Nareszcie banki zareagowały na podnoszenie stóp procentowych i na rynku zauważamy coraz to wyższe oprocentowania lokat. W tym temacie Getin Bank ma wiele do powiedzenia, bo oferuje najwyższe oprocentowanie na rynku dając 5,5% w skali roku dla nowych środków.

Co więcej – nie musisz zakładać konta, a górna granica wpłacanych środków jest tak wysoka, że naprawdę odczujesz kwotę powracających do Ciebie odsetek.

Promocja ta nie ma żadnych ukrytych haczyków – sprawdziłam dokładnie! – ale ważna jest tylko do 26 maja, więc musisz się pospieszyć z decyzją. Inaczej Twoje oszczędności dalej będą topniały w oczach.

Oprocentowanie promocyjnych lokat w Getin Banku – szczegóły:

Oprocentowanie będzie różniło się w zależności od wybranego okresu trwania lokaty.

I tak oprocentowanie w skali roku dla lokaty na:

  • 3 miesiące = 4,5%
  • 6 miesięcy = 5%
  • 12 miesięcy = 5,5%

W każdym z tych okresów możesz założyć maksymalnie 5 lokat, a każda z lokat musi mieścić się w przedziale od 5 000 zł do 180 000 zł. Oznacza to, że maksymalnie w każdym z okresów możesz wpłacić 900 000 zł.

Lokata kojarzy mi się z bezpieczeństwem, więc miałabym z tyłu głowy, by jednak nie przekraczać bezpiecznego limitu 100 000 euro na osobę (kwota gwarantowanego zwrotu przez BFG).

Odsetki zostaną naliczone ostatniego dnia wybranego przez Ciebie okresu trwania lokaty. Jeśli zerwiesz ją wcześniej, to wszystkie odsetki przepadną i odzyskasz tylko wpłaconą kwotę.

Lokata jest odnawialna. Oznacza to, że po jej zakończeniu środki zostaną przeniesione na nową lokatę – prawdopodobnie z niższym oprocentowaniem. Odnawialność będziesz mógł wyłączyć w panelu po otwarciu lokaty:

Lub zapisz sobie w kalendarzu datę zakończenia lokaty i zaloguj się wtedy do panelu, aby usunąć tę nową (słabszą) odnowioną lokatę i przenieść środki w miejsce, które będzie oferowało wtedy najlepszy procent.

Kto może skorzystać z tej okazji?

Skorzystać może każdy, zarówno obecny jak i nowy klient, lokata jednak dotyczy tylko nowych środków, czyli wszystkich tych, które pojawią się na saldzie w banku po 5 maja 2022 roku.

Ograniczenie to dotyczy tak naprawdę tylko tych osób, które już teraz trzymają w Getin Banku swoje oszczędności.

Przykład: Jeśli na dzień 05.05.2022 miałeś na koncie 10000 zł, a 06.05.2022 wpłynęło kolejne 7000 zł, to lokatę w promocyjnym oprocentowaniu możesz założyć jedynie dla środków po 5 maja, czyli dla 7 tys zł.

Jeśli aktualnie nie masz żadnych środków w Getin Banku to promocyjne oprocentowanie obejmie całą wpłaconą kwotę.

Jak założyć tę lokatę? – instrukcja

Lokatę założysz na jeden z poniższych sposobów:

  • Jeśli masz konto w Getin Banku, to zaloguj się do bankowości internetowej i wyślij wniosek o lokatę.
  • A jeśli nie masz konta, to wniosek o lokatę (bez zakładania konta) wyślesz w kilka minut na poniższej stronie.

Ważne jest, aby podczas wypełniania formularza zaznaczyć wszystkie zgody na kontakt w celach marketingowych (wymaga tego regulamin promocji). Gdy już lokata „ruszy”, zgody możesz odwołać.

Pamiętaj, że po złożeniu wniosku masz 7 dni na wpłacenie środków na lokatę. Pamiętaj również, że promocja kończy się 26 maja 2022 r.

To wszystko!

Być może to dopiero początek lokat z dobrym oprocentowaniem, a być może to będzie jedna z lepszych ofert przez następne kilka miesięcy… Szklanej kuli nie mam, wiem jednak, że warto być czujnym na oferty specjalne (takie jak ta) i chociaż część swoich oszczędności wpłacić na tę lokatę w Getin Banku.