten warunek

W promocji udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które od 01.01.2017 roku nie posiadały w mBanku żadnego konta osobistego i oszczędnościowego.

Jeśli spełniasz ten warunek, to przejdź dalej, dowiedz się, jaki produkt oferuje mBank i jakie są warunki otrzymania bonusu w wysokości 150 zł.

Co zrobić, aby konto było darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH opłat.

W mBanku eKonto osobiste będzie dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce będą dla Ciebie darmowe, jeśli wypłacisz jednorazowo min. 100 zł. Przy niższej kwocie prowizja wynosi 2,50 zł (niższe kwoty polecam wypłacać poprzez wypłatę BLIK).

Jeśli chodzi o opłaty za kartę, to zasady zmieniają się z 1 marca 2021 roku. Tak więc, aby nie zapłacić za utrzymanie karty ani grosza:

 • do 28 lutego 2021 r: w każdym miesiącu wykonaj min. 1 płatność kartą.
 • od 1 marca 2021 r: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 350 zł.

Co prawda warunek ten staje się trudniejszy, jednak przy promocji z premią będzie go łatwiej spełnić, bo jednym z warunków tej promocji jest wykonywanie płatności kartą lub telefonem.

To teraz czas na działanie! Oto instrukcja co trzeba zrobić, aby odebrać od mBanku premię w wysokości 150 zł. Stworzyłam ją na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

Krok #1 – Załóż konto z kartą na tej specjalnej stronie

Bonusem objęte są konta promocyjne wraz z kartą założone na tej specjalnej stronie maksymalnie do 31 maja 2021r:

Wniosek złożysz całkowicie przez internet, a mBank obiecuje, że wypełnienie formularza zajmie dosłownie 5 minut (i tak faktycznie jest). Cały proces jest wyraźnie opisany na stronie banku, więc wszystko powinno pójść gładko.

Masz dwie formy otwarcia konta – przyjazd kuriera do twojego domu lub pracy (moim zdaniem najwygodniejsza opcja) albo możesz wybrać placówkę, którą masz blisko domu i tam złożysz swój podpis na dokumentach – w ten sposób dokończysz pierwszy krok na drodze do premii 150 zł.

Krok #2 – Wykonaj te proste aktywności

Jak wspominałam we wstępie, ta promocja polega przede wszystkim na wykonywaniu płatności kartą lub telefonem. Im więcej wykonasz płatności, tym więcej dostaniesz zwrotu na konto.

A wygląda to tak:

 • każda płatność telefonem i/lub płatność BLIK-iem = 2 zł zwrotu na konto
 • każda płatność kartą = 1 zł zwrotu na konto

Jako płatność BLIK bank rozumie wszelkie płatności BLIKiem w sklepie stacjonarnym i zakupy w internecie, wypłatę gotówki BLIKiem oraz przelew na niumer telefonu

Przy płatność telefonem bank dopuszcza wszelkie płatności w sklepach stacjonarnych oraz zakupy internecie przy pomocy aplikacji Google Pay/Apple Pay

Płatność kartą – liczą się wyłącznie zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. W tym wypadku bank nie weźmie pod uwagę wypłaty z bankomatu za pomocą karty.

Warto też pamiętać o tym, że bank nie zaliczy transakcji zwróconych.

W każdym z 3 miesięcy następujących po otwarciu konta będziesz mógł w taki sposób zdobyć 50 zł.

Jest jeszcze jedna rzecz… Aby Twoje płatności liczyły się na poczet promocyjnych zwrotów, w każdym z tych 3 miesięcy:

 • zasil eKonto jednorazową kwotą na min. 1000 zł
 • wykonaj co najmniej jedną płatność kartą
 • wykonaj co najmniej jedną płatność telefonem i/lub płatność BLIKiem

Oznacza to, że jeśli preferujesz wyłącznie jeden z rodzajów płatności (np. BLIK bo jest wart 2 zł za jedną płatność), to i tak w każdym miesiącu musisz wykonać przynajmniej jedną płatność kartą.

I to tyle. Płacisz za codzienne zakupy i przy okazji gromadzi się kwota do zwrotu, która jest przelewana na Twoje konto do końca kolejnego miesiąca, po którym spełniłeś warunki promocji.

Np. Otworzyłeś konto w lutym, więc miesiące, w których naliczać Ci się będzie zwrot za płatności to marzec, kwiecień oraz maj. Wypracowaną premię w postaci 3 x max. 50 zł otrzymasz w miesiącach kwiecień, maj i czerwiec.

Przygotowaliśmy dla Ciebie plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Miły dodatek

Jeśli wraz z otwarciem ekonta osobistego otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele, to będziesz mógł skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,8% w skali roku. Patrząc na propozycje lokat na rynku, ta opcja wydaje się być naprawdę w porządku.

Do tego bank proponuje bezpłatną usługę, dzięki której masz całodobowy dostęp do specjalistów w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu

Moja opinia

Jeśli szukasz nowego banku, to wydaje się to być idealny moment na zmianę.

Choć prawda jest taka, że wcale nie musisz rezygnować ze swojego dotychczasowego konta. Wystarczy, że na jakiś czas po prostu schowasz swoją obecną kartę do szuflady i będziesz płacić tylko kartą promocyjną z mBanku. Kiedy zbierzesz bonus, możesz zamknąć konto bez żadnych ograniczeń i powrócić do swojego obecnego banku.

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

mBank S.A.
z siedzibą w Warszawie
przy ul. Senatorskiej 18
NIP: 526-021-50-88
kontakt@mbank.pl
tel 801 300 800