Stało się! Mamy kolejną edycję świetnej promocji od banku Santander. Znów możesz zdobyć nawet 250 zł za wykonanie kilku łatwych kroków: logowanie do aplikacji mobilnej, wpływy na konto, płatności kartą czy wpisanie kodu polecającego – same proste rzeczy.

Jednak tym razem, promocja jest jeszcze lepsza niż w poprzedniej edycji, a konto osobiste będzie dla Ciebie darmowe podczas spełniania warunków promocji – czyli odbierasz 200 zł nie ponosząc ani grosza kosztów.

Wszystko dokładnie wyjaśniam w dzisiejszej analizie. A co dostajesz od banku?

 • bon na 150 lub 200 zł do wybranego przez Ciebie sklepu: Biedronki, Decathlonu lub RTV EURO AGD – jeśli założysz konto dla siebie, to otrzymasz bon na 150 zł, a jeśli założysz konto dla Twojego dziecka, to otrzymasz bon o wartości 200 zł
 • 50 zł za wpisanie kodu polecającego

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma nagrodę. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

Zapytasz: skąd wiesz, że te promocje działają? Ano wiem, bo sama w czerwcu odebrałam 50 zł za polecenie, a w listopadzie pozostałe 200 zł.

Zobacz:

Ale nie tylko ja jestem zadowolona z takich ofert. Dostajemy mnóstwo wiadomości od naszych czytelników z informacją o otrzymaniu nagród – i to nie tylko od Santandera. Praktycznie każdy liczący się na rynku bank organizuje takie lub podobne promocje.

Zobacz kilka komentarzy od naszych czytelników:

No dobrze… ale czemu w ogóle banki organizują takie promocje? Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowaliśmy kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Do kogo bank kieruje tę promocję?

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią i nie byłeś posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego w Santander Banku od 1.12.2019 roku, to oznacza, że możesz wziąć udział w promocji. Posiadanie innych produktów bankowych nie wyklucza Cię z promocji.

Promocja trwa do 31.01.2021 r. i do tego czasu należy na poniższej stronie internetowej wysłać wniosek o konto z kartą:

„Konto Jakie Chcę” i opłaty z nim związane

Jeśli konto ma być jakie chcę, to chcę by było całkowicie darmowe. Przejrzałam więc tabelę opłat i prowizji i faktycznie bank daje taką możliwość.

Aby karta i konto były całkowicie bezpłatne, należy w danym miesiącu wykonać min. 1 płatność kartą lub BLIKiem oraz zapewnić wpływ na min. 500 zł (w przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł).

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę”

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na stronie promocyjnej.

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet, a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera, który może przyjechać do domu lub do pracy – jak wolisz.

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 stycznia 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 lutego 2021r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

KROK #2 – Podaj poprawny kod polecający i zgarnij dodatkowe 50 zł

Za ten krok otrzymasz osobny bonus w wysokości dodatkowych 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.11.2019 r.

Oto co należy zrobić, aby je zdobyć:

Wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, zobaczysz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz użyć naszego kodu polecającego:

1012811863

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

Tę część bonusu otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu powyższych warunków.

Przykładowo:

Jeśli otworzysz konto w grudniu i spełnisz warunki do połowy stycznia, to bank wypłaci Ci pieniądze najpóźniej do końca lutego. Jeśli zdążysz spełnić warunki jeszcze w grudniu, to premię otrzymasz zdecydowanie szybciej, bo do końca stycznia.

KROK #3 – Zarejestruj się w promocji i wybierz nagrodę

Najpóźniej do końca kolejnego miesiąca następującego po otwarciu konta wypełnij formularz znajdujący się na stronie promocyjnej.

Dokładnie miejsce wskazuję na zdjęciu poniżej, zaznaczone na żółto:

O kolejności przyznawania elektronicznych kart podarunkowych będzie decydować kolejność właśnie tych rejestracji, więc zrób to od razu! Jeśli skończą się vouchery danego rodzaju np. do Biedronki, Bank przekaże Ci inne, które jeszcze są dostępne.

W regulaminie widnieje informacja, że bank przeznaczył na nagrody kwotę 1 150 000 zł. Oznacza to, że na promocję załapie się min. pierwszych 5750 zgłoszeń, gdyby wziąć pod uwagę, że każdy założy konto dla siebie i swojego dziecka.

Oczywiście tak nie będzie, więc nagród w ilościach zapewne będzie więcej. 5750 nagród to duża pula, więc raczej nie ma co obawiać się jej wyczerpania przed czasem.

KROK #4 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach

Czwartym krokiem jest wykonanie 3 naprawdę prostych aktywności. Zatem w każdym z 3 kolejnych miesięcy:

 • zapewnij wpływy na łączną sumę 1000 zł na Twoje nowe konto;
 • wykonaj min. 1 płatność kartą w internecie lub stacjonarnie lub płatność BLIK;
 • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Te wszystkie aktywności należy wykonać w KAŻDYM z trzech miesięcy.

Wpływ zasilający na nowe konto oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto. Nie liczy się wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatność kartą (lub BLIK) może być na dowolną kwotę, a zalogowanie się do aplikacji mobilnej nawet nie wymaga dodatkowego komentarza.

KROK #5 – Załóż dodatkowo konto dla dziecka i odbierz 50 zł kieszonkowego

Jeśli nie masz dziecka, to ten krok możesz pominąć i zdobyć voucher w wysokości 150. Jeśli jednak masz dziecko w wieku poniżej 18 roku życia, to aż żal nie postarać się o dodatkowe 50 zł kieszonkowego dla niego. Oto co musisz zrobić:

 • Najpóźniej do 24 lutego 2021 złożyć wniosek o Konto Jakie Chcę dla Młodych wraz z kartą Visa. Zrobisz to łatwo logując się do bankowości online.
 • Wyraź zgody marketingowe na kontakt ze strony banku oraz na EKK tak, jak robiłeś to przy swoim koncie

To tyle!

Jeśli wykonasz wszystkie opisane punkty, to zdobędziesz razem 200 złotych w voucherze do wybranego sklepu i 50 zł w gotówce.

Jeśli nie założysz konta dla dziecka, to otrzymasz 150 złotych w voucherze i 50 zł w gotówce.

Fakt, trochę tych warunków jest, ale nie martw się – nic Ci się nie zgubi z naszą listą punktów do odhaczania. Otrzymaliśmy informację od naszych czytelników, że jest naprawdę pomocny, więc i zachęcamy Ciebie do skorzystania z tego narzędzia:

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Kiedy otrzymasz premię?

Bank zobowiązał się do wydania vouchera odpowiednio na kwotę 150 lub 200 złotych najpóźniej do końca czerwca 2021 roku, natomiast tak jak wspomniałam wcześniej, 50 zł za polecenie otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki opisane w kroku 4.

Vouchery są ważne do 31 grudnia 2021 r.

Czy polecam?

Jasne! Polecam, bo sama brałam udział i wiem, jakie to jest fajne uczucie, kiedy dostaje się dodatkową kasę do wydania, tym bardziej, że bank zaoferował 3 bardzo popularne sklepy do wyboru.

Osobiście wybrałabym Decathlon, ale równie dobrze możesz wziąć bon do Biedronki czy RTV Euro AGD. A dodatkowe 50 zł w gotówce to dopełnienie szczęścia, jakie poczujesz przy odbiorze bonusów – gwarantuję!

Dokumenty dotyczące promocji: