Nasi czytelnicy, w promocjach kont osobistych, przyzwyczaili się do dużo niższych kwot. Normą jest 200-250 zł premii. Kwota 500 zł od banku za testowanie konta to niezła gratka. Ale premia do 1600 zł? To prawdziwy hit. Zwłaszcza dla firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność. Przyda się każda kwota, nawet najdrobniejsza!

Za co w tej promocji otrzymasz kasę?

 • 300 zł premii za wykonanie 5 przelewów i 1 logowanie do aplikacji mobilnej;
 • do 900 zł premii w postaci 3% zwrotu za płatności kartą;
 • 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy.

Jakby nie liczyć wychodzi w sumie 1600 zł. Pewnie teraz myślisz sobie: „Ale ja wcale nie potrzebuję terminala„. Nie szkodzi! Po prostu pomiń ten krok i wykonaj pozostałe, a wówczas Twoje konto firmowe wzrośnie o 1200 zł!

Nie czekaj jednak w nieskończoność. Promocja trwa jedynie do 26 lipca 2021 roku. Masz niecały miesiąc na podjęcie decyzji, czy chcesz te pieniądze, czy nie.

Czemu premie za konta firmowe są aż tak wysokie?

To proste. Zmiana konta firmowego jest dość uciążliwa. O ile w działalności gospodarczej wystarczy wypełnić aktualizację wniosku CEIDG, o tyle informowanie kontrahentów o zmianie rachunków może być.. lekko wkurzające.

Właśnie dlatego na osłodę bank daje Ci aż 24 miesięcy bez żadnych opłat za konto (a to w przypadku kont firmowych jest baaardzo rzadka oferta) i nawet 1600 zł premii za aktywność.

Z jednej strony uciążliwość.. a z drugiej.. hmm, policz ile płacisz obecnie za swoje firmowe konto (tu każdy przelew potrafi kosztować!). Kiedy podliczysz tę kwotę miesięcznie i rocznie okaże się, że taka drobna niewygoda jak informowanie kontrahentów o zmianie to nic w porównaniu do oszczędności, które możesz mieć z nowym kontem.

Przykładowo: W jednym z banków na koncie firmowym naliczane jest 1,50 zł za każdy wykonany przelew i 12 zł za prowadzenie konta. Załóżmy, że robisz 10 przelewów miesięcznie. To daje Ci aż 27zł opłaty co miesiąc – i aż 324 zł rocznie!

W banku Santander dostajesz konto bez opłat przez 2 lata (czyli w kieszeni zostaje Ci ok. 650 zł), a dodatkowo zgarniasz nawet 1600 zł. I co? Opłaci się? Pewnie, że tak!

Czy konto faktycznie jest darmowe? Prześwietlam opłaty

Bank deklaruje, że przez 24 miesiące otrzymujesz świetne konto zupełnie za darmo. Jak naprawdę wyglądają opłaty za konto?

 • 0 zł – opłata miesięczna za prowadzenie konta (pod warunkiem wykonania min. 1. przelewu do ZUS na kwotę min. 200 zł);
 • 0 zł – za wydanie i użytkowanie karty debetowej;
 • 0 zł – za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie;
 • 0 zł – za internetowe przelewy krajowe;
 • 0 zł – za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych
 • 0 zł – za prowadzenie jednego dodatkowego konta walutowego.

Podsumowując – wszystko, co przedsiębiorcy potrzebne do prowadzenia działalności i utrzymania płynności – masz zupełnie za darmo. Wygląda to bardzo dobrze.

Po upłynięciu tych 24 miesięcy opłaty będą naliczane według standardowej tabeli opłat i prowizji. Celowo nie podaję jak ona obecnie wygląda bo przez 2 lata na pewno zdąży się jeszcze kilka razy zmienić. Powiem tylko, że Santander wypada bardzo konkurencyjnie względem pozostałych banków.

Pozostaje pytanie:

Co dokładnie mam zrobić, aby w tej promocji otrzymać do 1600 zł premii?

Przede wszystkim musisz podjąć decyzję, że chcesz tę premię i bierzesz udział w promocji. Później będzie już tylko w górki 🙂

Po #1. Złóż wniosek o promocyjne konto

Jak już wspominałam, masz na to czas maksymalnie do 26 lipca 2021 roku do północy. Po tym czasie promocja się kończy i jeśli się nie zarejestrujesz, zostajesz z niczym. Bank przeleje 1600 z tylko tym, którzy naprawdę chcą.

Jeśli jesteś zdecydowany, przejdź na tę stronę promocyjną, zarejestruj się, kliknij w link potwierdzający, który otrzymasz na e-mail i wypełnij krótki wniosek internetowy.

Pamiętaj, aby podczas składania wniosku zaznaczyć wszystkie zgody marketingowe:

 • brak sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w Banku i utrzymanie braku tego sprzeciwu co najmniej do dnia wypłaty premii;
 • na kontakt telefoniczny w celach marketingowych co najmniej do dnia wypłaty premii;
 • wyrażenie i utrzymanie zgody na kontakt elektroniczny w celach marketingowych co najmniej do dnia wypłaty premii;
 • na ujawnienie przez Bank Organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia Organizatorowi przez Bank faktu zawarcia przez Uczestnika umowy o Produkt Banku w ramach Promocji i spełnienia warunków.

Następnie podpisz umowę z bankiem o prowadzenie konta i usługi bankowości internetowej „Mini Firma” najpóźniej do 15 sierpnia 2021 roku.

Po #2. Sięgnij po 300 zł premii – najprostsze na świecie warunki

Aby trzymać pierwsze 300 zł premii wystarczy, że najpóźniej do 30 września 2021 roku:

 1. wykonasz min. 5 przelewów ze swojego nowego konta firmowego (nie wliczają się w to przelewy wewnętrzne, na ZUS oraz do Urzędu Skarbowego);
 2. pobierzesz i co najmniej raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej banku.

Nic prostszego. Ten warunek spełnisz łatwo nawet w ciągu jednego dnia – wystarczy zebrać wszystkie faktury do zapłaty z danego miesiąca i gotowe!

Premia zostanie wypłacona przelewem na Twoje konto najpóźniej do 22 listopada 2021 roku. Najpierw jednak dostaniesz maila (do 31.10.2021r.) z potwierdzeniem spełnienia warunków. Organizator poprosi Cię w nim o podanie mu danych do przelewu – imienia, nazwiska oraz numeru konta. Bez tego nie będzie w stanie wypłacić Ci premii.

Po #3. Odbierz nawet 900 zł zwrotu za płacenie kartą do konta firmowego

Kolejna część bonusu to nawet 900 zł. Tutaj wysokość premii zależy od Ciebie i od tego, jak aktywnie korzystasz z nowego konta. Bank będzie zwracał Ci 3% płatności kartą.

Aby otrzymać 900 zł, wystarczy wykonać kilka prostych czynności:

 • W miesiącu, w którym otworzyłeś konto wykonaj min. 1 płatność kartą na dowolną kwotę.

Przez 6 kolejnych miesięcy (w każdym miesiącu):

 • wykonaj min. 1 przelew do ZUS lub US na min. 200 zł;
 • płać kartą firmową – bank zwróci Ci 3% wartości wszystkich transakcji, max. 150 zł miesięcznie.

W ten sposób w ciągu 6 miesięcy dostajesz nawet 900 zł cashbacku. Bank będzie Ci wypłacał premie co miesiąc, do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym spełniłeś warunki.

Dla ułatwienia wstawiam tabelkę z regulaminu:

Po #4. Kolejne 400 zł za terminal płatniczy

Zgodnie z zapisami Regulaminu wystarczy, że:

 1. podpiszesz swoją pierwszą umowę o akceptacje kart z Elavon Financial Services Designated Activity Company za pośrednictwem Santander Bank Polska S.A;
 2. wskażesz nowe konto firmowe jako rachunek do rozliczeń;
 3. aktywujesz terminal (wykonując pierwszą transakcję na dowolną kwotę) nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Bank wypłaci Ci tę część premii najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonasz pierwszej transakcji na swoje konto firmowe.

I tyle!

To trzy krótkie punkty, zaledwie kilka aktywności. Ile musisz pracować i starać się, aby móc wystawić fakturę na 1600 zł? Sporo, prawda?

Tutaj otrzymujesz premię za ten niewielki wysiłek. Wystarczy kilka płatności kartą, przelewy na ZUS (które i tak roisz co miesiąc bez względu na wszystko).

Plik EXCEL do analizy promocji bankowych

Zaprojektowaliśmy plik Excel, dzięki któremu z łatwością zapanujesz nad warunkami promocji. Wpisujesz parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne.

Z doświadczeń czytelników wynika, że zaoszczędzisz ok. 2 godzin pracy.

.

Dodatkowy bonus ode mnie

Nic tak nie wkurza, jak jeden mały szczegół, który pominięty, odbiera premię. Dlatego właśnie przygotowałam dla Ciebie specjalny plik PDF z krokami do odhaczenia. Zaznaczasz i od razu widzisz, co jest zrobione, a co jeszcze zostało do wykonania. Możesz na bieżąco śledzić progres:

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Warto czy nie ma sensu zawracać sobie głowy?

Jeśli zapytasz kogokolwiek w Banklovers, wszyscy powiedzą Ci, że ja najpóźniej zapałałam miłością do promocji bankowych. Nie tak dawno sama szukałam najlepszego konta firmowego.

Wertowałam oferty i przeglądałam tabele opłat i prowizji. Wtedy ta promocja nie była jeszcze aktywna i zdecydowałam się na produkt konkurencji. Gdybym miała ją do wyboru – nie wahałabym się nawet chwili. Dlaczego? Bo poza tym, że dostajesz mobilne konto w nowoczesnym banku, to jeszcze:

 • eKsięgowość – dostęp do eKsięgowości inFakt w Santander Bank Polska od 0 zł dla Twojej firmy;
 • eFaktoring – zadbaj o płynność finansową Twojej firmy i zamieniaj faktury w gotówkę nawet w 5 minut;
 • eUmowy – twórz i podpisuj umowy online z usługą e-Umownik, bezpłatną dla Klientów firmowych Santander Bank Polska;
 • eWindykacja – odzyskaj pieniądze z niezapłaconych faktur – prosto i całkowicie online poprzez platformę Payhelp;
 • eWadia – skorzystaj z poręczenia wadialnego online. Możesz je otrzymać w ciągu kilkunastu minut.

Zdecydowanie polecam!

Poznajmy się:

Ewelina Drela – z wykształcenia jest ekonomistką ale nie lubi siedzieć z nosem w statystykach i tabelkach. Kocha teatr, jednak z chęcią zamienia go na wędrówkę w góry lub na narty. Marzy, aby zdobyć K2. Serce na dłoni i ogromna empatia pozwalają jej pisać teksty idealnie odpowiadające na potrzeby czytelników.

Dokumenty dotyczące promocji: