mBank jest jednym z tych banków, który zazwyczaj organizuje promocje z bonusem o podobnej wartości. Zazwyczaj jest tu słowem kluczowym, bo zdarzają się promocje, w których bije inne banki na głowę.

Właśnie ruszyła akcja, w której do standardowych 150 złotych premii za aktywność otrzymasz jeden z wybranych przez siebie prezentów: 100 zł w bonie np. do Biedronki, walizkę lub głośnik bezprzewodowy JBL.

To już druga taka promocja mBanku, którą opisujemy. Pierwsza cieszyła się niezwykłą popularnością i otrzymywaliśmy ogrom wiadomości ze zdjęciami nagród odebranych w placówkach. Tak jest i teraz.

Ale musisz się spieszyć. Takie promocje z założenia nie trwają długo – tutaj masz czas do 21.03.2021 r, a potem wróci już standardowa promocja na 150 zł za aktywności.

Wypełniasz wniosek, idziesz do wybranej przez siebie placówki, tam kończysz zakładać konto i odbierasz wybrany prezent. To takie proste i nawet jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w promocjach, a nawet więcej – uważasz, że to ściema, to masz niepowtarzalną okazję się przekonać bez żadnego ryzyka. Konto zakładasz dopiero w banku, gdzie konsultant będzie mógł Ci najpierw potwierdzić to, co opisujemy poniżej.

Jest jeszcze jedna opcja: możesz wybrać konto Intensive i zgarnąć z nim dwie nagrody. Wtedy już nie bierzesz udziału w promocji 150 zł za aktywności, za to za aktywności na koncie możesz dostać darmowy rok z Allegro Smart oraz 100 zł na zakupy również do Allegro. Opiszę obydwie opcje, żebyś sam mógł zdecydować, choć ta z eKontem wydaje mi się być ciekawsza z uwagi na łatwe warunki bezpłatności konta i karty.

Za chwilę wyjaśnię Ci dokładne szczegóły promocji, jednak chciałabym, żebyś wiedział, że jeśli spełnisz warunki promocji, to te pieniądze są gwarantowane przez regulamin promocji. Zresztą, bardzo szybko się przekonasz, że promocja działa, bo po nagrodę możesz się zgłosić zaraz po otwarciu konta (nawet w tym samym dniu!).

Banki od zawsze prześcigają się w ofertach, a w ostatnim czasie zaszło to tak daleko, że zaczęli dawać nagrody i gotówkę za to, żebyś założył u nich konto.

Potwierdzają to nasi czytelnicy w komentarzach:

Domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Ale jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i przetestowanie konta osobistego?

Już odpowiadam…

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Zanim klikniesz w link kierujący Cię do strony banku…

Stawiamy na świadomy udział w promocjach bankowych. Robimy wszystko, żebyś był w 100% pewny na co podpisujesz umowę z bankiem i na jakich warunkach. Dlatego zanim klikniesz w link, sprawdź czy spełniasz ten warunek

W promocji eKonta udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które od 01.01.2017 roku nie posiadały w mBanku żadnego konta osobistego i oszczędnościowego.

Jeśli spełniasz ten warunek, to przejdź dalej, dowiedz się, jaki produkt oferuje mBank i jakie są warunki otrzymania bonusu.

Co zrobić, aby konto było darmowe?

Na razie skupiam się wyłącznie na opisaniu Ci opcji z eKontem, ponieważ warunki promocji oraz utrzymanie darmowego konta i karty są zdecydowanie łatwiejsze. Ostatni akapit artykułu poświęcę na opisanie konta Intensive.

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH opłat.

W mBanku eKonto osobiste będzie dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce będą dla Ciebie darmowe, jeśli wypłacisz jednorazowo min. 100 zł. Przy niższej kwocie prowizja wynosi 2,50 zł (niższe kwoty polecam wypłacać poprzez wypłatę BLIK).

Jeśli chodzi o opłaty za kartę, aby nie zapłacić za utrzymanie karty ani grosza wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 350 zł.

To teraz czas na działanie! Oto instrukcja co trzeba zrobić, aby odebrać od mBanku premię w wysokości 150 zł oraz dodatkowy bonus. Stworzyłam ją na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

Krok #1 – Wypełnij formularz na tej specjalnej stronie

Bonusem objęte są konta promocyjne wraz z kartą założone na tej specjalnej stronie maksymalnie do 21 marca 2021r:

Wniosek złożysz całkowicie przez internet, a mBank obiecuje, że wypełnienie formularza zajmie dosłownie 5 minut (i tak faktycznie jest). Cały proces jest wyraźnie opisany na stronie banku, więc wszystko powinno pójść gładko.

Promocja łączy się również z akcją PolecamBank, więc jeśli to dla Ciebie nie będzie problemem, wpisz proszę nasz kod polecający:

Krok #2 – Idź do banku i wybierz nagrodę

Następnie udaj się do wybranej przez siebie placówki, aby odebrać nagrodę podczas podpisywania dokumentów.

Promocja dostępna jest w oddziałach w następujących miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bochnia, Bydgoszcz, Bytom, Chrzanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Czeladź, Kielce, Kłodzko, Konin, Koszalin, Kraków, Legnica, Leszno, Lubin, Łódź, Mielec, Nowy Sącz, Nysa, Olsztyn, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Piaseczno, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Rzeszów, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Sosnowiec, Stalowa Wola, Stargard Szczeciński, Suwałki, Szczecin, Świdnica, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wejherowo, Wieluń, Włocławek, Wołomin, Wrocław, Września, Zabrze, Zakopane, Zgierz, Zielona Góra, Żyrardów.

Krok #3 – Wykonaj te proste aktywności

Możesz zakończyć na „szybkim strzale” i po prostu zgarnąć bonus odebrany w oddziale, a następnie… zamknąć konto. Możesz też po prostu płacić kartą następne 3 miesiące i zebrać jeszcze dodatkowo 150 zł w gotówce. Im więcej wykonasz płatności, tym więcej dostaniesz zwrotu na konto.

A wygląda to tak:

 • każda płatność telefonem i/lub płatność BLIK-iem = 2 zł zwrotu na konto
 • każda płatność kartą = 1 zł zwrotu na konto

Jako płatność BLIK bank rozumie wszelkie płatności BLIKiem w sklepie stacjonarnym i zakupy w internecie, wypłatę gotówki BLIKiem oraz przelew na niumer telefonu

Przy płatność telefonem bank dopuszcza wszelkie płatności w sklepach stacjonarnych oraz zakupy internecie przy pomocy aplikacji Google Pay/Apple Pay

Płatność kartą – liczą się wyłącznie zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. W tym wypadku bank nie weźmie pod uwagę wypłaty z bankomatu za pomocą karty.

Warto też pamiętać o tym, że bank nie zaliczy transakcji zwróconych.

W każdym z 3 miesięcy następujących po otwarciu konta będziesz mógł w taki sposób zdobyć 50 zł.

Jest jeszcze jedna rzecz… Aby Twoje płatności liczyły się na poczet promocyjnych zwrotów, w każdym z tych 3 miesięcy:

 • zasil eKonto jednorazową kwotą na min. 1000 zł
 • wykonaj co najmniej jedną płatność kartą
 • wykonaj co najmniej jedną płatność telefonem i/lub płatność BLIKiem

Oznacza to, że jeśli preferujesz wyłącznie jeden z rodzajów płatności (np. BLIK bo jest wart 2 zł za jedną płatność), to i tak w każdym miesiącu musisz wykonać przynajmniej jedną płatność kartą.

I to tyle. Płacisz za codzienne zakupy i przy okazji gromadzi się kwota do zwrotu, która jest przelewana na Twoje konto do końca kolejnego miesiąca, po którym spełniłeś warunki promocji.

Np. Otworzyłeś konto w marcu, więc miesiące, w których naliczać Ci się będzie zwrot za płatności to kwiecień, maj oraz czerwiec. Wypracowaną premię w postaci 3 x max. 50 zł otrzymasz w miesiącach maj, czerwiec i lipiec.

Miły dodatek

Jeśli wraz z otwarciem ekonta osobistego otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele, to będziesz mógł skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,8% w skali roku. Patrząc na propozycje lokat na rynku, ta opcja wydaje się być naprawdę w porządku.

Do tego bank proponuje bezpłatną usługę, dzięki której masz całodobowy dostęp do specjalistów w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu.

mKonto Intensive – odbierz 2 nagrody oraz voucher na 100 zł wraz z Allegro Smart

W tej promocji bierze również udział konto Intensive. Jeśli to na nie się zdecydujesz, to będziesz mógł wybrać dwie nagrody z dostępnych (walizka, głośnik, voucher) oraz kod na Allegro wraz z usługą Allegro Smart na rok za spełnienie warunków.

Promocja trwa dłużej, bo do 30.04.2021 r. Link do formularza jest ten sam, więc zwróć uwagę, czy klikasz na pewno w konto, które chcesz otworzyć:

W promocji konta Intensive udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które od 01.01.2017 roku nie posiadały w mBanku żadnego konta osobistego i oszczędnościowego.

Możesz wybrać jedną z tych kart: karta debetowa Visa Świat Intensive, Visa Foto, Visa Intensive lub Mastercard Intensive. Umowę również musisz podpisać w jednym z wymienionych wyżej w artykule miast, nagrody rzeczowe dostaniesz podczas podpisywania umowy, a premię po spełnieniu konkretnych warunków. Oto one:

 • aby otrzymać Allegro Smart na rok, należy wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 1500 zł w pierwszym pełnym miesiącu po otwarciu konta
 • aby otrzymać bon na Allegro w wys. 100 zł należy wykonać kartą transakcje na łączną kwotę min. 1500 zł w każdym z kolejnych trzech miesięcy, po pierwszym pełnym miesiącu

Kod na Allegro Smart otrzymasz poprzez wiadomość w serwisie transakcyjnym na koniec drugiego miesiąca, natomiast voucher na 100 zł do Allegro otrzymasz poprzez wiadomość w serwisie transakcyjnym na koniec piątego miesiąca.

Nagrody będą dostępne w serwisie transakcyjnym przez 3 miesiące i będzie można je aktywować najpóźniej do 31.12.2021.

Opłaty za konto Intensive

Opłata miesięczna za konto wynosi 49,5 zł (tak, jest to konto skierowane do bardziej zamożnych osób). Można jej uniknąć na kilka sposóbów:

 • jeśli w danym miesiącu na rachunek wpłynie łącznie min. 7000 zł. Może to być przelew z Twojego konta w innym banku.
 • jeśli posiadasz min. 100 000 zł aktywów w mBank
 • łączna suma obrotów na platformie eMakler wynosi min. 100 000 zł

Moja opinia

Jeśli chodzi o promocję z kontem Intensive, to na pewno nie jest ona najlepszą promocją jaką widziałam. Zdecydowanie bardziej polecam eKonto, które ma łatwiejsze warunki utrzymania go za darmo. Myślę, że tutaj nie trzeba dłużej przekonywać. Sam się przekonasz wypełniając formularz i podchodząc do jednego z oddziałów, by podpisać umowę i odebrać nagrodę. Tak naprawdę jeśli nie masz ochoty spełniać reszty warunków, to już sama stówka na Allegro jest super bonusem za samo założenie konta. Nawet nie musisz zaznaczać żadnych zgód marketingowych!

A jeśli chodzi o 150 zł bonusu za płatności, to wystarczy, że na jakiś czas po prostu schowasz swoją obecną kartę do szuflady i będziesz płacić tylko kartą promocyjną z mBanku. Kiedy zbierzesz bonus, możesz zamknąć konto bez żadnych ograniczeń i powrócić do swojego obecnego banku.

Basia Kuklicz – dusza podróżniczki, która nie lubi latać samolotem. Zakochana we włoskich klimatach. Nasza firmowa mistrzyni excela i wszelkiej maści tabelek. Talent do logicznego myślenia i przedstawiania trudnych zagadnień w prosty sposób sprawiają, ze jej teksty są przejrzyste i łatwe w odbiorze.

Dokumenty dotyczące promocji: