Kto czyta od dawna bloga, ten wie, że jestem bardzo oszczędny. Niektórzy nawet powiedzieliby, że skąpy 🙂 Lubie zyskiwać łatwe pieniądze na promocjach bankowych i nie lubię niepotrzebnie ich tracić – dlatego dbam, aby moje oszczędności nie leżały na zwykłym koncie bankowym. Chcę choć trochę uchronić je przed utratą siły nabywczej spowodowanej inflacją.

Regularnie robię dla samego siebie przegląd rynku produktów oszczędnościowych i dziś chcę podzielić się z Wami swoimi znaleziskami.

Szukałem najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych, aby mieć elastyczność dowolnej wypłaty środków i abym mógł wrzucić na nie 100 000zł lub więcej.

Oto moi trzej faworyci:

1. Bank Pekao S.A. i ich konto oszczędnościowe w promocji 7% na 152 dni

W ramach oferty specjalnej, trwającej do 3.04.2024r. możesz otworzyć w tym banku konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 7% dla kwoty do 200 000zł.

Podwyższone oprocentowanie będzie aktywne przez aż 152 dni (5 miesięcy) i mogą z niego skorzystać wszystkie osoby, które teraz otworzą konto w Pekao S.A. oraz obecni klienci, którzy nie mieli jeszcze konta oszczędnościowego w tym banku i od 1.04.2023 ich średnio-miesięczne saldo wynosiło mniej niż 2000zł.

Promocję na konto oszczędnościowe można połączyć z premią za otwarcie konta osobistego i zdobyć jeszcze dodatkowe 350zł.

2. Elastyczne Konto Oszczędnościowe od VeloBanku – 7% do kwoty 50 tys. i 6,5% dla kwoty od 50 tys. do 300 tys.

Warunki te obowiązują dla nowych klientów, którzy teraz otworzą konto oszczędnościowe w tym banku. Warto równolegle również zgarnąć 650zł za płacenie ich kartą do konta osobistego i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Dla obecnych klientów, którzy wpłacą nowe środki na konto oszczędnościowe, obowiązuje 6,5% do 300tys.

Oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym w VeloBanku będzie aktywne przez 3 miesiące.

3. Nast Bank: 7,1% dla nowych klientów i kwoty do 100 tys.

Jeżeli nie masz jeszcze konta osobistego i oszczędnościowego w Nest Banku, to warto to zrobić chociażby dla samego oprocentowania 7,1% które obowiązuje przez 90 dni dla kwot do 100 000zł.

Ten bank niestety nie oferuje obecnie żadnej atrakcyjnej zachęty na start ale bezwarunkowo darmowe konto i bezwarunkowo darmowa karta płatnicza niwelują wszelkie argumenty, aby tego konta nie założyć 🙂

Gdzie trzymasz swoje oszczędności?

I to tyle ode mnie. Daj znać w komentarzu gdzie Ty trzymasz albo zamierzasz przenieść swoje oszczędności na początku 2024r. Serdeczności!