Takiej promocji na naszej stronie jeszcze nie było!

Alior Bank wyszedł z naprawdę ciekawą propozycją: możesz zgarnąć sumarycznie do 960 zł premii za aktywności na koncie przez następne 12 miesięcy.

Jeśli brałeś już wcześniej udział w promocjach, to może Cię zdziwić tak wysoki poziom bonusu. Druga myśl, która mogła Ci przyjść do głowy, to taka, że jeśli premia jest wysoka, to warunki będą dużo trudniejsze, niż w promocjach ze „standardowymi” wysokościami premii. Sama miałam takie wrażenie zanim zapoznałam się z regulaminem.

Teraz wiem, że w tej promocji bardziej rolę odgrywa czas, niż trudność warunków. Do tego bank rozdzielił tę premię na 4 części, każda warta 240 złotych, więc sam będziesz mógł zdecydować, z której opcji skorzystasz, a z której nie.

W skrócie wygląda to tak, że dostaniesz 20 zł za każdy miesiąc, w którym spełnisz podane warunki:

 • Nagroda I: wpływ na konto 1500 zł, wykonanie płatności na 300 zł i zalogowanie się do aplikacji (łącznie 240 zł za rok)
 • Nagroda II : Zwrot za kupno biletów komunikacji miejskiej, parking czy autostradę (łącznie 240 zł za rok)
 • Nagroda III: posiadanie produktu kredytowego (pożyczka, kredyt, limit) (łącznie 240 zł za rok)
 • Nagroda IV: 1% zwrotu za płatności mobilne (łącznie 240 zł za rok)

Żeby móc się starać o nagrodę II i III trzeba spełnić warunki za nagrodę I.

O warunki promocji nie musisz się martwić, ponieważ prześwietliłam cały regulamin i dokładnie krok po kroku opisałam, kto dokładnie może wziąć udział w promocji i co trzeba zrobić, żeby otrzymać maksymalną możliwą kwotę bonusu. A musisz wiedzieć, że odkąd opisujemy promocje, to jest to najwyższa premia w tym banku!

Jeśli trafiłeś do nas pierwszy raz i nigdy wcześniej nie słyszałeś o promocjach bankowych, to na pewno dopadają Cię wątpliwości: „To banki mogą coś dać, a nie tylko zabierać?”. Jasne, że tak! Ale żeby nie być gołosłownym, przedstawię Ci kilka konkretnych argumentów:

Dlaczego Alior Bank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Alior Bank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Chcę też, żebyś pamiętał o tym, że to nie jest żaden konkurs, ani losowanie. Nagroda jest GWARANTOWANA regulaminem promocji (załączam go na końcu tekstu) i otrzyma ją KAŻDY kto wykona kroki opisane w tym artykule.

Nie ma na co czekać, przejdźmy do analizy regulaminu, żebyś mógł podjąć decyzję, czy jesteś chętny do wzięcia udziału w promocji.

Do kogo skierowana jest ta promocja?

Promocja skierowana jest do osób pełnoletnich, które w okresie ostatnich 2 lat przed dniem złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku lub w T-Mobile Usługi Bankowe, rachunku walutowego lub Karty Kibica Banku.

Ostatnio spotkałam się na FB z komentarzem, w którym jedna z naszych czytelniczek zastanawiała się nad zamknięciem Karty Kibica, bo dawno z niej już nie korzysta.

Zdecydowanie! Moją radą jest zamykanie wszystkich produktów bankowych, których nie używasz, chociażby właśnie z uwagi na fakt, że potem mogą one Cię zablokować w zgarnięciu dodatkowych pieniędzy w promocji bankowej. W dodatku utrzymanie takich produktów bez opłat często wiąże się ze spełnieniem jakichś warunków co miesiąc, więc po co zaśmiecać sobie nimi głowę?

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Banku nie wyklucza Cię z udziału w promocji.

Do promocji możesz dołączyć do 31 maja 2021 roku, natomiast na samo podpisanie umowy masz 30 dni dni licząc od dnia złożenia wniosku.

Wystarczy, że przejdziesz na tę promocyjną stronę i wypełnisz wniosek o otwarcie konta wraz z kartą (wymaga tego regulamin), a następnie będziesz postępować z instrukcją poniżej.

Konto za zero? Da się, sprawdziłam!

W promocji bierze udział Konto Za Zero wraz z karta płatniczą.

Tak, jak w wielu innych bankach, tak i w Alior Banku tabela opłat i prowizji umożliwia, aby konto i karta płatnicza były całkowicie darmowe. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

 • 0 zł – za prowadzenie konta, jeśli masz mniej niż 26 lat.
 • 0 zł – za prowadzenie konta, jeśli masz 26 lat lub więcej, kiedy zapewnisz w miesiącu jednorazowy wpływ min. 1500 zł (może być z Twojego konta w innym banku).
 • 0 zł – za kartę płatniczą, jeśli wykonasz w miesiącu płatności o łącznej wartości min. 300 zł
 • 0 zł – za dwie wybrane korzyści (każda kolejna to 3,5 zł/m-c),
 • 0 zł – za krajowe przelewy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
 • 0 zł – za wpłaty i wypłaty gotówki BLIK oraz w oddziale banku,
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku (pozostałe 2,5 zł za każdą transakcję).

Oznacza to, że nie zapłacisz za konto, ani kartę ani złotówki, jeśli każdego miesiąca zasilisz konto kwotą min. 1500 zł (nawet na jeden dzień) oraz wykonasz płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł. To ważne bo w przeciwnym wypadku konto będzie kosztować 10 zł, a karta 5 zł miesięcznie.

W miesiącu, w którym podpisujesz umowę nie musisz martwić się o spełnianie warunków bezpłatności karty i konta, ponieważ bank nie pobiera żadnej opłaty. To taki czas na rozkręcenie się.

Co dodatkowo da Ci Konto Jakże Osobiste?

Zazwyczaj opłaty za konto są odgórnie ustalane przez bank i nie ma możliwości negocjacji. Jednak to konto promocyjne pozwala Tobie zdecydować, które dwie korzyści będziesz miał całkowicie za darmo. Warto też wspomnieć, że to nie jest tak, że raz wybrane obowiązują już przez cały okres posiadania rachunku. Możesz je dowolnie zmieniać i nowe korzyści będą już działać od następnego dnia. Przeglądając je stwierdzam, że dla każdego znajdzie się coś fajnego:

Oczywiście jest pełna dowolność w wyborze tych dwóch darmowych korzyści, jednak jeśli chciałbyś zgarnąć całą premię w wysokości 960 zł, o których wspominałam na początku, wtedy jedną z korzyści, którą musisz wybrać jest korzyść pierwsza, czyli „Zwrot za płatności mobilne (do 20zł/m-c)

Co zrobić, aby otrzymać bonus?

Na wstępie powiem, że bank nastawił się na długoterminową współpracę. W przypadku tej promocji na pewno wygodniej Ci będzie używać konta jako Twojego głównego, choć nie jest to koniecznością, a po prostu wygodą. Jeśli jednak jesteś w trakcie szukania konta i chęci zmiany, to wydaje mi się to być okazją nie do pominięcia

Krok #1 (obowiązkowy) – Otwórz konto osobiste z kartą

Nie później niż 31 maja 2021 r przejdź na tę stronę promocyjną i wypełnij wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą. Masz 30 dni na podpisanie umowy od momentu złożenia wniosku.

Podczas wypełniania wniosku o konto wyraź zgody na kontakt w celach marketingowych oraz zgody na otrzymywanie od Alior Banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych.

Krok #2 (obowiązkowy) – Do 240 zł za aktywne korzystanie z konta i karty

Napisałam, że jest obowiązkowy, ponieważ kroki #3 oraz #4 są uzależnione od tego, czy spełnisz warunki z kroku #2.

Tutaj nie chodzi o nic innego, jak o spełnienie warunków bezpłatności karty i konta oraz zalogowanie się do aplikacji mobilnej.

Dokładnie przedstawia się to tak, że w każdym z 12 miesięcy zaczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę:

 • zapewnisz wpływ na łączną sumę min. 1 500 zł – wpływ może pochodzić z Twojego konta w innym banku, nie musisz trzymać pieniędzy na koncie, wystarczy, że zostaną zaksięgowane i możesz je z powrotem sobie przelać. Jeśli przelejesz je jednorazowo, to od razu zapewnisz warunek bezpłatności konta,
 • wykonasz płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł – część transakcji jest wyłączona z promocji (jak zakłady bukmacherskie czy opłata za media), więc proponuję użycie karty podczas zwykłych zakupów spożywczych w sklepie, wtedy będziesz mieć pewność, że zaliczą się na poczet warunków promocji. Do tego masz z głowy warunek utrzymania bezpłatnej karty,
 • co najmniej 1 raz zalogujesz się do aplikacji Alior Mobile.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki otrzymasz 20 zł najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki (np. spełniłeś warunki w marcu, to 20 zł otrzymasz do końca kwietnia).

Krok #3 (opcjonalny) – Do 240 zł za jedną płatność za bilet/parking/autostradę

Ten krok jest banalny do spełnienia, żal więc nie wykonać tego warunku. Jak wspomniałam wcześniej, aby móc się ubiegać o tę część premii spełnij warunki z punktu #1 oraz:

 • wykonuj płatności używając aplikacji mobilnej wybierając tam usługę Bilety i parking lub Płatność za Autostrady – nie oznacza to nic innego, jak zakup przez aplikację biletu komunikacji miejskiej, opłatę za postój na parkingu czy też za przejazd przez płatną autostradę).

Otrzymasz zwrot wykonanych tą metodą płatności do wysokości 20zł. Oznacza to, że jeśli w danym miesiącu kupisz tylko 1 bilet za 3zł to zwrot wyniesie 3zł. Jeśli jednak płatności tą opcją wyniosą 35zł w danym miesiącu to wróci do Ciebie 20zł.

Krok #4 Opcjonalny– Do 240 zł za posiadanie produktu kredytowego

Jeśli spełniłeś warunki z kroku #1, to w tej części bonusu wystarczy, że przez okres 12 miesięcy:

 • posiadasz jeden z produktów kredytowych z oferty: standardową pożyczkę/kredyt, limit odnawialny w rachunku lub kartę kredytową, na którym danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję
 • na produkcie kredytowym nie posiadasz przeterminowanego zadłużenia

Jeśli chodzi o pożyczkę/kredyt na zakup towarów/usług to bank nie bierze pod uwagę umów zawartych u pośredników działających na rzecz Alior Banku. Oznacza to, że kupując telewizor w Media Markt i wybierając opcję rat, taki kredyt nie będzie brany pod uwagę.

Krok #5 (opcjonalny) – Do 240 zł w postaci zwrotu za płatności mobilne

Ten krok jest całkowicie niezależny od innych. Jest to dodatkowa usługa, którą wybierasz na samym początku podczas wypełniania wniosku o konto (później samodzielnie możesz je zmienić logując się do bankowości internetowej):

„Zwrot za płatności mobilne (do 20zł/mies.)”

Zwrot za płatności wynosi 1% wartości wykonanych płatności, jednak nie więcej niż 20 zł miesięcznie. Mowa tutaj o płatnościach w sklepach stacjonarnych z użyciem Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz usługi BLIK. Tutaj również nie są zaliczane płatności szczególne, takie jak zakłady bukmacherskie, opłaty za media.

Widzisz jak wiele opcji masz do wyboru?

Generalna zasada jest taka, że wszystkie warunki opisane w krokach #2, #3, #4 oraz #5 spełniasz zaczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę i wykonujesz je przez następne 12 miesięcy.

Jeśli zdecydujesz się na całość bonusu, to miesięcznie będzie Ci na konto wpływać 80 zł. Bonus za dany miesiąc otrzymasz zawsze do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków.

Zachęcam Cię do skorzystania z naszego PDF-a, gdzie wybierając miesiąc założenia konta otrzymasz spis konkretnych miesięcy, w których będziesz miał do wykonania warunki.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Moja opinia

Jak wspomniałam wcześniej, warunki są dość rozłożone w czasie, przez co najłatwiej będzie osobom, które chcą zmienić konto i regularnie korzystać z nowej oferty.

Nie wyklucza to oczywiście osób, które zdecydują się na Alior Bank w ramach konta dodatkowego. Po prostu bardziej muszą pamiętać o aktywnościach na karcie. Osobiście mi to nie przeszkadza, mam konta w 5 bankach i spokojnie je sobie ogarniam.

Dodatkowo premię za produkt kredytowy uważam jako możliwość dorobienia, ale nie przymus. Jeśli nie potrzebujesz pożyczki ani kredytu to warto zastanowić się nad wyrobieniem karty kredytowej na czas promocji lub złożenia wniosku o limit odnawialny.

Wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Alior Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
02-232, ul. Łopuszańska 38D
tel. 19 502, 12 370 70 00