To najłatwiejsza promocja Banku Pekao S.A. w historii naszej strony, a poniżej przygotowałem dokładną instrukcję jak z niej skorzystać:

W wielkim skrócie: Zakładasz DARMOWE konto osobiste i dostajesz 50zł przelewem na konto. Później robisz 15 płatności kartą i wpływa Ci na konto 150zł, a do tego dostajesz jeszcze 100zł z Bezcennych Chwil np. do wydania w Decathlonie. Razem 300zł wpadnie do Twojego portfela.

Zanim zaczniemy…

Najważniejsze co musisz wiedzieć o tej promocji to, że dla osób w wieku 18-25lat (włącznie) konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne. Dokładnie przejrzałem regulamin promocji oraz tabelę opłat i prowizji i sprawdziłem, że nie ma tutaj żadnych haczyków.

Jesteś tu nowy? Dowiedz sie jak działają takie promocje:

ROZWIŃ

Dlaczego Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Wiarygodność promocji organizowanych przez Pekao S.A. potwierdzają też nasi czytelnicy, który brali udział w poprzednich edycjach tej promocji:

Kto i kiedy może skorzystać z tej okazji?

Promocja trwa do 30 września 2024r. do godziny 23:59, ale im wcześniej założysz konto tym wcześniej otrzymasz premię, więc nie ma co za długo zwlekać 🙂

W promocji mogą wziąć udział osoby w wieku 18-25 lat (włącznie), które po 1 stycznia 2022r. nie posiadały konta ani lokaty w Pekao S.A oraz w trakcie trwania promocji nie posiadają żadnego produktu kredytowego w banku.

Oznacza to, że jeśli miałeś konto w tym banku, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2022r. to też możesz zgarnąć 300zł w tej łatwej promocji.

KROK #1: Załóż przez internet konto z kartą płatniczą MASTERCARD

Wejdź na tę stronę promocyjną by założyć konto „Przekorzystne” wraz z kartą płatniczą Mastercard Debit FX z wizerunkiem „muzycznym”, „dla graczy” lub „sportowym” (jeśli chcesz skorzystać z dodatkowego bonusu 100zł w Bezcennych Chwilach (krok #4) to musi to być jedna z wymienionych kart). Po prostu na podlinkowanej stronie zaakceptuj regulamin i kliknij w czerwony przycisk. Następnie podaj swoje dane w formularzu rejestracyjnym.

KROK #2: Zweryfikuj swoją tożsamość w aplikacji mobilnej

Po rejestracji zainstaluj aplikację mobilną banku Pekao S.A. (nazywa się PeoPay) i zaloguj się podanymi wcześniej danymi. Tam dokończysz zakładanie konta robiąc zdjęcie dowodu osobistego i wysyłając selfie na potwierdzenie tożsamości.

Regulamin wymaga, aby konto założyć właśnie w ten sposób ale jeśli napotkasz na problemy techniczne to możesz dokończyć wniosek w oddziale banku i będzie to zaliczone – najważniejsze, żeby rozpocząć go internetowo.

Zgodnie z regulaminem promocji pierwsze 50zł przelewem otrzymasz do 15. dnia drugiego miesiąca następującego po otwarciu konta.

Przykład: Jeśli otworzysz konto w czerwcu, to bonus w wysokości 50zł otrzymasz do 15 sierpnia. Jeśli otworzysz konto w lipcu, to ten bonus otrzymasz do 15 września.

KROK #3: Wykonaj aktywności na nowym koncie osobistym

Po otwarciu konta wykonaj 15 płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay podzielone na 3 kolejne miesiące (w każdym miesiącu 5 płatności). Płatności mogą być na dowolną kwotę – możesz nawet płacić za 1 bułkę w piekarni. Ważne tylko, aby były to płatności kartą lub aplikacją, ale nie BLIK. Dobrze jest zrobić zwykłe zakupy, bo regulamin wyklucza niektóre rodzaje płatności.

Za te płatności otrzymasz bonus 150zł najpóźniej do 15. dnia piątego miesiąca po otwarciu konta.

Przykład: Jeśli otworzysz konto w czerwcu, to min. 5 płatności kartą wykonaj w lipcu, sierpniu i wrześniu (w każdym z miesięcy), a premia 150zł wpłynie na Twoje konto do 15. listopada.

KROK #4: Zarejestruj kartę Mastercard w programie Bezcenne Chwile

W tej części promocji mogą wziąć udział wszyscy, którzy przed 14 czerwca nie mieli zarejestrowanej karty Pekao w Bezcennych Chwilach.

Następnie najpóźniej do 13 października (ale lepiej szybciej, bo szybciej otrzymasz swój bonus) zarejestruj kartę w Programie Bezcenne Chwile oraz w terminie pierwszych 30 dni wykonaj min. 5 płatności kartą lub zbliżeniowo telefonem poprzez PeoPay. Płatności mogą być na jakąkolwiek kwotę więc sugerujemy małe zakupy w zwykłym sklepie spożywczym.

8000 punktów wartych 100zł otrzymasz najpóźniej do końca następnego miesiąca po spełnieniu powyższych warunków. Otrzymasz kod poprzez wiadomość w aplikacji bądź bankowości elektronicznej.

Kod jest ważny do 31 stycznia 2025r, a aktywujesz go w następujący sposób:

 • logujesz się na platformie Bezcennych Chwil
 • wybierz „Moje Konto” z menu rozwijanego, znajdującego się w prawym górnym rogu strony
 • przejdź do zakładki „Kody Promocyjne”
 • wpisz kod i kliknij „Zrealizuj”

Punkty zostaną przyznane do 2 dni roboczych i będą ważne przez 6 miesięcy. Masz więc pół roku na wymianę punktów na voucher np. na 100zł do Decathlonu.

Ile kosztuje konto w Pekao S.A.?

Dla osób poniżej 26 lat konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne. Gwarantuje to tabela opłat i prowizji, którą dokładnie prześledziłem. Nie musisz się martwić żadnymi opłatami.

Pamiętaj tylko, aby ustawić sobie potwierdzenia przelewów w aplikacji mobilnej (a nie potwierdzenia SMS, które są płatne) oraz korzystać tylko z bankomatów Pekao S.A.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: