Stało się! W marcu wystartowała kolejna edycja świetnej promocji od banku Santander. Jednak tym razem bonus za założenie konta i wykonanie kilku prostych aktywności dostajesz szybciej niż poprzednio!

Musisz się jednak spieszyć! Promocja jest aktualna tylko do 31 marca 2021r. do godziny 23:59. O uczestnictwie w promocji decyduje data wypełnienia formularza na tej specjalnej stronie promocyjnej.

W dodatku konto osobiste będzie dla Ciebie darmowe podczas spełniania warunków promocji – czyli odbierasz 300 zł nie ponosząc ani grosza kosztów. Wszystko dokładnie wyjaśniam w dzisiejszej analizie.

Abyśmy mogli się w tym artykule lepiej poznać, przygotowałam na początek krótką notkę, o mnie:

Ewelina Drela – z wykształcenia jest ekonomistką ale nie lubi siedzieć z nosem w statystykach i tabelkach. Kocha teatr, jednak z chęcią zamienia go na wędrówkę w góry lub na narty. Marzy, aby zdobyć K2. Serce na dłoni i ogromna empatia pozwalają jej pisać teksty idealnie odpowiadające na potrzeby czytelników.

W tej promocji nie ma żadnych haczyków (sprawdziłam regulamin oraz tabelę opłat i prowizji!). Nie ma też żadnych długoterminowych zobowiązań. Możesz zamknąć konto w dowolnym momencie. Nie ma żadnych opłat za zamknięcie konta.

Co ważne:

Nie jest to żaden konkurs ani losowanie. KAŻDY kto założy konto w Santanderze na podanej stronie promocyjnej, otrzyma obiecane bonusy. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

To nie może czekać…

Jeśli chcesz zgarnąć 300zł w tej promocji to musisz się spieszyć. Będzie ona dostępna tylko do 31 marca 2021 r. do godziny 23.59 – do tego czasu trzeba wypełnić wniosek o konto na poniższej stronie:

Po tym terminie promocja zniknie, a Tobie przejdzie koło nosa szansa na łatwe 300zł od Santandera.

Ja wiem, że dla osób, które pierwszy raz są na naszej stronie może być zaskoczeniem, że bank rozdaje gotówkę… Dlatego, żeby pomóc Ci zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych, podrzucam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Jak widzisz to wszystko ma sens. Ty dostajesz bonus, a bank w ten sposób oszczędza na reklamie. My też cieszymy się z takiego układu bo linki w tym artykule są linkami polecającymi i też dostaniemy drobną prowizję od banku, kiedy skorzystasz z tej okazji.

To układ w którym wszyscy wygrywają i jestem dumna, że z dnia na dzień powiększa się grono osób, które rozumieją promocje bankowe. Obecnie nasz fanpage śledzi już ponad 5 tys osób:

Nasza społeczność cały czas rośnie i praktycznie każdego dnia dostajemy komentarze z podziękowaniami jak te poniżej:

Liczę, że Ty też lada chwila dołączysz do grona naszych zadowolonych czytelników i pochwalisz się w komentarzu swoją zdobyczą 🙂

Kto może skorzystać?

Pewnie myślisz, że tu zaczną się schody, bank będzie wymagał wysokich dochodów. Nic z tych rzeczy. Bank co prawda postawił dwa warunki uczestnictwa w promocji, ale są banalnie proste.

Możesz wziąć udział w promocji jeśli:

 • jesteś dla banku nowym klientem, czyli od 1 marca 2020 roku nie posiadałeś konta w Santanderze.
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie brałeś udziału w promocji konta w Banku Santander

Jeżeli spełniasz te dwa proste warunki to czytaj dalej… Jeśli nie spełniasz – zajrzyj na naszą stronę główną. Na pewno znajdziesz dla siebie inną promocję wartą skorzystania 🙂

Co zrobić, aby konto i karta były w tej promocji darmowe?

Wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK
 • oraz zapewnisz wpływ na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Warto również wiedzieć, że warunki te pokrywają się również z warunkami, które należy spełnić, aby odebrać bonus w promocji – oznacza to, że spełniając warunki promocji masz wszystko bezpłatne 🙂

KROK #1 – Otwórz „Konto Jakie Chcę”

Bez tego nie da się wziąć udziału w promocji 🙂 Ważne, żebyś otworzył konto na tej stronie poniżej. Wtedy masz pewność, że załapiesz się na premię:

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet, a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 marca 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 kwietnia 2021r.

O czym powinieneś pamiętać wypełniając formularz? Są dwie rzeczy:

1. zaznacz zgody marketingowe:

2. zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu

KROK #2 – Zakładając konto podaj poprawny kod polecający i zgarnij 50 zł

Za ten krok otrzymasz pierwszy bonus w wysokości 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.02.2020 r.

Oto co należy zrobić, aby zdobyć te 50zł:

Wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, zobaczysz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz użyć naszego kodu polecającego:

1012811863

W ten sposób podziękujesz nam za robotę, którą wykonujemy 🙂 (My też dostaniemy 50 zł).

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej
 • zaloguj się min. 1 raz do bankowości internetowej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

KROK #3 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach i zgarnij 250zł

Trzecim krokiem jest wykonanie kilku naprawdę prostych aktywności.

Chodzi o to, aby w każdym z 3 kolejnych miesięcy (kwietniu, maju i czerwcu):

 • zapewnić wpływy na łączną sumę 1000 zł na Twoje nowe konto
 • wykonać min. 5 płatność kartą w internecie lub stacjonarnie lub płatność BLIK (na min. 10zł każda)
 • przynajmniej 1 raz zalogować się do aplikacji mobilnej

Te wszystkie aktywności należy wykonać w KAŻDYM z trzech miesięcy.

Wpływ zasilający na nowe konto oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto. Nie liczy się jednak wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatność kartą (lub BLIK) może być na dowolną kwotę powyżej 10zł, a zalogowanie się do aplikacji mobilnej nawet nie wymaga dodatkowego komentarza.

Jako podsumowanie przygotowałam dla Ciebie specjalną infografikę:

Jaki rodzaj wpływu na konto spełnia warunki promocji?

z własnego konta w innym banku
przelew od przyjaciół lub rodziny
może być sumą mniejszych wpływów
musi być cała kwota jednym przelewem
wpłata we wpłatomacie
wpłata gotówki w oddziale

Jakie płatności kartą spełniają warunki promocji?

w sklepie (na pin lub zbliżeniowo)
w internecie (podając numer karty i kod cvv)
płatność BLIK za zakupy
poprzez Google Pay lub Apple Pay
transakcje zwrócone
szczególne np. zakłady bukmacherskie
wypłata w bankomacie

I tyle! Teraz odbierasz premię

Wcale nie było trudno, prawda? Tak jak obiecywałam. Skoro już założyłeś konto i spełniłeś wszystkie warunki, pora na odbiór zasłużonej premii.

Premię 50zł z kroku drugiego otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków rozpisanych w kroku 2.

Z kolei premia 250 zł wyląduje na Twoim koncie w dwóch częściach. Za warunki spełnione w kwietniu otrzymasz 50 zł najpóźniej do 31 maja 2021 roku. Kolejne 200 zł bank przeleje Ci do 31 lipca 2021 roku.

Dodatkowe ułatwienie

Żeby Ci to wszystko nie umknęło, przygotowałam specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Brać udział, czy nie?

Od dziecka wyznaję zasadę, że lepiej mieć 300 zł w portfelu, niż nie mieć. Tym bardziej, że tym razem Santander wyszedł na przeciw oczekiwaniom przyszłych klientów i pierwsze 50zł premii za aktywność dostaniesz szybciej niż to było w poprzednich edycjach.

W porównaniu z promocjami innych banków – ta tutaj to jedna z najlepszych promocji marca i okazja na łatwe 300zł z przejrzystymi zasadami. GORĄCO POLECAM!

Dokumenty dotyczące promocji: