No i stało się! Santander na czerwiec przedłużył banalnie proste warunki promocji, które obowiązywały w poprzednim miesiącu. Teraz zgarniasz aż 500zł za wykonanie we wskazanych miesiącach naprawdę prostych aktywności.

Uzyskanie okrągłej kwoty 500zł jest możliwe dzięki połączeniu tych 3 promocji przygotowanych przez bank:

 • 400zł w promocji podstawowej „Załóż konto, zyskaj bonusy”
 • 80zł w „Programie Poleceń – edycja IV”
 • 20zł w akcji specjalnej pt. „20zł z Kantorem Santander”

Poniżej dokładnie rozpisuję, jak z tego skorzystać, aby się nie narobić i zgarnąć pełną premię 500zł od Santandera:

Na początek, zapewniam, że w promocji nie ma żadnych ukrytych haczyków, ani długoterminowych zobowiązań! A jeśli mi nie wierzysz, to na końcu artykułu załączam regulamin promocji i wszystkie dokumenty. Możesz to sam wszystko zweryfikować.

Ale musisz się spieszyć:

Czy to naprawdę działa?

ROZWIŃ

Czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tej promocji, już otrzymali swoje premie:

Robert z naszego zespołu też brał udział w promocji Santandera i otrzymał obiecaną premię. Mamy więc osobistą pewność, że w tej promocji jest wszystko uczciwe:

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać z tej okazji i odebrać do 500zł?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli po 1 czerwca 2022 roku nie posiadałeś ani współposiadałeś konta osobistego w Santanderze oraz nie brałeś udziału we wcześniejszych promocjach konta w banku Santander.

Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo. Trwa do 30 czerwca 2023r. do godziny 23:59, a o udziale decyduje data wysłania wniosku o konto na tej specjalnej stronie promocyjnej.

Na stronie banku zobaczysz kwotę 400zł, jak na obrazku powyżej ale to tylko bonus podstawowy. Po połączeniu tej akcji z programem poleceń i akcją specjalną kantoru Sanantander, zgarniesz pełne 500zł.

KROK #1 – Załóż konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Pierwsze kroki, jakie powinieneś wykonać na drodze do zdobycia wspomnianych bonusów są takie:

 • Wejdź na tę stronę promocji i otwórz w Santanderze konto z kartą. Promocja obejmuje tylko konta otwarte przez internet.

Konto możesz otworzyć klasycznie poprzez podpisanie dokumentów przy kurierze albo metodą „na selfie”, w której bank potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęć dokumentu i twarzy (wtedy konto będzie otwarte szybciej).

Wniosek o konto musisz wysłać do końca czerwca, a umowę możesz podpisać do 10 lipca 2023r.

 • Zakładając konto koniecznie wyraź zgody na kontakt banku drogą elektroniczną i kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz zaznacz, że chcesz otrzymywać wyciągi i korespondencję od banku w postaci elektronicznej (EKK).

Krok #2 – Odbierz 400 zł za powtarzanie na koncie tych 3 prostych aktywności

Po otwarciu konta, kolejne kroki to bułka z masłem… Wystarczy, że w miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień, październik i listopad będziesz powtarzać te 3 aktywności.

 • Przelej na nowe konto w Santanderze wpływ w wysokości 1000zł (jeśli masz 26 lat lub więcej) albo 300zł (jeśli nie masz ukończonych 26 lat) – przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku lub od rodziny/znajomego. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Pieniądze nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas.
 • Wykonaj min. 2 płatności kartą w sklepie lub intrnecie na jakąkolwiek kwotę – Nie liczą się płatności BLIK. Nie zostawiaj tego na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z opóźnionym księgowaniem płatności. Najlepiej będzie jak wykonasz zwyczajne zakupy w sklepie, możesz nawet kupić 2 bułki osobno, nic więcej.
 • Minimum 2 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Nagrodę w postaci 100zł za aktywność w lipcu otrzymasz do końca sierpnia, kolejne 100zł za aktywności w sierpniu i we wrześniu otrzymasz do końca października, oraz za aktywności w październiku i listopadzie premia 100zł wpadnie do końca grudnia.

Dodatkowo, jeśli nie ominiesz żadnego z wymienionych powyżej miesięcy, to do końca grudnia dostaniesz dodatkowe 100zł w bonie do wydania w sklepie Biedronka.

Krok #3 – Odbierz voucher o wartości 80 zł za wpisanie kodu polecającego

Jeśli połączysz promocję Santandera z programem poleceń (co bardzo polecam zrobić), to oprócz podstawowych 400zł, zgarniesz jeszcze dodatkowe 80zł za podanie kodu polecającego.

Wystarczy, że maksymalnie do 30 czerwca 2023 zalogujesz się do bankowości internetowej i dołączysz do „programu poleceń”. Tam podaj poprawny kod polecającego. Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający:

43B6ZW

Następnie do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (nie są zaliczane płatności BLIK).

Bonus w postaci vouchera na 80zł (do Biedronki lub innego sklepu) otrzymasz w bankowości internetowej (w zakładce program poleceń) w czasie 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków. Nagrodę należy odebrać w czasie 30 dni od jej udostępnienia, później przepadnie.

Krok #4 – Dodatkowe 20zł w akcji Kantoru Santander

Dla osób, które złożą wniosek o konto w Santanderze po 7.06.2023r. do odebrania jest dodatkowe 20zł za przetestowanie kantoru walutowego.

Aby otrzymać tę premię należy w miesiącu otwarcia konta lub do końca kolejnego miesiąca, zrobić transakcję wymiany walut, na co najmniej 50 jednostek (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander.

Nie ma wymogu trzymania przez określony czas walut po wymianie. Możesz od razu z powrotem wymienić je na złotówki i wydać na normalne zakupy.

Przelew 20zł dostaniesz na konto do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu wymiany walut.

Jak nie płacić za konto i za kartę?

Od 1 lipca 2023 Bank Santander zapowiedział zmianę warunków bezpłatności konta i karty. Aby ominąć te opłaty należy w każdym miesiącu wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na min 300zł miesięcznie.

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 9 zł. Trzeba przyznać, że 15zł miesięcznie ale nawet jeśli nie będziesz spełniał tego warunku to i tak otrzymana premia wielokrotnie przewyższy ewentualne opłaty pobrane przez bank.

Dokumenty dotyczące promocji: