Maj przyniósł nam wszystkim świetną wiadomość, o wznowieniu promocji dla nowych i powracających klientów w Banku Santander. Teraz możesz zdobyć okrągłe 500zł na jeszcze łatwiejszych zasadach oraz 150zł na każde dziecko w wieku 7-17lat.

Ale musisz się spieszyć bo ta kumulacja promocji jest aktywna tylko do 31.05.2024r. do godziny 23:59:

Dlaczego Bank Santander rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego Bank Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Bank Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

  1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
     
  2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
     
  3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
     
  4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Czy to naprawdę działa?

ROZWIŃ

Czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tej promocji, już otrzymali swoje premie:

My w zespole też braliśmy udział w promocjach Santandera i otrzymaliśmy obiecane premie. Mamy więc osobistą pewność, że w promocjach Santandera jest wszystko uczciwe. Poniżej jeden ze screenów jako dowód:

Kto może skorzystać z tej okazji?

500zł w tej promocji, mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, które są nowym lub powracającym klientem, który po 1 stycznia 2021 roku nie posiadał ani nie współposiadał konta osobistego w Santanderze.

Jeśli natomiast, chcesz zdobyć dodatkowe 150zł na dziecko, to musi ono mieć od 7 do 17 lat, posiadać dowód osobisty lub paszport oraz nigdy wcześniej nie posiadać konta w Santanderze.

Najpierw załóż dla siebie konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Pierwsze kroki, jakie powinieneś wykonać na drodze do zdobycia wspomnianego bonusu są takie:

Konto możesz otworzyć klasycznie poprzez podpisanie dokumentów przy kurierze albo metodą „na selfie”, w której bank potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęć dokumentu i twarzy (wtedy konto będzie otwarte szybciej).

Czas na wysłanie wniosku o konto masz do 31.05.2024r., a ostateczne podpisanie umowy powinno nastąpić do 10 czerwca 2024r. Pamiętaj, że konto, karta płatnicza i zgody udzielone przy zakładaniu konta muszą być aktywne aż do odebrania ostatniej nagrody.

Pierwszy raz zakładasz konto metodą „na selfie”? Rozwiń po podpowiedzi:

ROZWIŃ

Podpowiedź: Konto metodą „na selfie” najlepiej zakładać przy świetle dziennym. Możesz stanąć przy oknie, aby twarz była lepiej oświetlona.

Jeśli zakładasz konto po zmroku, polecam zapalić mocne światło, które nie będzie rzucało cienia na twarz czy dowód osobisty. Często, dobrze sprawdza się w tym celu światło w łazience.

Pamiętaj, aby podczas robienia zdjęcia, nie było innych ludzi i luster za Twoimi plecami – w przeciwnym wypadku weryfikacja zostanie automatycznie odrzucona.

Podpowiedź: Jeśli będziesz miał problemy z weryfikacją na Selfie, złóż wniosek ponownie i wybierz opcję Kuriera – wtedy też dostaniesz pełny bonus.

BONUS #1 – Dostaniesz 400zł za aktywności w tych 4 miesiącach

Pierwszą premię zdobędziesz, jeśli w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu (w każdym z tych miesięcy) wykonasz następujące aktywności:

Przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku ale najlepiej jakby to był jednorazowy przelew całej kwoty, ponieważ bank w regulaminie mówi o wpływie, a nie o wpływach.

W kwestii płatności kartą/BLIK, bank nie uwzględnia wypłat i wpłat gotówki kartą, przelewów na telefon oraz wypłat z bankomatu za pomocą BLIK.

💰 Po wykonaniu tych aktywności otrzymasz bonus podzielony na dwie części. Pierwsze 200zł otrzymasz najpóźniej do końca sierpnia. Drugą część bonusu również w wysokości 200zł otrzymasz najpóźniej do końca października.

BONUS #2 – 100zł za wpisanie kodu poleceń i płatności kartą

W tym kroku, należy maksymalnie do 30 dni od otwarcia konta:

Tam podaj poprawny kod polecającego. Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający:

4R6AH4

A następnie:

💰 Za te działania otrzymasz voucher o wartości 100zł do wybranego sklepu np. do Biedronki. Nagroda ta będzie dostępna w zakładce program poleceń w czasie 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i należy odebrać ją w czasie 30 dni od jej udostępnienia, później przepadnie.

BONUS #3 – 150zł na każde dziecko w wieku 7-17lat

Aby otrzymać 150zł wystarczy, że najpóźniej do 3 czerwca (ale lepiej jak najszybciej, bo ilość bonusów jest ograniczona do 2000) wypełnisz formularz promocyjny z tej strony oraz za pośrednictwem Santander Internet (tylko takie wnioski się liczą) otworzysz dziecku konto z kartą dopasowaną.

Aby otworzyć online konto dla dziecka lub nastolatka, kliknij w swoich usługach Santander internet zakładkę „Oferta banku” i wybierz z menu po lewej stronie pozycję „Konto dla dziecka i nastolatka”.

Następnie:

Jeśli masz dziecko w wieku 7-12 lat, to:

Jeśli masz dziecko w wieku 13-17 lat, to:

Nagroda w wysokości 100zł zostanie przelana na konto dziecka, zaś na Twoje konto wpadnie 50zł – obie premie najpóźniej do 16 lipca.

Jak nie płacić za konto i za kartę?

Jeśli masz mniej niż 26 lat, to w Santanderze konto masz bezwarunkowo bezpłatne, a warunkiem bezpłatności karty jest wykonanie min. 1 płatności kartą lub BLIK-iem (inaczej 9zł za kartę).

Osoby starsze, aby ominąć wszystkie opłaty w Banku Santander, muszą w każdym miesiącu wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300zł miesięcznie (inaczej zapłacą 6zł za konto i 9zł za kartę).

Przelewy natychmiastowe w Santander są za 0 zł. W innych bankach z reguły +5 zł za przelew. Przelew natychmiastowy oznacza, że Twoje środki do innego banku dotrą często po minucie 🔥 Konto polecane w tym wpisie zawiera nieograniczony pakiet przelewów natychmiastowych.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: