Bonusy bankowe w wysokości 100 zł, które były dość atrakcyjną normą jeszcze jakiś czas temu, powoli odchodzą w zapomnienie. Inflacja robi swoje, a dodatkowo banki prześcigają się w byciu bardziej atrakcyjnymi dla klientów, dlatego premie w promocjach są coraz wyższe.

mBank podbija stawkę i daje nawet 450 zł premii w gotówce za testowanie konta. A jeśli się postarasz i polecisz dodatkowo konto znajomym, zyskasz kolejne 300 zł.

Za co dostaniesz kasę od banku?

 • premia 200 złotych (w częściach 4×50 zł) za założenie konta i wykonanie kilku aktywności;
 • bonus 50 zł za otwarcie konta poprzez e-dowód
 • bonus 150 zł za wykonanie 16 płatności kartą na dowolną kwotę;
 • dodatkowy bonus 50 zł dla rodziców za otwarcie Konta Junior swojemu dziecku.

Domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Ale jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i przetestowanie konta osobistego?

Już odpowiadam…

Dlaczego mBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko mBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Zanim klikniesz w link kierujący Cię do strony banku…

Stawiamy na świadomy udział w promocjach bankowych. Robimy wszystko, żebyś był w 100% pewny na co podpisujesz umowę z bankiem i na jakich warunkach. Dlatego zanim klikniesz w link, sprawdź czy spełniasz ten warunek.

W promocji eKonta udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które od 01.01.2018 roku nie posiadały w mBanku żadnego konta osobistego i oszczędnościowego.

Jeśli spełniasz ten warunek, to przejdź dalej, dowiedz się, jaki produkt oferuje mBank i jakie są warunki otrzymania bonusu.

Co zrobić, aby konto było darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH OPŁAT.

W mBanku eKonto osobiste będzie dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce będą dla Ciebie darmowe, jeśli wypłacisz jednorazowo min. 100 zł. Przy niższej kwocie prowizja wynosi 2,50 zł (niższe kwoty polecam wypłacać poprzez wypłatę BLIK).

Jeśli chodzi o opłaty za kartę, aby nie zapłacić za utrzymanie karty ani grosza wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 350 zł.

I to tyle! Teraz czas na działanie! Oto instrukcja co trzeba zrobić, aby odebrać od mBanku wszystkie bonusy. Stworzyłam ją na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

Krok #1 – Otwórz konto z kartą na tej specjalnej stronie

Bonusem objęte są konta promocyjne wraz z kartą założone na tej specjalnej stronie maksymalnie do 9 sierpnia 2021r:

Wniosek złożysz całkowicie przez internet, a mBank obiecuje, że wypełnienie formularza zajmie dosłownie 5 minut (i tak faktycznie jest). Umowę o konto podpisz w ciągu 1 miesiąca od wysłania wniosku.

Podczas rejestracji pamiętaj, aby zaznaczyć zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej. To nic strasznego. Bank będzie mógł dzięki temu powiadomić organizatora, że spełniłeś warunki promocji i trzeba Ci przelać premię.

Dwie możliwości

Będziesz miał trzy możliwości zawarcia umowy. Jeśli wybierzesz opcję przez e-dowód, to będziesz miał szansę zgarnięcia za to dodatkowych 50 złotych.

Po otwarciu konta w ten sposób należy wykonać minimum 1 płatność w miesiącu otwarcia eKonta osobistego lub w kolejnym. Ale nie martw się, ten punkt wykonasz przy okazji spełniania warunków odebrania premii. Bonus otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca po otwarciu eKonta osobistego.

Jeśli wybierzesz standardową drogę, to możesz dalej liczyć na pełną premię za aktywności oraz bonus za otwarcie konta Junior dla dziecka. Wtedy podpiszesz umowę w placówce lub z pomocą kuriera, którzy przyjedzie do domu lub pracy.

Krok #2. Zgarnij pierwsze 150 zł premii

Zastanawiałam się, czy wyodrębnić ten warunek, czy lepiej połączyć go z kolejnym. Jednak dla mnie najważniejsze jest, abyś zarobił na tej promocji – więc nawet jeśli nie jest to zbyt eleganckie i de facto wygląda jakbyś miał tę samą czynność wykonać dwa razy, to wolę mieć pewność , że niczego nie przegapisz i otrzymasz premię. O co dokładnie chodzi?

W ciągu 2 miesięcy od dnia otwarcia konta (w każdym miesiącu) wykonaj min. 8 płatności kartą do konta. W sumie za 16 płatności kartą dostaniesz 150 zł ekstra.

Jeśli konto otworzyłeś 28 czerwca, pierwsze 8 płatności kartą wykonaj do 27 lipca, a kolejne 8 płatności – do 27 sierpnia.

Krok #3. Wykonaj te proste aktywności przez 4 miesiące, aby zgarnąć kolejne 200zł

Premia podzielona jest na 4 części, każda warta 50 zł. Warunki w pierwszym miesiącu minimalnie różnią się od warunków w pozostałych 3, dlatego przeczytaj uważnie poniższe kroki.

 • W ciągu 7 dni od momentu otwarcia konta zapewnij wpływ w wysokości min. 1000 zł.

Pamiętaj, że wpływ musi być zaksięgowany przez bank, więc jeśli siódmy dzień wypada w sobotę lub niedzielę – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.

Po prostu po otwarciu konta zleć przelew zasilający. Pieniądze możesz przelać ze swojego konta w innym banku lub od znajomego. Ważne, żeby nie był to przelew z Twojego innego konta w mBanku (np. konta oszczędnościowego). Kiedy bank zaksięguje wpłatę, możesz wyczyścić konto i pieniądze przelać dalej. Do wpływów zaliczane są również wpłaty we wpłatomacie i wpłaty w oddziale banku.

 • W miesiącu, w którym otworzyłeś konto i/lub w następnym wykonaj min. 8 transakcji kartą (w tym mogą być również płatności telefonem) lub BLIK

Możesz je zrobić przy okazji codziennych zakupów. Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci formę płatności i kup nawet 8 bułek i za każdą zapłać osobno kartą w kasie samoobsługowej. Wartość płatności nie ma tu znaczenia. Warto też pamiętać o tym, że bank nie zaliczy transakcji zwróconych.

 • W następnych 3 miesiącach wykonaj te same aktywności (wpływ i płatności kartą), z tą różnicą, że zarówno na wpływ jak i na płatności będziesz miał cały dany miesiąc.

W sumie warunki będziesz musiał spełniać przez 4 miesiące. Potrzebny przykład? Nie ma sprawy:

Zakładając konto 1 lipca zapewnij pierwszy wpływ na kwotę min. 1000 zł maksymalnie do 7 lipca oraz wykonaj min. 8 płatności kartą/BLIKiem do końca sierpnia. We wrześniu, październiku i listopadzie zapewnij wpływ na min. 1000 zł oraz w każdym z tych miesięcy wykonaj min. 8 płatności kartą/BLIKiem.

Każdą z 4 części w wysokości 50 zł otrzymasz do końca miesiąca po miesiącu, w którym spełniłeś warunki. Informację o premii dodatkowej w wysokości 150zł otrzymasz najpóźniej do 30.11.2021.

Testujesz konto w mBanku według wskazówek, które tutaj podałam i na Twoje nowe konto wpłynie okrągłe 400 zł. Później możesz je wykorzystać na cokolwiek tylko zechcesz.

Jeśli masz możliwość założenia konta dziecku, to zrób to najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta osobistego, a bonus w postaci 50 zł otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca.

Jak się nie pogubić biorąc udział w kilku promocjach jednocześnie?

Pamiętanie o warunkach wielu promocji jednoczesnie, może przyprawiać o ból głowy. Łatwo pominąć jakiś szczegół i stracić okazję na premię od banku.

Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowaliśmy specjalny plik Excel. Wpisujesz do niego parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne. Teraz możesz pobrać go za darmo, oszczędzając ok. 2 godziny swojej pracy.

.

Coś od nas

Żeby Ci to wszystko nie umknęło, przygotowałam też specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

A dodatkowo…

Gwarantujemy, że to prawda!

Nasze podejście jest proste. Piszemy prawdę i robimy to rzetelnie. Czujemy się odpowiedzialni za informacje, które wypuszczamy, dlatego każdy artykuł jest tworzony przez dwie osoby z naszego zespołu – jedna pisze, a druga sprawdza jego zgodność z regulaminem promocji.

Przeczytaj cały tekst i porównaj go z regulaminem. Jesteśmy tak pewni swego, że jeśli wypatrzysz jakąś niezgodność to przelejemy Ci na konto 50zł. Wystarczy, że napiszesz na pytania@banklovers.pl.

Dokumenty dotyczące promocji: