Trzeba przyznać, że banki starają się jak mogą. To dopiero początek października, a mamy już sporo ciekawych promocji. Ta również zasługuje na uwagę bo możesz w niej zdobyć:

 • 200 zł za założenie konta i wykonanie określonych aktywności
 • 50 zł za założenie konta dla dziecka (opcjonalnie)
 • 50 zł w postaci 3400 punktów Bezcenne Chwile za podanie kodu poleceń (opcjonalnie)
 • 100 zł w postaci 6800 punktów Bezcenne Chwile za zarejestrowanie się w programie (opcjonalnie)

Bezpłatne konto, wysoka premia i łatwe warunki – to gwarantuje duży sukces tej promocji.

Nasi czytelnicy też są zadowoleni z innych promocji – nie tylko od Santandera. Bo musisz wiedzieć, że nie tylko Santander organizuje takie promocje. To obecnie bardzo popularna praktyka banków.

Zobacz kilka komentarzy od naszych czytelników:

Jak widzisz, promocje bankowe to bardzo popularna forma reklamowania się przez banki.

W dodatku możesz przetestować konto i w dowolnym momencie po odebraniu premii zamknąć je łatwo. Nie ma żadnych zobowiązań. Zrobisz to przez panel bankowości internetowej i wideorozmowę z konsultantem oraz na infolinii – nie musisz nawet wychodzić z domu. Pamiętaj tylko, że obowiązuje 30 dni wypowiedzenia.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 200zł lub 250zł (do wyboru!). Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak – jak już wspomniałam – to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

W ostatnim roku opisaliśmy na naszej stronie 84 różnych promocji bankowych, a nasz fanpage śledzi ponad 4400 osób:

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może skorzystać z tej okazji

Promocja skierowana jest do nowych oraz powracających klientów Banku Santander. Jeśli po 1 października 2019 nie posiadałeś konta osobistego w Santander – śmiało. Od otrzymania super premii dzielą Cię tylko 3 proste kroki.

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 31.10.2020r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę”

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na tej specjalnej stronie.

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet (a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera). Sama na wiosnę, zakładałam konto za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz. To dla mnie najwygodniejsza forma.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 października 2020r., a umowę możesz podpisać do 15 listopada 2020r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

Wszystkie zgody marketingowe powinny być wyrażone najpóźniej do 30 listopada. Nie cofaj ich do momentu odebrania premii. Wypełniając formularz będziesz mieć też do wyboru jedną z dwóch kart, Visa lub Mastercard. Nie ma między nimi różnicy. Wybierz dowolnie.

Konto jest bezwarunkowo bezpłatne. Z kolei karta płatnicza ma dwa modele rozliczania do wyboru:

 • 3zł miesięcznie
 • 0zł miesięcznie po wykonaniu 5 płatności na dowolną kwotę (inaczej 5zł)

Sam w panelu internetowym będziesz mógł ustalić którą formę wybierzesz. Ja sugeruję Ci tę drugą, która umożliwia przejście przez całą promocję bez nawet najmniejszych kosztów.

Dla ułatwienia znalazłam dla Ciebie video-instrukcję jak się to robi:

Aby zgarnąć cały bonus w wysokości 350 zł trzeba założyć konto z kartą dopasowaną (tak się nazywa), jeśli zdecydujesz się na premię 200 zł możesz wybrać konto bez karty, a aktywności z „kroku #2” wykonać BLIKiem.

KROK #2 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach i zgarnij 200 zł

Drugim krokiem jest wykonanie 3 naprawdę prostych aktywności. Należy wykonać w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu konta:

 • zapewnij wpływy na łączną sumę 1000 zł na Twoje nowe konto;
 • wykonaj 5 płatności kartą lub blikiem na dowolną kwotę;
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Te wszystkie aktywności należy wykonać w KAŻDYM z trzech miesięcy.

Przykład:

Jeśli konto założysz w październiku, to wymienione wyżej aktywności powinieneś wykonać w KAŻDYM z trzech kolejnych miesięcy:październiku, listopadzie i grudniu LUB listopadzie, grudniu i styczniu.

Wpływ zasilający na nowe konto oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto. Nie liczy się wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

No a płatności kartą (lub BLIK) mogą być na dowolną kwotę – możesz zapłacić nawet 5 razy za jedną bułkę w piekarni. W ten sposób warunki tej promocji stają się dla Ciebie banalnie proste i spełnisz je nawet jednego dnia.

KROK #3 – Załóż Konto jakie Chcę dla Młodych i odbierz 50 zł kieszonkowego dla dziecka

Jeśli nie masz dziecka, to ten krok możesz pominąć i zdobyć premię 200 lub 250 zł. Jeśli jednak masz dziecko w wieku poniżej 18 roku życia, to aż żal nie postarać się o dodatkowe 50 zł kieszonkowego dla niego. Co musisz zrobić?

 1. Najpóźniej do 25 listopada 2020 złożyć wniosek o Konto Jakie Chcę dla Młodych. Zrobisz to łatwo logując się do bankowości online.
 2. Najpóźniej do końca listopada otwórz konto (możesz to zrobić za pośrednictwem video Doradcy – nie musisz nawet iść do banku)
 3. Wyraź zgody marketingowe na kontakt ze strony banku.

To wszystko. Tyle wystarczy, żeby Twoje dziecko otrzymało 50 zł ekstra.

Krok #4 Podaj poprawny kod polecający i zgarnij dodatkowe 50 zł w postaci punktów Bezcenne Chwile

Wykonanie dwóch powyższych kroków GWARANTUJE Ci odebranie premii w wysokości 200 zł. Krok trzeci powiększa ją o dodatkowe 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.07.2019r.

Te 50 zł otrzymasz w postaci kodu dającego 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile. Później te punkty możesz wymienić na voucher o wartości 50 zł do wybranego sklepu (np. EUROrtvAGD, Douglas, CirckleK).

Oto co należy zrobić, aby je zdobyć:

Wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, zobaczysz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz użyć naszego kodu polecającego:

1012811863

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)
 • zarejestruj kartę Santandera w programie Bezcenne Chwile

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł w postaci 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Krok #5 Zarejestruj się w programie Bezcenne Chwile i dostań 100 zł w punktach na przywitanie

To część, którą mogą zgarnąć Ci, którzy nigdy wcześniej nie zarejestrowali się w programie Bezcenne Chwile i którzy założyli Konto Jakie Chcę wraz z kartą w okresie od 1.10.2020 r. do 30.11.2020 r. Warto jednak zwrócić uwagę, że ta część promocji jest akurat limitowana i jedynie pierwsze 6800 zarejestrowanych w programie kart otrzyma bonusowe punkty. Nie warto więc zwlekać.

Aby odebrać powitalne punkty należy:

 • zarejestrować kartę promocyjnego konta najpóźniej do końca listopada
 • zaznaczyć zgody marketingowe (regulamin pozwala wybrać jedną z dwóch: zgodę na kontakt przez podany adres e-mail lub zgodę poprzez kontakt na numer telefonu)
 • do końca listopada co najmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku Santander
 • w ciągu 30 dni od wzięcia udziału w programie Bezcenne Chwile wykonać jedną płatność kartą na jakąkolwiek kwotę – jest kilka rodzajów transakcji, które się nie zaliczają (jak np. doładowanie wirtualnych portfeli) dlatego po prostu sugerujemy zrobić zakupy w sklepie (kup nawet jedną bułkę czy zapałki – to wystarczy!)

Punkty zostaną Ci przyznane w ciągu 10 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty te są ważne przez 2 miesiące licząc od dnia ich otrzymania.

I to tyle! Premia jest Twoja!

Tak jak obiecywałam, nie było trudno, prawda? I nie ma być trudno. W końcu bank chce Cię zachęcić do posiadania konta, a nie odwrotnie! ???? Nie musisz robić nic więcej… Do 15.03.2021 r. na Twoje konto w Santanderze wpłynie premia 200 zł, a na konto Twojego dziecka – 50 zł.

50 zł za podanie kodu polecającego otrzymasz jako wiadomość w panelu bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki z „kroku #4”.

Kod aktywujący punkty będzie aktualny do 28 lutego 2021r.

100 zł w postaci punktów przywitalnych z kroku #5 otrzymasz na Rachunek Programu Uczestnika po zalogowaniu się na stronie www.bezcennechwile.pl. Będziesz mógł je wymienić na voucher do wybranego sklepu na wspomnianą kwotę 100 złotych lub inny przedmiot o podobnej wartości. Sam zdecydujesz.

A po odebraniu premii możesz zdecydować czy chcesz zamknąć konto czy zachować je sobie na dłużej. Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Oto moja opinia:

To już kolejna edycja tej świetnej promocji. Tym razem bank postanowił zachęcić również młodszych klientów fajnym bonusem. Dzięki temu suma premii wzrasta aż o 150 zł.

Zdecydowanie polecam. Gdyby nie to, że na wiosnę założyłam kont w poprzedniej edycji promocji – sama wzięłabym w niej udział!

Jak najbardziej POLECAM!

Dokumenty dotyczące tej promocji: