Ostatnio wspominałam Ci o tym, jaki świat jest mały. Gdy końcem zeszłego roku byłam w Polsce, wpadłam przy okazji na szybkie zakupy do Biedronki. Stojąc w kolejce widziałam, że dziewczyna przede mną płaci za swoje zakupy voucherem. Między nią a jej koleżanką wywiązała się rozmowa, z której dowiedziałam się, że kod dostała uczestnicząc w promocji bankowej.

Kiedy tylko przypomnę sobie tę sytuację, cieszę się jak małe dziecko. Fajna jest myśl, że to, co robimy, daje szansę na darmowe zakupy, dodatkowe bonusy gotówkowe, vouchery czy też nagrody rzeczowe.

Bank BNP Paribas wznowił promocję, w której oferuje aż 350 złotych do wydania w sklepie Biedronka za dosłownie kilka aktywności powtarzanych przez 3 miesiące. Wykonanie ich to naprawdę kwestia kilku minut w miesiącu. A potem będziesz mógł zapłacić za zakupy voucherem dokładnie tak, jak zrobiła to dziewczyna z kolejki.

Powiem Ci coś więcej – ta nagroda jest gwarantowana! Jeśli tylko przeczytasz dokładnie nasz artykuł i wykonasz opisane w nim kroki, to bank prześle Ci w sumie 350 zł w postaci takich voucherów. Chciałabym, żebyś wiedział i miał tego świadomość, że to nie jest żadne losowanie ani konkurs. Tu wygrywa każdy, kto zdecyduje się na otwarcie promocyjnego konta i zmieści się w pierwszych 3000 rejestracji.

Tak, jeśli promocje mają wysokie bonusy, to zazwyczaj banki limitują ilość kont z bonusem. Jeśli jednak link działa i Twoim oczom ukazał się taki oto formularz:

to znaczy, że załapałeś się na promocję. BNP Paribas organizuje swoje promocje w taki sposób, że uczestnik zawsze wie od samego początku czy załapał się na promocję. Nie ma zagrożenia, że założysz konto przez linka, a po kilku miesiącach okaże się, że nie dostaniesz bonusu, bo nie bierzesz udziału w promocji. To kolejny gwarant, który daje Ci regulamin. Potwierdza też to nasze doświadczenie, bo odkąd działamy opisaliśmy już ponad 30 promocji od BNP Paribas i otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy przez ten czas:

Ja również zgarnęłam bonus z promocji, którą opisywaliśmy w październiku:

Jak więc widzisz, wystarczy tylko trochę chęci i kilka minut, żeby móc skorzystać z oferty, którą przedstawia nam bank.

„Bank za darmo nic nie da”

Bardzo często spotykam się z takimi komentarzami. I wiesz co? Ja się z tym zgadzam! Bo bank ma bardzo dużo korzyści i warto wiedzieć jakich. Dzięki temu szybciej można zrozumieć sens promocji bankowych, a to z kolei prowadzi do tego, że coraz więcej osób świadomie uczestniczy w promocjach i bez wątpliwości zgarnia dodatkowe bonusy.

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

A druga sprawa, to fakt, że po otwarciu konta trzeba wykonać kilka aktywności na koncie. Dzięki temu bank stwarza okazje, w których sprawdzasz możliwości konta i karty, a tym samym być może i przyzwyczai Cię do korzystania z niego nawet po okresie promocji.

Co więc trzeba zrobić? Kto dokładnie może wziąć udział w promocji? Już śpieszę z opisaniem wszystkich konkretów.

Kto może wziąć udział w promocji?

Wystarczy, że jesteś pełnoletni i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadałeś konta osobistego w BNP Paribas. Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Teraz, najpóźniej do 31 maja 2021 roku do północy złóż wniosek o nowe, bezpłatne konto w BNP. Pamiętaj, że ilość kont w promocji jest ograniczona. Bank przygotował 3000 kont.

Wydaje się, że to sporo, jednak z doświadczenia wiem, że takie oferty są jak ciepłe bułeczki i po kilku dniach może okazać się, że jest już za późno. Jeśli strona promocji jest aktywna – zdążyłeś!

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

Konto które otwierasz w promocji to „Konto Otwarte na Ciebie”. Bank zaproponuje Ci do wyboru jedną z kart debetowych – Kartę Otwartą na Dzisiaj, Kartę Otwartą na Świat lub Kartę Otwartą na eŚwiat. Pierwsza z nich jest najtańsza – dlatego polecam Ci właśnie Kartę Otwartą na Dzisiaj.

Czego dokładnie możesz się spodziewać? Prześwietlam dla Ciebie najważniejsze opłaty:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Jeśli masz poniżej 26 lat, to jesteś zwolniony z opłaty za konto oraz za kartę. Wszystko jest dla Ciebie darmowe.

Z kolei jeśli masz 26 lat lub więcej to wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby dla Ciebie też wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

KROK #1 Otwórz Konto Otwarte na Ciebie wraz z kartą debetową

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz czas do 31.05.2021 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto z kartą płatniczą (wybierz tę o nazwie „Otwarta na dzisiaj” – jest najtańsza).

Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu na jeden z dwóch sposobów:

 • Kurierem – wypełniasz przez internet wniosek o konto, a kilka dni później przyjeżdża kurier z dokumentami do podpisania. Sam też w lutym otwierałem konto w ten sposób i uważam, że to najwygodniejsza forma.
 • Przez Selfie – wypełniasz przez internet wniosek o konto, wybierasz weryfikację tożsamości przez selfie, w których pokazujesz swoją twarz z różnych stron. Później wszystkie dokumenty przyjdą na e-mail.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 14.06.2021 r. To trochę teoria, ponieważ warunki promocji należy spełniać licząc od daty rejestracji w promocji, dlatego jeśli zarejestrujesz się w kwietniu, to w maju będziesz musiał spełnić pierwsze warunki, a to oznacza, że umowę będziesz musiał podpisać na tyle szybko, by zdążyć wykonać warunki promocji.

WAŻNE: W formularzu rejestracyjnym i w formularzu zakładania konta podaj identyczne dane (e-mail i telefon), aby bank mógł połączyć Twoje dane podczas wypłacania nagrody.

KROK #2 – Wykonaj te aktywności w 3 miesiącach zgarnij 350 zł

Pierwszy miesiąc nieznacznie różni się od pozostałych, ponieważ należy dodatkowo zalogować się przynajmniej raz w aplikacji bankowej lub w bankowości elektronicznej. Pozostałe warunki są wspólne dla wszystkich 3 miesięcy i wyglądają następująco:

W pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym, następującym po rejestracji w promocji:

 • wykonaj min. 2 przelewy na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)
 • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 200zł (może to być kilka mniejszych płatności, a może być jedna na kwotę 200 zł i więcej, bank nie bierze pod uwagę płatności za pośrednictwem systemów płatności BLIK, BlueMedia czy Przelewy24 (za to nie wyklucza płatności za pośrednictwem Google Pay/Apple Pay). Ponieważ z promocji wyłączonych jest kilka rodzajów płatności szczególnych (jak opłata za zakłady bukmacherskie), zalecamy, aby po prostu używać karty przy codziennych zakupach
 • zapewnij na nowe konto łączny wpływ min. 1000 zł (może być przelew z Twojego konta w innym banku, może być to zasilenie w kilku częściach. Nie liczą się wpłaty gotówkowe. Pieniądze możesz następnego dnia zwrócić na swoje główne konto w innym banku.)

To naprawdę tyle! Pozostanie Ci czekać na wypłatę premii, która wygląda następująco:

 • Nagroda podzielona jest na 3 części: 100 zł, 100 zł, 150 zł
 • informację o otrzymaniu każdego vouchera otrzymasz za pomocą wiadomości przesłanej na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym do 26 dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków
 • nagroda zostanie przesłana do końca tego samego miesiąca.

Przykład:

Jeśli zarejestrujesz się w promocji 30.04.2021, a konto założysz 02.05.2021, to licz 3 następne miesiące od daty rejestracji (to ważne!). Oznacza to, że warunki promocji spełniasz w miesiącach: maj, czerwiec i lipiec, natomiast vouchery otrzymasz w czerwcu (100zł), lipcu (100zł) i sierpniu (150zł).

Kilka słów o e-kodach (voucherach)

Poniżej przekazuję wszystkie szczegóły dotyczące tego vouchera:

 • dostajesz w sumie 3 vouchery (e-kody) o wartości 100zł, 100zł, 150 zł
 • voucher możesz używać wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej kwoty
 • będą one ważne do 31 maja 2022 r.
 • skorzystasz z niego podając kasjerowi, po zeskanowaniu ostatniego produktu, indywidualny 13-cyfrowy numer vouchera
 • w każdej chwili możesz sprawdzić, ile zostało Ci środków na voucherze, wchodząc na stronę www.kartypodarunkowe.biedronka.pl

Żeby było jeszcze łatwiej…

Jeśli nas regularnie śledzisz, to pewnie zauważyłeś, że lubimy wprowadzać dodatki, zmiany, które pomagają Ci w wykonaniu kroków i minimalizują ryzyko zapomnienia jakiegoś warunku lub wykonania go błędnie.

Poniżej znajdziesz link do naszego PDF-a, w którym wypisane są wszystkie kroki w skróconej wersji oraz dodatkową informację w formie infografiki, na temat samych warunków – co można, a czego nie.

Jakie płatności kartą spełniają warunki promocji?

w sklepie (na pin lub zbliżeniowo)
w internecie (podając numer karty i kod cvv)
płatność BLIK za zakupy
poprzez Google Pay lub Apple Pay
transakcje zwrócone
szczególne np. zakłady bukmacherskie
wypłata w bankomacie

Jaki rodzaj wpływu na konto spełnia warunki promocji?

z własnego konta w innym banku
przelew od przyjaciół lub rodziny
może być sumą mniejszych wpływów
musi być cała kwota jednym przelewem
wpłata we wpłatomacie
wpłata gotówki w oddziale

Jaki przelew spełnia warunki promocji?

tradycyjny przy użyciu aplikacji mobilnej
tradycyjny w bankowości internetowej
przelew natychmiastowy
przelew BLIK na numer telefonu

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Czy polecam?

Oczywiście, że tak! Polecam przyjaciołom, rodzinie, znajomym. Polecam i Tobie, dlatego z taką radością opisuję tę promocję. Myślę jednak, że największym poleceniem są takie sytuacje, z jaką spotkałam się ostatnio w Biedronce w kolejce do kasy. To najlepszy dowód na to, że promocje działają, a skoro inni korzystają, to dlaczego Ty miałbyś nie skorzystać?

Gwarantujemy, że to prawda!

Nasze podejście jest proste. Piszemy prawdę i robimy to rzetelnie. Czujemy się odpowiedzialni za informacje, które wypuszczamy, dlatego każdy artykuł jest tworzony przez dwie osoby z naszego zespołu – jedna pisze, a druga sprawdza jego zgodność z regulaminem promocji.

Przeczytaj cały tekst i porównaj go z regulaminem. Jesteśmy tak pewni swego, że jeśli wypatrzysz jakąś niezgodność to przelejemy Ci na konto 50zł. Wystarczy, że napiszesz na pytania@banklovers.pl.

Dokumenty dotyczące promocji: