I po raz kolejny VeloBank zaskoczył! Najpopularniejsza promocja tego roku została przedłużona i znów deklasuje konkurencję.

Wystarczy założyć na tej specjalnej stronie promocyjnej VeloKonto (darmowe) oraz VeloSkarbonkę (darmowa), a później wyciągać z portfela ich kartę podczas codziennych zakupów – wtedy na Twoje konto wpadnie rekordowe 600zł.

A jeśli połączysz tę promocję z programem poleceń (napiszę, jak to zrobić), to łącznie możesz zdobyć aż 650zł. Bez żadnych haczyków – daję słowo!

Aktualizacja 25.10.2023r.: Od teraz do zdobycia jest dodatkowe 100zł w punktach z Bezcennych Chwil! W sumie możesz więc zgarnąć do 750 złotych. Poniżej opiszę jak to zrobić

Aktualizacja 9.11.2023r.: Bank na swojej stronie poinformował, że 10.11.2023r. przewiduje wyczerpanie bonusów 100zł z Bezcennych Chwil (Krok #4 w naszym artykule). Możesz jednak nadal zgarnąć pozostałe 650zł premii.

Sam korzystałem z poprzedniej edycji i bez problemu otrzymałem już całe 600zł o czym informowałem na Instagramie. Poniżej możesz zobaczyć screen jednego z odebranych wpływów:

Nasi czytelnicy również potwierdzają, że promocja dla nich zadziałała, więc korzystasz bez ryzyka:

Dlaczego VeloBank rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego VeloBank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko VeloBank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać z tej okazji?

Promocja trwa na tej specjalnej stronie do 30.11.2023r., a im wcześniej założysz konto, tym wcześniej otrzymasz obiecane przez bank premie.

Skorzystać z tej okazji możesz jeśli:

 • Masz ukończone 18 lat
 • Po 31.12.2022r. nie posiadałeś konta osobistego w VeloBanku (posiadanie konta oszczędnościowego lub lokaty nie wyklucza z promocji)

Jak więc zgarnąć ten soczysty bonus? To banalnie proste, wystarczy wykonać te 3 kroki:

KROK #1 – Otwórz VeloKonto, VeloSkarbonkę i wyraź zgody marketingowe

Pierwszy krok zajmie Ci nie więcej niż 7 minut. Najlepiej od razu przygotuj sobie dowód osobisty i lecimy:

 1. Wejdź na tę specjalną stronę promocyjną i kliknij przycisk „Otwórz konto”. Wybierz najwygodniejszą dla Ciebie formę zawarcia umowy klikając w odpowiednią ikonkę.
 2. Najpierw podaj dane kontaktowe i przejdź dalej. Następnie wypełnij formularz pozostałymi danymi oraz zaakceptuj zgody marketingowe dotyczące komunikacji marketingowej banku (wymaga tego regulamin promocji).
 3. W zależności od wybranej metody otwarcia konta, potwierdź swoją tożsamość online lub czekaj na telefon konsultanta, który potwierdzi Twoje dane i wyśle kuriera z umową do podpisania. Pamiętaj, aby otworzyć zarówno VeloKonto oraz VeloSkarbonkę.

Ważne: Jeśli założysz konto wspólne (np. z mężem/żoną) to VeloSkarbonkę też musisz otworzyć wspólną. Każde z Was musi również mieć wyrażone zgody marketingowe, aby promocja była aktywna.

Polecam jednak, abyście otworzyli dwa osobne konta w promocji i zgarnęli w ten sposób podwójną premię 🙂

KROK #2 – Płać kartą lub BLIK i zgarniaj 10% zwrotu za płatność (aż do 600zł)

10% zwrotu za płatności kartą to mega dobry deal. Praktycznie każdy z nas wydaje 1000zł miesięcznie na zakupy, paliwo, jedzenie na mieście itd. Wystarczy więc robić to co teraz, tylko przy kasie wyciągać kartę VeloBanku, aby przez pół roku zgarnąć maksymalny bonus 600zł.

Oto jak działa to w szczegółach:

 1. Zwrot 10% za płatności kartą lub płatności BLIK z kodem (przelewy się nie liczą) będzie przyznawany przez 180 dni od daty otwarcia konta za wszystkie płatności będące zapłatą za towary lub usługi (doładowanie Revoluta itp. nie zadziała).
 2. Maksymalnie możesz zgarnąć 100zł w każdym z sześciu 30-sto dniowych cykli licząc od otwarcia konta.
 3. Premię 10% otrzymasz na swoją VeloSkarbonkę w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania płatności na koncie.

Tutaj wyjaśnienie jak działa te 180 dni, podzielone na 6 cykli po 30 dni:

Podpowiedź #1: Od razu po aktywowaniu konta w VeloBanku możesz w aplikacji mobilnej, w dziale „płatności zbliżeniowe” założyć kartę wirtualną (jest bezwarunkowo darmowa), dodać ją do Google Pay lub Apple Pay i spełniać warunki promocji bez czekania, aż pocztą przyjdzie zwykła karta plastikowa.

KROK #3 – Odbierz 50 zł za wpisanie kodu polecającego i zasilanie konta

Jeśli połączysz promocję VeloBanku dodatkowo z programem poleceń, to oprócz podstawowych 600zł, zgarniesz jeszcze kolejne 50zł za podanie kodu polecającego.

Wystarczy, że wpiszesz kod polecenia w formularzu podczas zakładania konta. Miejsce na kod znajdziesz w drugim kroku formularza. Będzie wyglądał w taki sposób:

Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający. W ten sposób możesz docenić pracę, jaką włożyłem w przygotowanie dla Ciebie tej treści bo bank wynagrodzi nas drobną prowizją za każdą poleconą osobę. Podaję nasz kod:

WC5SZ3

Aby otrzymać te dodatkowe 50zł oprócz wpisania kodu poleceń musisz również przez 3 miesiące zasilać konto.

Chodzi o to, aby w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu na Twoje nowe konto wpłynął jednorazowy przelew w wysokości co najmniej 2000 zł z dowolnego rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez VeloBank. Może to być zwykły przelew z Twojego własnego konta w innym banku lub od rodziny czy znajomych.

Bonus w postaci 50zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków promocji.

Przykład: Jeśli otworzyłeś konto 8 września, to zapewnij wpływ 2000zł w październiku, listopadzie i grudniu. Nagrodę w wysokości 50zł otrzymasz przelewem najpóźniej do końca stycznia.

Krok #4 – Odbierz 8500 punktów wartości 100zł w promocji Bezcenne Chwile

Aby wziąć udział w tej części promocji musisz spełnić następujące warunki:

✅ posiadasz kartę Mastercard wydaną do konta Velo pomiędzy 12.10.2023r a 15.12.2023r.

✅ Najpóźniej do 31 grudnia 2023 (ale lepiej wcześniej, bo ilość punktów jest ograniczona) przystąpisz do programu VeloChwile i otworzysz rachunek programu VeloChwile. Podczas aktywacji programu zaznacz wszystkie zgody. Możesz to zrobić przez aplikację bądź przez bankowość elektroniczną.

U mnie w aplikacji akurat na głównym pulpicie w aplikacji mogłem znaleźć taki oto banner:

Przechodząc do aktywacji w następnym kroku zostaniesz poproszony o zaznaczenie tych zgód:

W kolejnym kroku wybierasz kartę, którą podpinasz do programu i gotowe!

✅ W ciągu 30 dni od rejestracji w programie wykonasz kartą płatności na kwotę co najmniej 100zł – wyłączone są niektóre rodzaje płatności jak np. te związane z grami losowami oraz doładowania portfeli cyfrowych, więc sugerujemy zwykłe zakupy w sklepie lub internecie.

Punkty otrzymasz maksymalnie do 14 dni roboczych od wykonania powyższych warunków. Punkty będą ważne przez miesiąc. Tyle czasu masz na to, by wymienić je na vouchery dostępne w katalogu Bezcennych Chwil.

Pula nagród dla kart debetowych wynosi 4005 zestawów po 8500 punktów oraz 1335 dla kart kredytowych. O wcześniejszym wyczerpani puli organizator poinformuje na tej stronie.

A jak jest z kosztami?

Oprócz regulaminu promocji, prześwietliłem oczywiście również tabelę opłat i prowizji, aby mieć pewność, że nie ma tam ukrytych żadnych kruczków. I nie ma 🙂

 • 0 zł za prowadzenie VeloKonta (bezwarunkowo)
 • 0 zł za VeloSkarbonkę (bezwarunkowo)
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne z VeloKonta (bezwarunkowo)
 • 0 zł za przelewy z VeloSkarbonki na VeloKonto
 • 0 zł za kartę płatniczą, jeśli masz mniej niż 26 lat.
 • 0 zł za kartę płatniczą, jeśli masz 26 lat i więcej oraz w danym miesiącu wykonasz min. 5 płatności kartą (inaczej 7zł)
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, jeśli w danym miesiącu wykonasz min. 5 płatności kartą (inaczej 5zł)

Podpowiedź #2 – Jeżeli skorzystasz z mojej poprzedniej podpowiedzi i dodatkowo założysz sobie wirtualną kartę do konta, to kartę plastikową możesz zastrzec w aplikacji mobilnej. Wtedy opłata za kartę nie będzie pobierana, a warunki promocji będziesz spełniać kartą wirtualną (jest darmowa).

Podsumowanie

Co tutaj dużo mówić – to naprawdę świetna okazja, która cieszy naszych czytelników już od wielu miesięcy. Jeśli do tej pory z niej nie korzystałeś to zrób to koniecznie. Nie pożałujesz.

Nie masz się czego obawiać podczas spełniania warunków promocji wszystko w łatwy sposób będzie dla Ciebie darmowe, a po zakończeniu promocji sam zdecydujesz czy chcesz zachować to konto na dłużej czy je zamknąć – nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Dokumenty dotyczące promocji: