Nikogo chyba nie zdziwi, że bank ING ruszył z kolejną edycją promocji konta Direct. Dla tych, którzy czytają o niej pierwszy raz już spieszę z informacją, co dokładnie oferuje w tej promocji.

Otóż za otwarcie konta i wykonanie kilku prostych czynności odbierzesz do 160 zł premii w gotówce. Do wydania na cokolwiek zechcesz.

Promocja potrwa do 30 września 2021 roku. To mnóstwo czasu, żeby się zarejestrować, jednak wiesz jak to jest. Myślisz sobie „później to zrobię”, a potem zapominasz przez natłok spraw i obowiązków. A 160 zł przepada.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma nagrodę. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Tym razem nie odkładaj na później i zarejestruj się od razu:

A jeśli przez Twoją głowę przechodzą jeszcze myśli: „Ale jak to tak? Bank rozdaje pieniądze? Niby za co? Co z tego ma?” to nie martw się, bo wątpliwości to rzecz ludzka 😉

Sama jestem osobą, do której najszybciej trafiają argumenty, fakty. Nie lubię pięknej gadki i marketingowych chwytów. Dlatego już śpieszę z odpowiedzią (tylko konkrety!):

Dlaczego ING rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko ING je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz, bank ma w tym swój biznes. Nigdy nie był organizacją charytatywną i nie należy go tak spostrzegać. Faktem jest jednak, że przyciąga nowych klientów bonusem w postaci gotówki, a z tej okazji aż żal nie skorzystać – ważne, by wiedzieć na jakich warunkach. A od tego jesteśmy my 🙂

W dalszej części tekstu opisuję wszystkie najważniejsze informacje, które zawarte są w regulaminie, a które Tobie pomogą spokojnie przejść przez tę promocję, bez żadnych niespodzianek – od kliknięcia w link aż po zamknięcie konta.

Czy naprawdę muszę zmieniać swój bank?

Nic z tych rzeczy. Co prawda bardzo często banki nas wkurzają, zwłaszcza kiedy podnoszą opłaty lub wprowadzają nowe prowizje. Jeśli jednak jesteś w tej mniejszości, która jest w pełni zadowolona ze swojego konta, nie zmieniaj go.

Przecież możesz mieć dwa. Drugie konto otworzysz w promocji i przetestujesz, czy Ci pasuje. Jeśli nie, bez problemu i kosztów zamkniesz je zaraz po tym, jak otrzymasz premię.

Jeśli jednak polubisz Konto Direct, możesz je sobie zostawić jako zapasowe – na wszelki wypadek. Czasem zdarzy się zgubić lub stracić kartę, a nie wszędzie można płacić BLIKiem. Wtedy dodatkowe konto z kartą jest jak znalazł.

Kto może wziąć udział w tej promocji?

Bank ING skierował swoją ofertę do nowych klientów, którzy otworzą konto przez internet. Jeśli więc po 1 kwietnia 2020 roku nie posiadałeś ani nie współposiadałeś żadnego konta w ING – mam świetną wiadomość. Możesz od razu składać wniosek.

Konto ING Direct – prześwietlenie opłat

W ramach promocji otwierasz Konto ING Direct. Jeśli zdecydujesz się je zatrzymać jako zapasowy rachunek, nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Ile dokładnie kosztuje? Sprawdźmy..

 • 0 zł – opłata miesięczna za prowadzenie konta;
 • 0 zł – internetowe przelewy krajowe;
 • 0 zł – opłata miesięczna za kartę. Warunkiem bezpłatności jest wykonanie płatności na kwotę 300 zł w poprzednim miesiącu. W przeciwnym wypadku bank naliczy 7 zł miesięcznie;
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash oraz pierwsza w miesiącu wypłata gotówki z innego bankomatu w kraju;

Jak widzisz, aby konto było w pełni bezpłatne, wystarczy, że wykonasz płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie. Samo prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe.

Odbieram 160 zł premii w gotówce

Mamy wielu czytelników, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach promocji banku ING. Każda taka wiadomość cieszy nas jeszcze bardziej:

Jeśli też tak chcesz, to przeczytaj poniższą instrukcję i zgodnie z nią wykonaj wszystkie kroki, a gwarantowany bonus wpadnie na Twoje konto.

Po pierwsze:
Otwórz Konto ING Direct z kartą płatniczą

Najpóźniej do 30 września 2021 roku wejdź na stronę promocji przygotowaną specjalnie przez Bank:

Na stronie wybierz pomarańczowy przycisk „Otwórz Konto Direct”. Przygotuj telefon oraz dowód osobisty. Bank obiecuje, że otwarcie konta i karty debetowej potrwa ok. 15 minut.

Aby odebrać premię powinieneś wyrazić zgodę na przekazywanie przez Bank informacji handlowych i profilowanych informacji handlowych. Zgody wyrazisz w formularzu podczas składania wniosku.

Podpowiedź dla byłych klientów ING: Jeśli w formularzu zobaczysz komunikat, że nie możesz otworzyć konta przez internet i powinieneś zgłosić się do placówki, to nie rób tego! Promocja obejmuje tylko konta otwarte przez internet. W takim wypadku skontaktuj się z bankiem, wypowiedz umowę o „profil klienta” i jeszcze raz zgłoś się do promocji – wtedy wszystko powinno pójść bez problemów.

Wraz z kontem osobistym automatycznie otworzysz też konto oszczędnościowe. Nie poniesiesz żadnych kosztów, ponieważ jest ono całkowicie bezpłatne.

Po drugie:
Sprawdź możliwości nowego konta

Aby otrzymać premię 110 zł, najpóźniej do 31 grudnia 2021 roku wykonaj tę 1 czynność:

 • wykonaj płatności kartą płatniczą lub BLIK na kwotę min. 1000 zł. Wydaje się to sporo, ale na spełnienie tego warunki masz bardzo dużo czasu. Możesz płacić w sklepach lub w internecie, w punktach usługowych, restauracjach czy stacjach paliw

Aby otrzymać dodatkową premię 50 zł, również najpóźniej do 31 grudnia 2021 r:

 • wykonaj w sumie min. 3 płatności BLIK na dowolną kwotę w sklepach internetowych (wliczają się one do puli 1000 zł).
 • zapewnij na swoje nowe konto łączny wpływ min. 1000 zł w każdym z 3 dowolnych miesięcy.
 • załóż przynajmniej jeden cel oszczędnościowy na otwartym koncie oszczędnościowym
 • na dzień 31 grudnia 2021r. posiadaj cele założone w czasie promocji, których suma sald wynosi min. 300 zł

Jeśli chodzi o wpływ to nie musisz tych pieniędzy trzymać na koncie. Zaraz po zaksięgowaniu wpłaty możesz przelać je z powrotem na swoje główne konto. Choć bank w regulaminie mówi, że wpływ spełniający warunki promocji nie może pochodzić z konta osoby indywidualnej to przetestowaliśmy, że w poprzednich edycjach przelew z własnego konta w innym banku został zaliczony. Nie będą brane również pod uwagę wpłaty we wpłatomatach oraz wpłaty w oddziałach banku.

Jak widzisz bank rozdzielił premię na dwie części: wydaje się, że zgarnięcie tych 110 zł jest łatwiejsze, ale tak naprawdę to pozostałe warunki również zajmą Ci naprawdę niewiele czasu.

To wszystko!

„Kulisy zarabiania na bankach” – bezpłatny poradnik w formie wywiadu

Poznaj historię Basi Kuklicz, która w promocjach bankowych zdobyła 6 580 zł i dwa telefony komórkowe. Niech jednak nie zwiedzie Cię lekkość przekazu i swobodna forma wywiadu. W jego trakcie pada tak wiele konkretnych wskazówek i podpowiedzi, że na ich podstawie można by napisać kilkanaście merytorycznych artykułów.

Gratis otrzymasz specjalny plik Excel ułatwiający zapanowanie nad promocjami.

.

Kiedy premia wpadnie na moje konto?

Jeśli spełnisz warunki promocji, całość premii otrzymasz do 14 stycznia 2022 r.

Premia zostanie wypłacona na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe. W ten sposób bank chce zachęcić Cię do oszczędzania 🙂 Jednak łatwo możesz przelać premię na konto osobiste – za darmo – i wydać na co zechcesz 🙂

Moja opinia o promocji

Według mnie promocja jest naprawdę dobra, choć odrobinę ryzykowne jest korzystanie z „tricku”, który ułatwia spełnienie warunku wpływu poprzez przelew z własnego konta w innym banku. Jeśli Ty masz taką możliwość, aby dostać przelew z konta firmowego to super – bank bez dyskusji wypłaci Ci całe 160 złotych.

Dokumenty dotyczące promocji: