Właśnie wystartowała nowa promocja Citibanku, w której za założenie i korzystanie z karty kredytowej w określony sposób (opowiem niżej jaki) otrzymasz telefon Motorola moto E22

Wszystko po to, aby jak najwięcej osób przetestowało wygodę, jaką daje korzystanie z karty kredytowej Simplicity.

Warunki tej promocji są tak samo łatwe jak poprzednio – należy założyć kartę Simplicity i korzystać z niej przy normalnych zakupach przez kilka miesięcy. Wszystko dokładnie wyjaśnię w dzisiejszym artykule, bo to promocja zdecydowanie warta skorzystania i chcę, aby jak najwięcej osób zrozumiało jak to wszystko tutaj działa.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat technicznych parametrów telefonu Motorola moto E22, to zapraszam Cię na stronę producenta.

Tutaj tylko na szybko wrzucam poglądowy screen z Media Expert, gdzie ten telefon jest nawet o 100 zł droższy, niż jego wycena określona w regulaminie:

Dodatkowo otrzymasz 24 miesiące gwarancji producenta od daty produkcji, realizowaną na podstawie numeru IMEI urządzenia.

Kto może skorzystać?

Promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2021 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Po drugie, oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

  • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

  • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

Zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy (zawierający zarówno zarobki, jak i wydatki).

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Jeśli spełniasz wymienione powyżej kryteria to do 9.02.2023 r. (ale zrób to jak najszybciej, bo limit to tylko 450 promocyjnych umów) możesz skorzystać z tej promocji wypełniając formularz na tej specjalnej stronie:

Możesz kliknąć w powyższy link już teraz, ale za chwilę koniecznie wróć do dalszego czytania, ponieważ samo założenie karty kredytowej Simplicity nie wystarczy, aby odebrać nagrodę.

[ KROK 1 ] – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia smartfona jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

  • 0 zł – wydanie karty kredytowej
  • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
  • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
  • 26,35% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Dodatkowo regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy bank zwróci Ci opłatę za kartę, jeśli wykonasz płatności na min. 300 zł w każdym miesiącu. Po tym czasie karta będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w danym miesiącu wyniesie min. 1000 zł.

[ KROK 2 ] – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

[ KROK 3 ] – Aktywuj kartę i zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

Aktywuj kartę, którą otrzymasz Pocztą Polską używając aplikacji bądź bankowości internetowej, a później min. 1 raz zaloguj się na swój profil przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego od popisania umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

[ KROK 4 ] – Płać kartą Simplicity za zakupy

1. Min. przez 1 miesiąc (a max. przez 12 miesięcy) wykonuj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. Jeśli spełnisz ten warunek, bank obiecuje, że zwróci Ci opłatę za kartę.

2. W pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym (w każdym z nich) licząc od miesiąca, w którym podpisałeś umowę o kartę wykonaj płatnośći na łączną kwotę 500 zł (czyli 3 x 500zł).

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne, o których pisałam powyżej. m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

Kiedy otrzymam obiecany smartfon?

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Na dostarczenie telefonu bank sobie wyznaczył 60 dni, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że realizują wysyłkę nagród zdecydowanie o wiele szybciej. Ważne jest, aby karta na dzień otrzymania telefonu była aktywna.

A jak już odbierzesz nagrodę to możesz podjąć decyzję, czy chcesz zamknąć kartę Simplicity czy zostawić ją sobie na dłużej. Pamiętaj, że w razie czego nie ma żadnych zobowiązań ani opłat za zamknięcie karty. Obowiązuje jedynie 30 dni wypowiedzenia.

Dokumenty dotyczące promocji: