Za nami pierwszy miesiąc szkoły. Pamiętasz jeszcze te czasy? Dla odświeżenia wiedzy mam dzisiaj dla Ciebie specjalne równania… finansowe 🙂

wpływy + płatności = 200 zł

lokata strukturyzowana = 100 zł

To takie specjalne równania, bo nie ma tam żadnej niewiadomej – w naszych artykułach wszystko opisujemy przejrzyście i dokładnie. Opisujemy tylko pewne promocje z dobrze Ci znanych banków.

Czasem się jednak zdarza, że banki proponują taki zestaw: gwarantowaną kwotę pieniędzy + udział w loterii lub, jak to tutaj ma miejsce: gwarantowane 200 zł za aktywne przetestowanie konta + 100 zł za założenie lokaty strukturyzowanej, która obarczona jest pewnym ryzykiem.

Na samym początku więc chciałabym Ci przekazać, że rozdzieliłam ten artykuł na dwie części: pierwsza będzie mówiła o tym, jakie wykonać kroki, aby zdobyć pewne 200 zł bez najmniejszego ryzyka.

W drugiej części artykułu opowiem o dodatkowej premii w wysokości 100 złotych i o tym, czym jest lokata strukturyzowana i o jakie ryzyko chodzi. Chcę, żebyś czuł się pewny jak zwykle po przeczytaniu naszego artykułu.

Promocja jest mocno limitowana, ponieważ tylko pierwsze 1000 kont założonych przez naszego linka będzie miało prawo do odebrania bonusu. Dobre jest jednak to, że dopóki link poniżej działa, to możesz mieć pewność że załapałeś się na promocję:

Bank ma wiele powodów, dla których opłaca się mu robić promocje bankowe i dosłownie rozdawać pieniądze za założenie u nich konta. Dobrze jest znać te powody, bo to dzięki nim rozwiewają się ewentualne wątpliwości związane z korzystaniem z promocji bankowych.

Ja tak mam – potrzebuję twardych dowodów, logicznych argumentów żeby w coś uwierzyć. Mi ta wiedza pomogła zrozumieć sens promocji, więc może i Tobie dziś pomoże 🙂

Dlaczego Bank Millennium rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Bank Millennium je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Mamy coraz to większą społecznością na Facebooku, z czego bardzo się cieszymy. Dostajemy bardzo dużo wiadomości potwierdzających, że nasi czytelnicy odbierają kolejne nagrody. A oto kilka z nich:

No dobrze, skoro wspomniałam, że lubię konkrety, to przejdźmy do nich czym prędzej 🙂

Zobacz, kto może wziąć udział w promocji

Promocja skierowana jest dla nowych klientów Banku Millennium, czyli do tych wszystkich, którzy na dzień rozpoczęcia promocji (czyli 1 października 2020 roku), nie posiadają żadnego produktu w Banku Millennium (konta osobistego, kart pre-paid, lokaty, konta oszczędnościowego, karty kredytowej). Nie możesz być też współposiadaczem, osobą uprawnioną do składania dyspozycji ani poręczycielem.

Podobnie, jeśli w przeszłości brałeś udział w promocji Konta 360° lub Konta 360° Student – nie możesz wziąć udziału w tej edycji.

Pomimo, że sama promocja jest aktywna do 28 października 2020, to pamiętaj, że ilość kont promocyjnych jest mocno ograniczona (tylko 1000 kont) i jeśli się wyczerpią, to promocja skończy się przed czasem.

Czy konto faktycznie jest darmowe?

W tej promocji możesz wybrać jedno z kont: Konto 360° Student przeznaczone dla osób pełnoletnich do 26 roku życia oraz Konto 360° dla osób powyżej tego wieku. Na szczęście obydwa konta są bardzo przyjazne i spełnienie warunków ich bezpłatności to zaledwie kilka minut.

Zobacz jak prezentują się opłaty Konta 360° w Banku Millenium:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta, jeśli zapewnisz łączny wpływ na konto min. 1000 zł (inaczej 8zł)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę, jeśli wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK (inaczej 7zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty ze WSZYSTKICH bankomatów w Polsce

Wpływ może pochodzić z innego Twojego konta i możesz przesłać je sobie z powrotem dosłownie zaraz po zaksięgowaniu w Millenium. Z kolei płatność może być na dowolną kwotę, więc możesz kupić swoją nową kartą nawet najdrobniejszą rzecz, a warunek masz spełniony.

Jeśli wybierzesz Konto 360° Student, to prowadzenie konta będziesz miał bezwarunkowo bezpłatne. Pozostaje Ci tylko wykonanie raz w miesiącu minimum jednej płatności na jakąkolwiek kwotę.

Jak prawidlowo złożyć wniosek o konto z kartą?

Żeby móc spełnić warunki, najpierw musisz zrobić ten pierwszy krok, czyli po prostu założyć Konto 360° lub 360° Student wraz z kartą debetową (wymaga tego regulamin, nawet jeśli nie chcesz jej używać). Zrobisz to korzystając z tego formularza.

Masz na to czas do 28 października 2020 r.

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [ZAŁÓŻ KONTO]:

Następnie zobaczysz 3 opcje podpisania umowy o konto:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a później kurier potwierdza prawidłowość danych z dowodu i przywozi wszystkie dokumenty pod wybrany przez Ciebie adres (do domu lub pracy)
 • W oddziale – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a później idziesz do placówki bankowej potwierdzić tożsamość i złożyć podpis na dokumentach.
 • Online – wypełniasz przez internet wniosek o konto i przesyłasz swoje selfie do potwierdzenia tożsamości. Konto będzie aktywne szybciej, ale do 31.10.2020r. i tak musisz podejść do placówki złożyć wzór podpisu i pokazać dowód osobisty (inaczej nie otrzymasz premii).

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Pamiętaj, aby w sekcji „Oświadczenia” zaznaczyć zgodę na otrzymywanie informacji handlowych lub marketingowych przez kanały elektroniczne i telefon (wymaga tego regulamin promocji).

Wykonaj te 2 kroki i zdobądź pewne 200 złotych

To jest ta część promocji, w której możemy Ci zagwarantować (a nawet nie my, tylko regulamin banku), że wykonując te 2 kroki otrzymujesz bonus w postaci 200 zł w gotówce, które bank przeleje na Twoje nowe konto.

Krok #1 Aktywuj aplikację mobilną banku na swoim telefonie

Maksymalnie do 29 stycznia 2021 roku aktywuj aplikację mobilną na swoim telefonie. My rekomendujemy, abyś zrobić to zaraz po otwarciu konta: nie dość, że aplikacja jest niesamowicie pomocna w ogarnianiu warunków, to jeszcze nie będziesz miał sytuacji, w której wyleci Ci z głowy ten szczegół.

Krok# 2 Wykonaj te proste aktywności przez 3 miesiące

Wystarczy, że w każdym z miesięcy listopad, grudzień i styczeń:

 • zapewnisz wpływ na łączną kwotę 1000 złotych
 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK na dowolną kwotę

Obowiązują te same zasady, co przy warunkach bezpłatności Konta 360°. Oznacza to, że wykonując te dwie czynności zapewniasz sobie wypłatę premii oraz brak dodatkowych kosztów prowadzenia konta.

Bank zobowiązał się do wypłaty premii w postaci przelewu na Twoje nowe konto maksymalnie do końca lutego 2021. Pamiętaj, aby do tego czasu nie wycofywać zgód ani nie zamykać karty do konta.

a dla chętnych…

Czas na dodatkowe 100 zł za założenie lokaty strukturyzowanej

Słowo lokata zazwyczaj kojarzy się z bezpiecznym inwestowaniem, takim bez żadnego ryzyka. I tak w większości przypadków bywa, jednak ten rodzaj lokaty składa się zazwyczaj z dwóch instrumentów finansowych – oszczędnościowego oraz inwestycyjnego. I tak druga część jest dla nas ryzykowna.

W tym konkretnie przypadku bank Millennium zachęca nas do założenia 36 miesięcznej lokaty o nazwie „Niemiecka Siła I”. Przyjrzałam się warunkom promocji oraz warunkom samej lokaty oto co ustaliłam:

Żeby odebrać dodatkowe 100 zł, załóż lokatę najpóźniej 31 października 2020 r korzystając z bankowości internetowej Millenet. Jeśli utrzymasz ją do 31 stycznia 2021 r, to wraz z premią główną, na Twoje konto wpadnie również do końca lutego premia dodatkowa. Musisz jednak wiedzieć, że zerwanie lokaty przed jej upływem (36 miesięcy) wiąże się poniesieniem opłaty manipulacyjnej.

Oto część karty informacyjnej, którą w całości umieszczam na końcu artykułu:

Atutem tej lokaty jest to, że nie ryzykujesz własnego kapitału, a jedynie Twoje ewentualne zyski.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany tą częścią premii, to proponujemy Ci założyć lokatę na minimalną wartość 1000 złotych i pozostawić ją na 36 miesięcy (żeby uniknąć opłat).

Maksymalny możliwy zwrot z inwestycji to 10,49%, a minimalny to 0%. Jeśli nawet nic nie zyskasz z samej lokaty, to 100 złotych z bonusu rozłożone na te 3 lata daje Ci zwrot w wysokości 3,33% w skali roku. Dziś nigdzie nie znajdziesz lokaty o tak wysokim procencie.

Możesz też zatrzymać się przy pewnych 200 złotych i zaraz po odebraniu nagrody zamknąć konto bez żadnych zobowiązań.

Moja opinia o promocji

Myślę, że jeśli zapoznałeś się z naszym artykułem i dodatkowo z kartą informacyjną dotyczącą lokat strukturyzowanych, to jesteś przygotowany do tego, by świadomie podjąć decyzję: czy wykonasz warunki tylko w celu odbioru premii głównej czyli 200 zł, czy pokusisz się jeszcze o dodatkowe 100 złotych za lokatę. Pamiętaj, że na końcu udostępniamy wszystkie regulaminy na wypadek wszelkich wątpliwości.

Dokumenty dotyczące promocji: